ژاپن با امضای ۱۱ نوع اوراق بهادار رمز گذاری شده به یکی از حامیان اصلی بازارهای بیت کوین آسیا تبدیل شد

ژاپن با امضای ۱۱ نوع اوراق بهادار رمز گذاری شده به یکی از حامیان اصلی بازارهای بیت کوین آسیا تبدیل شد

دفتر نمایندگی خدمات مالی ژاپن جمعه گذشته اعلام کرد که ۱۱ نوع مختلف ارز رمز گذاری شده را امضا نموده است.

امضای این اوراق ژاپن را در مسیری قرار داده که زین پس می توان آن را به عنوان مرکز هر آنچه به بیتکوین مربوط است تلقی نمود به خصوص که چین با ممنوع نمودن تبادلات بازار ارز های دیجیتال خود را فلج نموده است و ژاپن اکنون اصلی ترین حامی ارزهای رمزگذاری شده در آسیا است.

اظهار نظر مدیر عامل صرافی بیت فلایر در خصوص گرایش ژاپن به بیت کوین

صرافی بیت فلایر(BitFlyer) یکی از بزرگترین صرافی های بیت کوین در دفتر نمایندگی خدمات مالی ژاپن است که بر این امر صحه گذاشته است و این خبر حائز اهمیتی برای حجم معاملات و تصویب بیت کوین در این کشور محسوب می شود.

مدیر عامل صرافی بیت فلایر، یوزو کانو(Yuzo Kano)، طی مصاحبه ای مطبوعاتی در این خصوص به توضیح مطالبی پرداخته است:

ژاپن با درخواست معاملات بیت کوین و همچنین خدمات ارزی حقیقی به خبر سازترین کشور در این خصوص تبدیل شده است و تصویب نمایندگی خدمات مالی ژاپن مبنی بر اینکه بیت فلایر به عنوان یک صرافی ارزی حقیقی ثبت شده عمل نماید و آزادی عمل نمایندگی و تفکر رو به جلو در این فضای بلاک چین نمی توانست در زمانی بهتر از این روی دهد.

بیت فلایر در مصاحبه مطبوعاتی اظهار داشت شرکت ها به استفاده از ۸۰۰,۰۰۰ کاربر توانمند خود جهت رشد اکوسیستم بیت کوین در ژاپن و سرتاسر جهان ادامه خواهند داد.

سایر اخبار خارج از ژاپن در خصوص بیت کوین

بطور کلی می توان ژاپن را پیشگام در پذیرش هر چه بیشتر بیت کوین و ارزهای رمز گذاری شده دانست

آنها در ماه آوریل(فروردين) بیت کوین را به عنوان یک ارز قانونی ملی مورد پذیرش قرار داده و از آن پس بسیاری از شرکت ها آغاز به پذیرش این ارز دیجیتال نمودند و حتی یکی از بزرگترین آژانس های مسافرتی ژاپن شروع به دریافت این ارز از بیت فلایر نموده و شرکت اچ آی اس(HIS) نیز در ماه سپتامبر(مهر) آنرا مورد پذیرش قرار داده است. کوین هلمز(Kevin Helms) هفته گذشته با پوشش این خبر اظهار داشته:

شرکت اچ آی اس در ۲۳ سپتامبر(۱ مهر) آغاز به پذیرش پرداختهای بیت کوین از این طریق خواهد نمود. این خبر در روز سه شنبه توسط هر دوشرکت اعلام شده است. مبلغ معاملات جهت خرید به دو میلیون ین ژاپن محدود خواهد بود.

در این خصوص اخبار فراوانی وجود دارد. طبق انتشار مطبوعاتی بیت فلایر ، کنسرسیومی متشکل از ۱۲۰ بانک ژاپنی اقدام به بررسی روش های مختلف جهت ارتقا زیرساخت های بانکی خویش برای کاربرد تکنولوژی بلاک چین نموده اند. براساس اظهارات منابع مختلف در این زیر ساخت جدید از ارزهای رمزگذاری شده جِی–کوین(J-coin) استفاده خواهد شد.

موسسه فناوری ماساچوست در خصوص جی–کوین اینگونه اظهار داشته: “هدف جی–کوین این است که در کنار ین ژاپن قرار گیرد و با نرخ یک به یک مبادله شود و به عنوان یک سرویس رایگان ارائه گردد. در مقابل، بانک هایی که طبق جی – کوین عمل می کنند، اطلاعات دقیق تری از نحوه استفاده افراد از آن دریافت خواهند داشت (در واقع بدینگونه اطلاع و پیگیری از نحوه عملکرد افراد در این خصوص آسانتر خواهد بود).

ژاپن و آینده بیت کوین

خبرهای مذکور حاکی از آن است که ژاپن بدان مرحله دست یافته که به بزرگترین بازیکن آسیایی در بازار ارزهای رمزگذاری شده تبدیل گشته است. این اتفاق پس از آن روی داد که چین حجم وسیعی از معاملات خود را در نتیجه عرضه اولیه سکه(ICO) و ارز از دست داد. این مسئله باعث حرکت رو به جلو ژاپن به عنوان پیشگام آسیایی در اکوسیستم بیت کوین شد.

رویترز طی خبری به رشد ژاپن و ارتباط آن با افزایش قیمت بیت کوین اشاره داشته:

“معاملاتی که امسال با بیت کوین و سایر ارزهای رمزگذاری شده میان سرمایه گذاران ژاپنی صورت گرفته باعث به رسمیت شناختن آن از لحاظ قانونی و افزایش چشمگیر قیمت بیت کوین و اتریوم شده است.


نظر شما در این مورد چیست؟ راجع به تایید مبادلات ارز های رمزنگاری شده چه فکر میکنید؟ آیا ژاپن دوست ترین کشور برای بازار بیت کوین خواهد ماند؟ این خبر چقدر بزرگ است؟ نظرات خودتون رو با ما در میان بذارید

منبع: news.bitcoin.com
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
بیتکوین پور
بیتکوین پور
6 سال قبل

ژاپن،کشوری که دولتش درخدمت مردمش هست همیشه دنبال علم و تکنولوژی هستن
دور باد از تو دست ناپاکان!

اردشیر
اردشیر
6 سال قبل

این نوشتار یک ایده‌ی عملی و واقع بینانه از روش ارتباط درست یک دولت با این سیستم مالی جدید بود
امیدوارم که کسی از مسولین ایران پیدا شود که این مقاله را بخواند

سپاس از آقای صالحی