جیمی دیمون: JPM Coin می‌تواند کاربرد مصرف کننده داشته باشد

جیمی دیمون: JPM Coin می‌تواند کاربرد مصرف کننده داشته باشد

بنابر گزارش وب سایت خبری CNBC در تاریخ ۲۶ فوریه (۷ اسفند)، جیمی دیمون (Jamie Dimon)، مدیر عامل جی پی مورگان، اظهار داشت که ارز دیجیتال این شرکت، JPM Coin، می تواند کاربرد مصرف کننده داشته باشد.

وی در جریان یک جلسه پرسش و پاسخ عنوان کرد که ارز دیجیتال جی پی مورگان (JP Morgan) می تواند کاربرد داخلی، تجاری، و یا مصرف کننده داشته باشد. ظاهرا این کوین می تواند در پرداخت های خرده فروشی جایگاهی برای خود پیدا کنند.

جیمی دیمون: JPM Coin می‌تواند کاربرد مصرف کننده داشته باشد

جیمی دیمون – مدیر عامل جی‌پی‌مورگان چیس

غول بانکداری آمریکا، شرکت جی پی مورگان چیس، اولین بار در تاریخ ۱۴ فوریه (۲۷ بهمن)، برنامه راه اندازی یک ارز دیجیتال منحصر به فرد در سیستم بانکداری آمریکا را اعلام کرد. به گفته این شرکت، از جی‌پی‌ام کوین (JPM Coin) برای افزایش کارایی پرداخت ها استفاده خواهد شد. قرار است که در ابتدا از این ارز در سه مورد از عملیات های این شرکت، از جمله پرداخت‌های بین‌المللی شرکت‌های بزرگ استفاده شود. هدف آن کمک به تسریع پرداخت هایی است که در حال حاضر با استفاده از گزینه‌ های موجود مانند سوئیفت (SWIFT) به یک روز و یا بیشتر زمان نیاز دارند.

به دنبال اعلام این برنامه، جی‌پی‌ام کوین (JPM Coin)، با دو گروه موافقان و مخالفان در جامعه ارز دیجیتال روبرو شد.

جیمی دیمون: JPM Coin می‌تواند کاربرد مصرف کننده داشته باشد

بیل باریدت

در هفته جاری، بیل باریدت (Bill Barhydt)، بنیان گذار و مدیر عامل کیف پول ارز دیجیتال و برنامه سرمایه گذاری Abra، اظهار داشت که جی پی مورگان چیس توضیحات برنامه جدید خود را به درستی ارائه نکرده است. به گفته باریدت، این ابتکار جدید بیشتر به یک «دفتر کل برای حل و فصل معاملات» شبیه است، تا یک سکه. او می گوید:

«اگر [JPM]، واقعا یک بلاک چین خصوصی و یک سکه خصوصی است، من حدس می زنم که اتلاف وقت باشد.»

جیمی دیمون: JPM Coin می‌تواند کاربرد مصرف کننده داشته باشد

بِرَد گارلینگوس

مدیرعامل ریپل، بِرَد گارلینگوس، نیز گفته است که دارایی دیجیتال غول بانکداری آمریکا، ویژگی‌ های مهم یک ارز دیجیتال را ندارد. در پی این اعلامیه او در توییتر خود نوشت:

«همانطور که پیش‌ بینی شده بود، بانک‌ ها در حال روی آوردن به ارزهای دیجیتال هستند. اما پروژه‌ JPM ویژگی‌ های مهم ارزهای دیجیتال را ندارد؛ امروزه ارائه‌ یک شبکه‌ محدود، همانند راه‌اندازی AOL دو سال بعد از عرضه اولیه‌ سهام Netscape است و سکه های بانکی همچنان جوابگو نیستند.»

جیمی دیمون: JPM Coin می‌تواند کاربرد مصرف کننده داشته باشد

آلکسیس اوهانیان

در مقابل، آلکسیس اوهانیان، موسس ردیت، می گوید که هم اکنون هایپ ارزهای دیجیتال از بین رفته و فضا برای معتقدان حقیقی که در صدد ایجاد زیرساخت‌ های واقعی بدون تفکرات سوداگرانه هستند، باز شده است. او تاکید دارد که اقدام اخیر جی پی مورگان نشانه دیگری برای پدیدار شدن نوآوری واقعی، با از بین رفتن سفته بازی در این فضا است. وی ضمن اشاره به این امر که عرضه JPM Coin در آینده اتفاق خوبی است، خاطر نشان کرد که مدیر عامل شرکت جی پی مورگان، پیش از این، ارز دیجیتال بزرگ بیت کوین را یک کلاهبرداری خوانده است.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه