چگونه جیمی دیمون یک مسیر را طی می کند در حالی که جی پی مورگان به راه دیگر می رود؟

چگونه جیمی دیمون یک مسیر را طی می کند در حالی که جی پی مورگان به راه دیگر می رود؟

جیمی دیمون(Jamie Dimon)، مدیر عامل شرکت، در بیانات اخیر خود گفته بسیار دشوار است بتوان به این نکته پی برد که جی پی مورگان(JPMorgan) چه موضعی در خصوص بیت کوین و سایر ارزهای رمزگذاری شده دارد.
سرویس های مالی و بانکداری عظیم چند ملیتی طرح های خود در خصوص معاملات آینده بیت کوین در گروه بورس بازرگانی و کالای شیکاگو(CME) را اعلام کرده اند، اما رییس این موسسه هنوز موضع خود نسبت به بیت کوین را مشخص ننموده است.

“شما نمی توانید کسب و کاری داشته باشید که افراد از طریق آن به یکباره به سود دست یابند و فکر کنید که آنهایی که اقدام به خرید نموده اند چه افراد هوشمندی هستند. این شعبده بازی نیست و سرانجام خوبی نیز نخواهد داشت. در نهایت از هم می پاشد و می توان گفت این نوعی کلاهبرداری است.”

مدیر عامل یکی از بزرگترین موسسات مالی جهان به ما می گوید که ارزهای رمزگذاری شده نوعی کلاهبرداری است، درحالیکه شرکت او در حال آماده شدن برای اقدام به ورد به این عرصه است.
بنظر می رسد یک اختلاف عمده میان طرز فکر این مدیر عامل در خصوص این موضوع و طرح های تجاری بانکی وجود دارد.
بیت کوین به رکورد جدیدی (بیش از ۱۰،۰۰۰ دلار) در این هفته دست یافته است و به همین دلیل تمایل نسبت به این ارز مجازی و جایگزین آن، آلتکوین، پیوسته در حال تغییر است.
چنانچه گروه بورس بازرگانی و کالای شیکاگو همچنان به پیشروی خود ادامه دهد تا راه را جهت معاملات آتی بیت کوین در هفته آینده باز کند، تعجبی نخواهد بود که افرادی همچون دیمون و سایر ناظران نگرش خود نسبت به ارزهای رمزگذاری شده را تغییر دهند.
در حالیکه معاملات تجاری دفاتر این شرکت در سوییس طی این ماه به دقت مورد بررسی قرار گرفته است، چندان دشوار نیست که ببینیم چرا بانکها به هر نوع روش کسب درآمدی نظر دارند.
واقعیت این است که قدرتمندانی همچون دیمون با هر بیانیه ای که ایراد می کنند توانایی ایجاد تغییر در بازار را دارند. حمله دیمون به بیت کوین در ماه سپتامبر باعث کاهش نرخ آن شد و نشان داد که او چه مقدار نوسان می تواند در این دنیای مالی ایجاد کند.
شاید دیمون بدنبال کسب سود بوده و تمایل داشته جنبشی در بازار ایجاد کند و پیش از خرید بیت کوین باعث کاهش نرخ آن شود. این تنها یک حدس است اما می تواند واقعیت داشته باشد.
در حالیکه دولت ها، بانکها و موسسات مالی همچنان بدنبال این هستند که پای خود را در عرصه ارزهای رمزگذاری شده باز کنند، نرخ بیت کوین، بیت کوین کش و اتریوم در حال افزایش است.
اکثر افراد تمایل دارند در ماه آینده و سال ۲۰۱۸ تغییراتی در عرصه ارزهای رمزگذاری شده بوجود آید و به ذخیره این نوع ارز بپردازند.
درحالیکه که دیمون موضع سختی را در مقابل بیت کوین در پیش گرفته، افرادی همچون مایک نووگراتز میلیاردر، مدیر صندوق سرمایه گذاری تامینی، همه چیز خود را در اختیار این عرصه قرار داده است.
نووگراتز عنوان داشته که بیت کوین ممکن است همچون یک حباب باشد اما نمی تواند مانع پیش بینی این موضوع شود که نرخ این ارز رمزگذاری شده امسال یا سال آینده به بیش از ۱۰۰۰۰ دلار خواهد رسید.

“من می توانم صدای هیاهو را که نزدیک می شود، بشنوم. من در سانفرانسیسکو بودم و با چند تن از سرمایه گذاران بزرگ دیدار داشتم. آنها هنوز اندکی از این مسیر دور هستند اما بزودی خواهند رسید. سرمایه گذاریهای بسیاری انجام خواهد شد.

این سرمایه گذار بزرگ ۵۲ساله که به عرصه مالی بازگشته است و با علاقه به ارزهای رمزگذاری شده در مورد شایعات رو به رشد در این عرصه بسیار صحبت کرده است.
همچنانکه سرمایه گذاران بزرگ در حال ورود به این عرصه هستند، تنها زمان لازم است که سایرین نیز به آنها ملحق شوند.

 

 

نظر شما چیست؟ آیا امثال جمی دیمون به حرف های خود اعتقاد دارند یا برای منافع خود دست به چنین اقدامات و اظهار نظرها میزنند؟ آیا در آینده نزدیک باز هم شاهد  این دست اظهارات که به آشفتگی بازار ارزهای دیجیتال منجر شود خواهیم بود؟ در سالهای آینده چقدر بازار به این افراد و شرکت ها واکنش نشان خواهند داد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید

 

 

منبع: cointelegraph
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه