atlasarzdigital

حدود ۱۰۰ بانک ایتالیایی هم‌اکنون با بلاک چین کار می‌کنند

حدود ۱۰۰ بانک ایتالیایی هم‌اکنون با بلاک چین کار می‌کنند

انجمن بانکداری ایتالیا (ABI) اعلام کرد که پس از افزوده‌شدن ۴۲ بانک دیگر، اکنون شبکه بلاک چین بانکی ایتالیا موسوم به اسپونتا (Spunta) میزبان تقریباً یک‌صد بانک است. این شبکه روی پلتفرم کوردا R3 بنا شده است.

به گزارش کوین دسک، اسپونتا با هدف بهبود نقل‌وانتقال بین‌بانکی داده‌ها و افزایش سرعت تسویه‌ تراکنش‌ها طراحی شده است. گفتنی است در مارس ۲۰۲۰ (اسفند ۹۸) شماری از بانک‌های ایتالیایی به اسپونتا پیوستند و در ادامه در ماه مه (اردیبهشت)، ۵۵ بانک دیگر نیز به این شبکه بلاک چینی ملحق شدند.

بر اساس اعلام انجمن بانکداری ایتالیا، از ماه مارس تاکنون، ۲۰۴ میلیون تراکنش بانکی روی زیرساخت اسپونتا پردازش شده و پیش‌بینی می‌شود این رقم تا انتهای سال جاری میلادی از مرز ۳۵۰ میلیون تراکنش عبور کند.

اسپونتا می‌تواند فرایند پیچیده اصلاح، تعدیلات و تطبیق حساب‌ها را میان بانک‌ها تسهیل کند. در این فرایند، بانک‌ها باید بر سر تعیین میزان بدهی یا طلب خود از هم با یکدیگر به توافق برسند.

اوایل هفته جاری، انجمن بانکداری ایتالیا گفته بود که به‌طور سنتی، رتق‌وفتق امور تطبیق حساب‌ها و مغایرت‌گیری میان بانک‌ها به‌دلیل پیچیدگی ذاتی آن هفته‌ها به طول می‌انجامد، اما از آنجا که بلاک چین، نسخه‌ای تأییدشده از صورت عملیات نقل‌وانتقالات بین‌بانکی را در خود ذخیره دارد، پردازش‌ها می‌تواند در عرض یک روز انجام شود.

گفتنی است آزمایشگاه تحقیقاتی انجمن بانکداری ایتالیا موسوم به ای‌بی‌آی لبز (ABI Labs)، اسپونتا را توسعه داده است. این آزمایشگاه از اوایل سال ۲۰۱۸ کار آزمایش پردازش نقل‌وانتقالات بین‌بانکی را روی پلتفرم کوردا آغاز کرده است.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه حدود ۱۰۰ بانک ایتالیایی هم‌اکنون با بلاک چین کار می‌کنند ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x