atlasarzdigital

استانداردسازی بلاک‌چین توسط ISO

استانداردسازی بلاک‌چین توسط ISO

سازمان بین‌المللی استانداردسازی (ISO) اعلام کرده که جدیدترین کمیته‌ی فنی سازمان قول داده استاندارسازی را در زمینه‌ی بلاک‌چین توسعه دهد و پیش ببرد.

 

 

در اولین جلسه‌ی ISO TC 307 که در ارتباط با بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دفترکل توزیع‌شده برای تعیین آینده‌ی استانداردسازی در سیدنی برگزار شده بود و متخصصان این حوزه از ۳۰ کشور مختلف حضور داشتند، تصمیم بر این شد که ۵ گروه مطالعاتی برای توسعه‌ی استانداردسازی بلاک‌چین ایجاد شود.

استانداردسازی بلاک‌چین توسط ISO

استانداردسازی بلاک‌چین توسط ISO

کریگ دان (Craig Dunn)، رئیس کمیته‌ی اجرایی جلسه‌ی ISO TC 30 می‌گوید: «تکنولوژی بلاک‌چین، ابزاری برای تحقق امنیت و اعتماد در مبادلات، بدون نیاز به کنترل یک ناظر است و می‌تواند سنگِ بنای مواردی مانند پیشگیری از خرابکاری و تقلب نیز باشد. استانداردسازی این حوزه در آینده، توسعه‌ی این تکنولوژی را به گام بعدی یعنی پذیرش آن به عنوان یک شیوه‌ی انجام کار در بُعد بین‌المللی خواهد برد و موجب افزایش هم‌کنش پذیری (Interoperability)، سرعت پذیرش و نوآوری در استفاده و کاربرد تکنولوژی بلاک‌چین خواهد شد.»

استانداردسازی بلاک‌چین توسط ISO

استانداردسازی بلاک‌چین توسط ISO

اولویت‌های استانداردسازی توسط 5 کارگروه تخصصی تعیین می‌شود. قرار است در جلسه‌ی بعد که ماه نوامبر برگزار خواهد شد، گروه‌های مختلف گزارشاتشان را در مورد استانداردهایی که باید توسعه داده شود ارائه کنند و در این مورد تصمیم گیری شود.

سازمان ISO بزرگ‌ترین توسعه‌دهنده و ناشر استانداردهای جهانی است. این سازمان شبکه‌ای از ۱۶۳ بدنه‌ی استاندارد ملی است و  دفتز مرکزی آن در در ژنو سوییس واقع است.

 

 

منبع : آزمایشگاه بلاک چین ایران

 

دیدگاه کاربران

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه استانداردسازی بلاک‌چین توسط ISO ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.