استانداردسازی بلاک‌چین توسط ISO

استانداردسازی بلاک‌چین توسط ISO

سازمان بین‌المللی استانداردسازی (ISO) اعلام کرده که جدیدترین کمیته‌ی فنی سازمان قول داده استاندارسازی را در زمینه‌ی بلاک‌چین توسعه دهد و پیش ببرد.

 

 

در اولین جلسه‌ی ISO TC ۳۰۷ که در ارتباط با بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دفترکل توزیع‌شده برای تعیین آینده‌ی استانداردسازی در سیدنی برگزار شده بود و متخصصان این حوزه از ۳۰ کشور مختلف حضور داشتند، تصمیم بر این شد که ۵ گروه مطالعاتی برای توسعه‌ی استانداردسازی بلاک‌چین ایجاد شود.

استانداردسازی بلاک‌چین توسط ISO

استانداردسازی بلاک‌چین توسط ISO

کریگ دان (Craig Dunn)، رئیس کمیته‌ی اجرایی جلسه‌ی ISO TC ۳۰ می‌گوید: «تکنولوژی بلاک‌چین، ابزاری برای تحقق امنیت و اعتماد در مبادلات، بدون نیاز به کنترل یک ناظر است و می‌تواند سنگِ بنای مواردی مانند پیشگیری از خرابکاری و تقلب نیز باشد. استانداردسازی این حوزه در آینده، توسعه‌ی این تکنولوژی را به گام بعدی یعنی پذیرش آن به عنوان یک شیوه‌ی انجام کار در بُعد بین‌المللی خواهد برد و موجب افزایش هم‌کنش پذیری (Interoperability)، سرعت پذیرش و نوآوری در استفاده و کاربرد تکنولوژی بلاک‌چین خواهد شد.»

استانداردسازی بلاک‌چین توسط ISO

استانداردسازی بلاک‌چین توسط ISO

اولویت‌های استانداردسازی توسط ۵ کارگروه تخصصی تعیین می‌شود. قرار است در جلسه‌ی بعد که ماه نوامبر برگزار خواهد شد، گروه‌های مختلف گزارشاتشان را در مورد استانداردهایی که باید توسعه داده شود ارائه کنند و در این مورد تصمیم گیری شود.

سازمان ISO بزرگ‌ترین توسعه‌دهنده و ناشر استانداردهای جهانی است. این سازمان شبکه‌ای از ۱۶۳ بدنه‌ی استاندارد ملی است و  دفتز مرکزی آن در در ژنو سوییس واقع است.

 

 

منبع : آزمایشگاه بلاک چین ایران

 

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه