حمایت ۷۶۰۰ دلار شکسته شد؛ مقصد بعدی قیمت بیت کوین کجاست؟

حمایت ۷۶۰۰ دلار شکسته شد؛ مقصد بعدی قیمت بیت کوین کجاست؟

قیمت بیت کوین روز گذشته با ۷,۶۵۰ دلار آغاز و پس از سقوط ۸۵۰ دلاری تا مرز ۶,۸۰۰ دلار،‌ با حمایت خریداران روبرو شده و در قیمت ۷,۲۶۸ دلار بسته شد.

به گزارش کوین‌تلگراف، ریزش اخیر بیت کوین به سقوط بازار و افت شدید قیمت سایر ارزهای دیجیتال انجامید. در میان آلت کوین‌ها، اتریوم حمایت خود را در ۱۵۰ دلار از دست داد و با افت ۱۵ درصدی تا ۱۳۷ دلار پایین آمد.

تغییرات قیمت بیت کوین در هفته گذشته ، 2 آذر
تغییرات قیمت بیت کوین در هفته گذشته ، ۲ آذر

سلطه بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال به حدود ۶۹ درصد برگشت که نشان‌دهنده عملکرد بهتر آن نسبت به سایر ارزهای دیجیتال طی ریزش هفته اخیر بود.

نمودار هفتگی بیت کوین

قیمت بیت کوین در تایم‌فریم هفتگی
قیمت بیت کوین در تایم‌فریم هفتگی

قیمت بیت کوین در حال حاضر نسبت به هفت روز گذشته خود با بیش از ۱۳۰۰ دلار کاهش، حدود ۱۵ درصد افت ارزش داشته است. بیت کوین در روزهای گذشته که تا حدود ۷۶۰۰ دلار و میانگین متحرک ۱۰۰ روزه خود کاهش یافته بود،‌ با حمایت خریداران روبرو نشد و تا سطح ۶۵ درصد اصلاحی فیبوناچی از روند صعودی ۲۰۱۹ کاهش یافت.

شکاف مابین سطح ۶۱.۸ و ۶۵ درصد فیبوناچی که گاهی اوقات از آن به عنوان «جیب طلایی» (Golden Pocket) هم یاد می‌شود، محدوده‌ای است که معامله‌گران به دنبال سود بردن از موقعیت‌های Short یا Long خود در آن هستند. احتمال اینکه بیت کوین در قیمت ۶۸۰۰ دلار، واقع در محدوده مذکور، حمایت شد نیز می‌تواند همین مورد باشد. از سوی دیگر میانگین متحرک ۵۰ هفته‌ای هم به عنوان حمایت عمل کرد.

عبور میانگین‌های متحرک با دوره ۵۰ و ۱۰۰ از روی هم که با عنوان تقاطع طلایی یاد می‌شود و نشانگر آغاز بازاری صعودی است،‌ احتمالا تا دو هفته دیگر اتفاق بیافتد. هر چند بسته شدن بیت کوین زیر میانگین متحرک ۱۰۰ هفته‌ای در طول تاریخ آن سرانجام خوشی نداشته و به انباشت طولانی‌مدت منجر شده است. در حال حاضر میانگین متحرک با دوره ۱۰۰ در تایم‌فریم هفتگی در سطح روانی ۷۶۰۰ دلار قرار دارد.

در حال حاضر قیمت بیت کوین پایین‌تر از MA-100 هفتگی قرار دارد و به همین دلیل خریداران در سناریوی صعودی احتمالا با مشکل جدی در شکستن سطح ۷۶۰۰ دلار مواجه شوند.

خریداران در حال حاضر باید منتظر بسته شدن کندل هفتگی بیت کوین بالای قیمت ۷۶۰۰ دلار باشند. حمایت‌های اساسی و سطوح کلیدی فیبوناچی از روند صعودی ۲۰۱۹، هم‌اکنون در کانال ۵۰۰۰ دلار قرار دارند و خریداران باید آخرین تلاش‌های سرنوشت‌ساز خود را در جهت افزایش قیمت بیت کوین انجام دهند.

نمودار روزانه بیت کوین

قیمت بیت کوین در تایم‌فریم روزانه
قیمت بیت کوین در تایم‌فریم روزانه

در نگاه اول نمودار روزانه بیت کوین کاملا نزولی به نظر می‌رسد. بیت کوین موفق به حفظ حمایت ۷۶۰۰ دلار نشده و حتی حمایت قبلی خود را در قیمت ۷۴۰۰ دلار که آغازی برای جهش ۳۰۰۰ دلاری به سمت سطوح ۱۰ هزار دلار بود را نیز شکست.

نمودار روزانه بیت کوین نشان می‌دهد که زیر قیمت ۸۲۰۰ دلار، حمایت‌های چندان قدرتمندی با توجه به حجم معاملات برای بیت کوین وجود ندارد.

حجم معاملات به طور پیوسته با ریزش اخیر افزایش یافته است، بطوریکه بالاترین حجم ریزشی جدیدی را در نمودار به ثبت رسانده است. شاخص مکدی (MACD) نیز میله قرمز نزولی جدیدی را ثبت کرده که از افزایش قدرت نزولی خبر می‌دهد.

آیا بیت کوین به کف قیمت خود نزدیک شده است؟

کانال نزولی بیت کوین در تایم‌فریم روزانه
کانال نزولی بیت کوین در تایم‌فریم روزانه

نگاه به نمودار روزانه بیت کوین از تصویر بزرگتر نشان می‌دهد که بیت کوین به کف کانال نزولی خود که از جولای (مرداد) در آن نوسان داشته، برخورد کرده است.

تاریخ نشان می‌دهد که چنین محدوده‌ها و الگوهایی در نمودارهای قیمتی بیشتر به نفع خریداران بوده و پس از نوسان اندکی در نزدیکی کف کانال، احتمال وقوع یک بازگشت U شکل به سمت سقف کانال زیاد است.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین، الگوی مثلث نزولی

با توجه به الگوی مثلث نزولی، هدفی که پس از شکسته شدن این الگو می‌توان در نمودار قیمت بیت کوین جستجو کرد اندکی بالاتر از سطح ۶,۰۰۰ دلار است.

این محدوده‌ی تقاضا با در نظر گرفتن حمایتی که پس از فروش عمده بیت کوین‌ها در صرافی بیت‌استمپ اتفاق افتاد نیز همخوانی دارد. همچنین در شاخص VPVR در نمودار هم این منطقه حجم معاملات بالایی را نشان می‌دهد.

با تکیه بر عوامل تکنیکال و روند فعلی، احتمال اینکه بیت کوین در محدوده ۶۰۰۰ دلار با حمایت و تقاضای خرید روبرو شود زیاد است.

احساسات بازار

نمودار روزانه بیت کوین، احساسات بازار
نمودار روزانه بیت کوین، احساسات بازار

با نگاه به بازارهای مختلف بیت کوین می‌توان به انگیزه‌های مختلف درباره آن پی برد. با توجه به حجم معاملات، حجم فروش به طور قابل توجهی از ریزشی که در سطح ۱۰,۰۰۰ دلار اتفاق افتاد کمتر است و می‌توان متوجه کاهش فشار فروش شد.

صرافی‌های مورد نظر نشانه‌هایی از واگرایی صعودی در شاخص OBV دارند که از کاهش نسبی فشار فروش حکایت دارد. بازار فرابورس GBTC کف قیمت بالاتری را نشان می‌دهد که می‌توان از آن به عنوان یک نشانه بازگشت روند یاد کرد.

بازار قراردادهای آتی نیز در وضعیت نامساعدی قرار دارد و قیمت کشف شده هم‌اکنون بالاتر از قیمت قرارداد‌های آتی است. این اتفاق یک نشانه منفی محسوب می‌شود با این حال می‌توان آن را نزدیک شدن به پایان روند نزولی هم تعبیر کرد.

نمودار ۴ ساعته بیت کوین

نمودار ۴ ساعته بیت کوین
نمودار ۴ ساعته بیت کوین

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که بیت کوین شاهد یک روند نزولی سهمی‌وار یا پارابولیک بوده است. شاخص RSI در محدوده بیش از حد فروخته شده قرار دارد و احساسات شدیدا منفی بازار احتمالا از نزدیک شدن به کف قیمت خبر می‌دهند.

نمودار ۴ ساعته بیت کوین احتمال یک جهش قیمتی را از سطوح فعلی نشان می‌دهد. بسته شدن قیمت بیت کوین در کندل روزانه و در سطح نشان داده شده بر روی نمودار می‌تواند نشانه بدی برای خریداران باشد.

شاخص ترس و طمع بیت کوین
شاخص ترس و طمع بیت کوین

شاخص ترس و طمع بیت کوین نشان می‌دهد که بیت کوین در وضعیت «ترس شدید» قرار گرفته است.

قیمت بیت کوین رابطه معکوسی با این شاخص دارد و احتمال دارد از نزدیک شدن به کف قیمت خبر دهد. با این حال این شاخص تا حدود ۵ نیز کاهش یافته است.

نشانه‌های کف قیمت بیت کوین در حال ظاهر شدن

خریداران بیت کوین حمایت کلیدی خود را در MA-100 هفتگی از دست دادند که موجب سرعت بخشیدن به ریزش اخیر شد.

با این حال تمامی اندیکاتورها و شاخص‌ها از حجم معاملات، احساسات بازار و روند گرفته تا الگوها از نزدیک شدن به کف قیمت خبر می‌دهند.

بازپس‌گیری قیمت ۷,۶۰۰ دلار توسط خریداران یک چالش اساسی در کوتاه‌مدت خواهد بود. اما احتمال اینکه بیت کوین زمان بیشتری زیر قیمت ۷,۰۰۰ دلار سپری کند و منتظر بازگشت صعودی قدرتمندتری باشد زیاد است.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

13 دیدگاه
شکلاتی
شکلاتی
4 سال قبل

انشالله بریزه زیره 5000هزارتا تا دوباره بخریم بهترین قیمت خرید همیشه بین 4k تا 5kبوده

Amin Mardanian
Amin Mardanian
4 سال قبل

میره تا ۱۶۰۰۰ تا آخر سال بالای ۳۰۰۰۰ تا آخر بهار ۹۹ به ۹۰۰۰۰ میرسه

Hamed
Hamed
4 سال قبل
پاسخ  Amin Mardanian

ما اگه بخوایم به پیش بینی شما سرمایه گذاری کنیم
حتما ورشکست میشیم
مرسی شما نگاه کننده باش ?

ی ناشناس
ی ناشناس
4 سال قبل
پاسخ  Amin Mardanian

پارکت کجاست ؟ :))))

س س س
س س س
4 سال قبل

فقط منتظرم‌نت وصل بشه بیت بخرم

محسن تقوي نيك
محسن تقوي نيك
4 سال قبل
پاسخ  س س س

دوستان عجله نكنيد
قيمتها هنوز پائينتر مياد
ابتدا شايد 200 يا 300 دلار بره بالا
اما ظرف 1 الي 2 روز آينده دوباره زير 7000 دلار بلكه احتمال كم به زير 6000 دلار هم ميرسه

رضا گودرزی
رضا گودرزی
4 سال قبل

اینترنت قطعه، چجوری میشه این نمودارها رو دید؟

رضا
رضا
4 سال قبل

با پ ر و ک س ی

علی رحمتی
علی رحمتی
4 سال قبل

نظرمن هم همیشه روی ریزش تا ۶۰۰۰ و حتی ۵۰۰۰ بوده از چندماه پیش . ولی برای صعود اوایل ۲۰۲۰ شدیدا صعود میکنه

خوش بین
خوش بین
4 سال قبل

با این نت چطوری میشه بیت خرید کرد ؟

حاج ممد
حاج ممد
4 سال قبل
پاسخ  خوش بین

باید OTC بخری...

vahid
vahid
4 سال قبل
پاسخ  حاج ممد

otc چیه؟ از کجا بخریم؟

احسان چگنی
احسان چگنی
4 سال قبل
پاسخ  خوش بین

از صرافی های داخل مثل ... البته من با ... خرید زدم اما اختلاف قیمت خرید با فروششون داخلی ها فاجعست حدود 5 درصد میشه که افتضاحه