فصل آلت کوین‌ها؟ ده ارز دیجیتالی که عملکردی بهتر از بیت کوین داشتند

فصل آلت کوین‌ها؟ ده ارز دیجیتالی که عملکردی بهتر از بیت کوین داشتند

چندی است که شاهد رونق بازار فناوری‌های حوزه مدیریت مالی غیرمتمرکز (DeFi) هستیم. این مسئله سبب شده است تا اوضاع به کام تعدادی از آلت کوین‌های بازار باشد. این وضعیت به حدی مناسب بوده است که برخی از آنها عملکردی بهتر از بیت کوین داشته‌اند.

به گزارش کوین تلگراف، آلت کوین‌ها طی هفته گذشته توانستند جهش‌های صعودی قابل‌توجهی را ثبت کنند. این جهش‌ها برای برخی از آلت کوین‌ها که ارزش بازار چندان بالایی نداشتند، بیش از ۱۰۰ درصد بود. این در حالی است که برخی از آلت کوین‌ها که به نسبت، ارزش بازار بالاتری دارند نیز روند صعودی قدرتمندی را تجربه کردند؛ از جمله این ارزها می‌توان به وی‌چین (VeChain)، استلار، کاردانو و چین لینک اشاره کرد.

طی هفته گذشته، وی چین، استلار، کاردانو، چین لینک، بیت کوین اس‌وی، کازماس، ریپل، کریپتو و اتریوم کلاسیک توانستند از لحاظ عملکرد، از بیت کوین پیشی بگیرند. در مدت مشابه، قیمت بیت کوین تنها ۱.۱۳ درصد رشد کرد. اوضاع برای دیگر ارزهای بازار نیز به همین ترتیب بود.

در نمودار زیر ارزهای دیجیتالی که ارزششان بیش از ۷۰۰ میلیون دلار است به‌ترتیبِ بیشترین سود در هفته گذشته مشخص شده‌اند.

عملکرد ده آلت کوین شاخص بازار
عملکرد ده آلت کوین شاخص بازار

از ماه مارس (اسفند) تا کنون، هم بیت کوین و هم اتریوم با جهشی بیش از ۱۵۰ درصدی مواجه شده‌اند. به‌عقیده بسیاری، افزایش تقاضا از جانب سرمایه‌گذاران خرد و سرمایه‌گذاران دانه‌درشت، عامل این جهش بوده است. قیمت بسیاری از آلت کوین‌ها نیز پس از افزایش قیمت شدید بیت کوین و اتریوم، رشد کرد. این رشد پس از هاوینگ ماه مه (اردیبهشت) سرعت بیشتری پیدا کرد.

قیمت وی‌چین، در رده‌بندی بیشترین جهش‌ها، مقام سوم را به خود اختصاص داده است. برخی گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که شرکت اعضای تیم وی‌چین در یک کنفرانس بزرگ، می‌تواند نشانه‌ای از عرضه یک محصول جدید توسط آنها باشد. برخی دیگر نیز معتقدند که جهش قیمت این آلت کوین ناشی از احتمال اضافه‌شدن آن به جمع ارزهای پشتیبانی‌شده کوین بیس بوده است.

کوین بیس ماه گذشته اعلام کرد که وی‌چین را برای اضافه‌شدن به پلتفرم معاملاتی خود بررسی می‌کند. علاوه بر وی‌چین، از ۱۹ ارز دیجیتال دیگر نیز نام برده شده بود. کوین بیس در بخشی از اطلاعیه خود، ضمن اشاره به وی‌چین نوشت:

امروز اعلام می‌کنیم که در حال بررسی اضافه‌کردن تعدادی از دارایی‌های جدید [به صرافی] هستیم. طی بخشی از روند بررسی، مشتریان می‌توانند نشانه‌هایی نظیر APIهای عمومی و … را مشاهده کنند که نشان می‌دهد در حال اضافه‌کردن [احتمالی] این دارایی‌ها به پلتفرم خود هستیم.

استلار و کادانو نیز در حال کار بر روی به‌روزرسانی پروتکل خود هستند. هارد فورک کاردانو قرار است ۳۰ ژوییه (۹ مرداد) مراحل پایانی خود را پشت‌سر بگذارد. اخبار و حواشی پیرامون این به‌روزرسانی‌ها در پروتکل و عرضه محصولات جدید سبب شده است تا احساسات سرمایه‌گذاران در ارتباط با ارزهای دیجیتال شاخص بازار، جهت‌گیری مثبتی داشته باشد.

ارزهای دیجیتال دیگر نظیر چین لینک نیز پس از جهش قیمت در ماه ژوئن (خرداد)، رکوردهای قیمتی خود را شکستند. پس از آنکه چین لینک وارد فاز کشف قیمت خود شد، توجهات پیرامون این ارز دیجیتال نیز بیشتر شد. کشف قیمت یک اصطلاح تخصصی است و هنگامی به کار می‌رود که قیمت یک دارایی رکورد پیشین خود را می‌شکند و وارد بخش‌هایی از نمودار می‌شود که تا به حال در آنجا قرار نداشته است.

دوج کوین هم یکی دیگر از ارزهایی است که طی هفته‌های گذشته با افزایش قیمت همراه بوده است. این ارز دیجیتال در میان ارزهای دیجیتالی که ارزش بازارشان کمتر از ۷۰۰ میلیون دلار است، بهترین عملکرد را داشته است و توانست رکورد قیمت دو ساله خود را بشکند. این جهش قیمت پس از آن صورت گرفت که کمپین تبلیغاتی آن در شبکه اجتماعی تیک تاک (TikTok) سر و صدای زیادی به پا کرد. حساب کاربری دوج کوین در توییتر از کاربران خواست که «هوشمندانه» عمل کنند و مراقب ترس از عقب افتادن (FOMO) باشند.

عموماً مثبت‌تر شدن احساسات سرمایه‌گذاران در ارتباط با آلت کوین‌ها از دو عامل اصلی نشأت می‌گیرد. اولین عامل عملکرد قدرتمند اتر در هفته‌های گذشته است. با تکیه بر داده‌های تاریخی می‌توان گفت که افزایش قیمت اتر باعث می‌شود که آلت کوین‌ها نیز نوسانات قیمتی مثبتی را ثبت کنند. طی چهار ماه گذشته، قیمت اتر با جهشی ۲۷۰ درصدی توانست از ۹۰ دلار به ۲۴۱ دلار برسد.

عامل دوم نیز اتمام کار به‌روزرسانی‌ها در ارزهای دیجیتال شاخص بازار نظیر کاردانو است. طبق برنامه‌ریزی‌ها، کاردانو اواخر ماه جاری میلادی کارهای به‌روزرسانی شلی (Shelly) را تکمیل می‌کند. به گفته بنیاد کاردانو، با اتمام کارهای این به‌روزرسانی، تمرکز شبکه بلاک چینی کاردانو صد برابر کمتر از بلاک چین‌های رقیب خواهد بود. بنیاد کاردانو در بخشی از بیانیه خود می‌نویسد:

با آغاز دوره شلی و با توجه به طرح تشویقی کسب سود، امکان رسیدن به ۱,۰۰۰ استخر سهام‌گذاری مهیا می‌شود، انتظار داریم که شبکه کاردانو ۵۰ الی ۱۰۰ برابر غیرمتمرکزتر از بلاک چین‌های بزرگ دیگر باشد.

ذهنیت مثبت سرمایه‌گذاران در ارتباط با ۲۰ ارز دیجیتال برتر بازار می‌تواند جرقه‌ای برای رشد بازار آلت کوین‌ها و شروع یک بازار صعودی باشد. به‌روزرسانی‌های قریب‌الوقوع در بلاک چین این ارزها را می‌توان عامل این جرقه تلقی کرد.

کازماس، کایبر نتورک و کامپوند که فعالیت‌شان حول محور مدیریت مالی غیرمتمرکز و سهام‌گذاری می‌چرخد، نیز در هفته‌‌های گذشته عملکردی بسیار خوب داشتند. قیمت این ارزها در طول این مدت، با جهشی حدود ۲۰ درصدی همراه شد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

8 دیدگاه
mohammad
mohammad
3 سال قبل

چرا از eos نگفتین عملکرد بهتر و حتی جایگزین اتریوم با امکانات فراتر

مرسی
مرسی
3 سال قبل

از همه بدتر، Litecoin که طی یکسال اخیر بسیار ضعیف بوده. شانس من بدبخت اینه که 90 درصد سرمایه ام در لایتکوین قرار داره

وحید.بندرعباس
وحید.بندرعباس
3 سال قبل
پاسخ  مرسی

منم دیگه داداش

شاهین
شاهین
3 سال قبل

تو‌ اینمدت همه حواسها به هاوینگو ماین بیت بوده و اکثرا از آلتکوینا بی بهره موندن و ازونجایی که تمام فاکتورای لازم برای صعودبیت فراهم بودو رشد نکرد احتمالا تنهاچیزیکه منجیه اصلیه بیته ساختِ دستگاه استخراج جدیدیه که حداقل ۲ برابر بهترین دستگاهای فعلی توان داشته باشه

محمد
محمد
3 سال قبل

آلت کوین های یک تا بیست بسیار آینده درخشانی طی یک تا شش ماه آینده در پیش دارند بخصوص سلطان آلت کوین ها "اتریوم"

پیام
پیام
3 سال قبل

فقط وی چین

ساسان
ساسان
3 سال قبل
پاسخ  پیام

قطعا فقط ویچین. یک سال دیگه همین موقع ویچین جر 5 ارز برتر بازار

ال صابر
ال صابر
3 سال قبل

کم کم میتونیم شاهد این باشیم که آلت کوین ها خودشون رو دارن میرسونن به بیت کوین اما هنوز خیلی فاصله دارن