اجرای ارز دیجیتال ملی نیازمند سیاست‌گذاری بانک مرکزی

اجرای ارز دیجیتال ملی نیازمند سیاست‌گذاری بانک مرکزی

مدیرعامل پست‌بانک ایران تأکید کرد که مؤلفه‌های اثرگذار در طراحی و انجام ارزهای دیجیتال نیازمند سیاست‌های کلی بانک مرکزی و وزارت اقتصاد است.

اجرای ارز دیجیتال ملی نیازمند سیاست‌گذاری بانک مرکزی

خسرو فرحی درباره طراحی و اجرای ارز دیجیتال ملی که قرار بود وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری پست‌بانک ایران جلو ببرد، گفت:

پست‌بانک با همکاری دانشگاه صنعتی شریف طرحی را به‌طور پایلوت جلو برد، ولی مؤلفه‌های اثرگذار و مشخصات ارزهای دیجیتال نیازمند سیاست‌های کلی در بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی است.

به نقل از ایبنا، وی با بیان اینکه شرکت خدمات انفورماتیک نیز طرحی را به شکل پایلوت درزمینه طراحی و اجرای ارز دیجیتال ملی اجرا کرده است، افزود:

به نظر می‌رسد که بانک مرکزی و شرکت خدمات در حال دنبال کردن آن طرح هستند و متناسب با وضعیت روز راهکارهایی را در این زمینه ارائه خواهند کرد.

اجرای ارز دیجیتال ملی نیازمند سیاست‌گذاری بانک مرکزی

سال گذشته موضوع طراحی و تولید ارز دیجیتال ملی داغ شد و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که این وزارتخانه این طرح را با همکاری پست‌بانک اجرایی خواهد کرد.

با این حال هجدهم آبان ماه، سید ابوطالب نجفی مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک با تشریح جزئیات طرح پایلوت ارز دیجیتال ملی گفت:

ارز دیجیتال ملی توسط شرکت خدمات انفورماتیک و به درخواست بانک مرکزی جهت استفاده از فناوری‌های نوین در توسعه خدمات نظام بانکی کشور طراحی و توسعه داده شده است.

ارز دیجیتال ملی توسط بانک مرکزی صادر می‌شود و قابلیت آن را دارد که در یک بستر توزیع‌شده و فرد به فرد بدون هیچ نهاد واسطی جابه‌جا شود. هدف از توسعه این زیرساخت، امکان‌سنجی و ارزیابی قابلیت‌های فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال در توسعه خدمات مالی و پرداخت در نظام بانکی کشور در سطوح بین‌بانکی و بانکداری خُرد است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
میثم
میثم
5 سال قبل

ارز دیجیتالی که ماینینگ عمومی نداشته باشه و انحصاری برای دور زدن تحریم ها و پوشوندن پولشویی های آقا زاده ها باشه ارز دیجیتال نیست، پاستیله.

proud no coiner
proud no coiner
5 سال قبل
پاسخ  میثم

احسنت