atlasarzdigital

ماینرهای ایرانی در حال فرار به روسیه/ رهبر انقلاب: تولیدکنندگان، رزمندگان جنگ اقتصادی هستند

ماینرهای ایرانی در حال فرار به روسیه/ رهبر انقلاب: تولیدکنندگان، رزمندگان جنگ اقتصادی هستند

با توجه به تعرفه صادراتی برق برای استخراج ارزهای دیجیتال، ماینرهای ایرانی به کوچ کردن به کشورهای روسیه، گرجستان، قزاقستان و … فکر می‌کنند و این درحالی است که رهبر انقلاب روز گذشته (30 مرداد) در سخنانی، تولیدکنندگان را رزمندگان جنگ اقتصادی خواند که باید از آن‌ها به شدت حمایت شود.

به عقیده تولیدکنندگان بیت کوین در ایران، قانونی و صنعت شدن ماینینگ با این شرایط کمکی به آن‌ها نمی‌کند و با برخی بندهایی که در مصوبه ماینینگ گنجانده شده است، آن‌ها مجبور به کوچ کردن به کشورهای همسایه هستند.

بهزاد محسنی، یکی از فعالان ماینینگ ایران اخیرا به استان ایرکوتسک در روسیه رفته است و در چند گزارش ویدیویی از وضعیت مساعد این کشور برای ماینینگ صحبت می‌کند. جایی که به عقیده او پس از تعرفه‌های سنگین در ایران، هم‌اکنون ارزان‌ترین نقطه دنیا برای ماینینگ است و امکانات بسیار خوبی برای ماینرها در آنجا وجود دارد.

بهزاد محسنی می‌گوید:

ایرکوتسک، ارزان‌ترین برق جهان برای ماینینگ را دارد. تا قبل از آن ایران بود که با تعرفه‌های جدید دیگر اینطور نیست. در اینجا هزینه برق تقریبا 3 سنت است، آب و هوای مناسبی دارد، به صورت رسمی و قانونی می‌توان فعالیت کرد و دستگاه ماینر وارد کرد و هیچ سوال و جوابی از شما نمی‌شود.

قسمت اول از گزارش چهار قسمتی بهزاد محسنی در روسیه را در زیر می‌بینید: (تمام قسمت‌ها را می‌توانید در کانال نماشای ارزدیجیتال مشاهده نمایید)

در حالی که کارشناسان و فعالان، بارها مزیت‌های استخراج بیت کوین در ایران را برای دولتمردان و مسئولین تشریح و اثبات کرده‌اند، به عقیده ماینرها، مصوبه اخیر ماینینگ در ایران به معنای مرگ این صنعت بزرگ و آینده‌دار در کشور است. جلوگیری از فعالیت صحیح تولیدکنندگان در ایران، موضوعی است که رهبر انقلاب، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به شدت با آن مخالف است.

روز گذشته (30 مرداد) رهبر انقلاب در دیدار با رئیس جمهور و اعظای هئیت دولت، به صراحت بر لزوم حمایت از تولیدکنندگان ایرانی در شرایط جنگ اقتصادی تاکید کرد. رهبر انقلاب در بخشی از سخنان خود گفت:

نگاهمان به تولیدکننده نگاه مناسب و درستی نیست. نگاه دولت و مسئولین کشور به آن تولیدکننده باید نگاه به یک رزمنده باشد. مگر نمی‌گویید در جنگ اقتصادی هستیم؟ رزمنده این جنگ اقتصادی کیست؟ کسی که اقتصاد داخلی را تقویت می‌کند. اقتصاد داخلی هم با تولید تقویت می‌شود. پس به تولیدکننده به چشم یک رزمنده نگاه کنید. من در جلساتی که داشتیم، چه جلسه دولت و چه جلسه اقتصادی، بارها این را گفته‌ام که یک تولیدکننده برای این که یک کاری را شروع کند، باید از هفت خان عبور کند. من می‌گویم هفت خان اما واقعیتش گاهی هفتاد خان است. قوانین، مقررات، این دستگاه یک چیز می‌گوید، دستگاه دیگر یک چیز دیگر می‌خواهد. چه لزومی دارد؟

به گفته فعالان ماینینگ ایران، هفت خانی که رهبر انقلاب از آن سخن می‌گوید، در مصوبه و مجوز استخراج ارزهای دیجیتال هم وجود دارد. هفت خانی که در نهایت کمتر کسی از آن عبور می‌کند. برنامه ریزی صورت گرفته برای ماینینگ به‌گونه‌ای است که به گفته ماینرها فقط تعداد انگشت شماری از افراد می‌توانند مجوز فعالیت دریافت کنند.

ماینرهای ایرانی در حال فرار به روسیه/ رهبر انقلاب: تولیدکنندگان، رزمندگان جنگ اقتصادی هستند
هفت خانی که فعالان ماینینگ ایران از آن حرف می‌زنند

محمد رضا شرفی، رییس کارگروه ماینینگ انجمن بلاکچین ایران بیان کرد:

برای این مصوبه هیچ نظری از بخش خصوصی گرفته نشد. پس از این همه کشمکش که چند وقت اخیر شاهد آن بودیم، تنها نکته مثبت این مصوبه به رسمیت شناختن صنعت ماینینگ است. همه چیز بسیار گنگ است و این مصوبه عین فرصت‌سوزی و خودتحریمی است. مقام معظم رهبری امسال را سال رونق تولید اعلام کردند و به تعطیلی برخی کارخانجات اشاره کردند که در این مصوبه نادیده گرفته شده است.

او تصریح کرد:

اینکه می‌گویند حدود ۳ تا ۴ ماه زمان برگشت سرمایه در ماینینگ است، حرف درستی نیست. هیچ ماینری تایید نمی‌کند که در این مدت کوتاه برگشت سرمایه انجام پذیرد.

ماینرهای ایرانی در حال فرار به روسیه/ رهبر انقلاب: تولیدکنندگان، رزمندگان جنگ اقتصادی هستند

سوال اینجاست که چه کسی مسئول از دست رفتن این همه فرصت کارآفرینی، ارزآوری و تولید در کشور است؟

43
دیدگاه کاربران

avatar
27 رشته دیدگاه‌ها
16 پاسخ‌های
3 دنبال‌کنندگان
 
دیدگاه با بیشترین واکنش‌
داغ‌ترین رشته دیدگاه
30 نویسندگان دیدگاه‌ها
هادیامیر کاشانیمهدی منوریآرش خدامیمهدی نویسندگان اخیر دیدگاه‌ها
مهدی منوری
مهدی منوری

سلام خداقوت راه ارتباط با آقای محسنی چیه شماره آی دی اگه دارید میشه بهم بدید

امیر کاشانی
امیر کاشانی

منم دنبالشم اما به نتیجه نرسیدم باید فکر کنم حضوری برم ایرکوتسک

آرش خدامی
آرش خدامی

فکر نکنم تو روسیه خبر خاصی باشه. آشناهای من میگن مردم روسیه خیلی کلاش هستن و اگر پولی برای سرمایه گذاری اونجا ببریم از دست میدیم. روسیه هم مثل ایران جای امنی برای سرمایه گذاری نیست. در ضمن برق برای هر کیلووات ۳ سنت خیلی گرونه از برق خانگی ایران هم گرونتره اونا فقط میخوان برقشون رو بفروشن. تنها مزیتش آب و هوای سردشه بعلاوه اینکه ماینرها رو با قیمت مناسبتری میشه تهیه کرد. در مقابل ابهامات زیادی که وجود داره میشه از این دو تا مزیت چشم پوشی کرد و تو خود ایران کار کرد. اینکه کانال ارتباطی برای پرسیدن سوالات از آقا بهزاد گذاشته نشده آدم رو به شک میندازه که هدف این گزارش چی بوده. آیا ایشون خودشون اونجا رو اجاره کردن و میخوان ایرانی ها رو بکشونن اونجا و کانتینرها رو اجاره بدن؟

مهدی
مهدی

دوست عزیز تو ایران چطوری کار کنیم؟ وقتی هر شب باید با ترس و لرز بخوابی که فردا میان سراغت.
آخه اگر فقط بحث قطع برق بود مشکلی نبود. اگر بحث ضبط دستگاه بود مشکلی نبود. اینکه تعزیرات میاد میگه اینا قاچاقه باید 2 برابر قیمت دستگاه جریمه بدی رو چه میشه کرد؟!
واقعا ملت رو گذاشتن گوشه رینگ و چپو راست دارن پرسشون میکنن

آرش خدامی
آرش خدامی

بنده از مشکلات موجود در ایران کاملا آگاهی دارم منتها پیش بینی من اینه که قوانین مربوط به ارز دیجیتال تا ۲ الی ۳ ماه آینده مدون میشه طوری که فعالیت ماینینگ رو در ایران قانونی و بسیار سودآور میکنه و قیمت دستگاه ها رقابتی میشه و مستقیم میشه به صورت شخصی از چین وارد کرد عین روسیه و احتمالا برقش رو با قیمت کمی بالاتر حساب میکنن مثلا کیلوواتی ۳۰۰ تومن که باز هم مقرون به صرفه میشه. این مسله شبیه سیل هست که همه چیز رو با خودش میبره و هیچ دولتی نمیتونه در مقابلش مدت زیادی مقاومت کنه که در صورت مقاومت به زیان دولت ها تموم خواهد شد. الان مصرف برق ماینینگ حدود ۷ درصد مصرف برق کل کشور رو تشکیل میده و تو روزهای گرم تابستون به شدت داره رو نیروگاه ها فشار وارد میکنه پس اینا چاره ای ندارن جز اینکه فعالیت رو قانونی کنن تا همه چیز بیاد زیر ذره بین شون. از نظر من آزادشدن ماینینگ تو ایران میتونه سرمایه های جهانی رو هم به سمت ایران بکشونه و ثروت موجود در غرب رو به سمت شرق هدایت کنه. امیدوارم مسئولان ما این فرصت رو غنیمت بشمرن و هم اجازه فعالیت آزادانه با برق ارزان رو به عموم بدن و هم باعث جذب سرمایه در این زمینه از سایر نقاط دنیا بشن. فقط امیدواریم که مثل فرصت های دیگه تاریخی از دست ندن.

هادی
هادی

سلام عرض شد..! تحلیلت منطقی بود. فقط یک اشکال داشت.. اونم اینکه سیاستهای مسوولین ما از هیچ منطقی پیروی نمیکنه به جز منطق جیب خودشون و اطرافیانشون! اینکه فکرکنیم کسولین واقعا به فکر مملکت اند ساده لوحیه!

هادی
هادی

* مسوولین

مصطفی پورساعی
مصطفی پورساعی

برای شروع ماینینگ تو ایران خیلی شرایط سختی گذاشتن . از کلی ارگان و سازمان باید مجوز بگیری بعدش باید دستگاه رو با دوبرابر قیمت بخری.
در ره شروع ماینینگ که خطرهاست در آن——- شرط اول قدم آن است که آقازاده باشی

مهدی
مهدی

خب کو؟ همین مجوز سخت و شرایط سخت که میگید کجاست؟ میری شرکت برق هیچ کس اطلاع نداره. زنگ میزنی صمت اونا بی اطلاع تر!!!
فقط میگن هنوز چیزی ابلاغ نشده. اصلا معلوم نیست چند چند هستن!
فکر کنم میخواستن سختی شبکه رو بیارن پایین تا بچه هاشون راحت تر ماین کنن

هومن جوادی
هومن جوادی

سلام دوستان. من اوایل امسال یه تعداد دستگاه خریدم و بعد از مشکلاتی که پیش اومد کلا جمع کردم و دستگاه هارو به ضرر فروختم. هیچ برداشتی که نکردم حدود 12 میلیون هم ضرر کردم!
الان قصد دارم خارج از ایران سرمایه گذاری کنم جهت استخراج. دوستان اگر کسی تجربه شخصی داره لطف کنه بگه چطوری میشه این کار رو انجام داد؟ مباحث قانونیش به چه شکل هست؟ با 200 میلیون تومن با چه حجمی میشه وارد گود شد؟

آرش خدامی
آرش خدامی

لطفا کانالی معرفی کنید تا برای گرفتن اطلاعات بیشتر از آقای بهزاد جهت سرمایه گذاری در روسیه برای ماینینگ بتوانیم اطلاعات کسب کنیم. ممنون میشوم سریعتر اطلاع رسانی کنید.

alireza sadafi
alireza sadafi

اقا حداقل یک جواب بدین بگین میدیم یا نمیدیم

امین
امین

واقعا کاش آقای آذرنیوار یه جوابی میدادن که راه های ارتباطی آقای محسنی رو در اختیار دوستانی که نیازمند راهنمایی هستند میذارن یا خیر؟ حتی اگه بشه یه ایمیل که به ایمیل دوستان ارسال کنن، و یا اگه خودشون دسترسی به آقای محسنی دارند میتونن پیشنهاد بدن که یه گروه،کانال در شبکه های اجتماعی راه اندازی کنن جهت راهنمایی دوستان

alireza sadafi
alireza sadafi

با سلام
طفا برای گرفتن اطلاعات بیشتر طریقه ارتباط با آقا بهزاد را اعلام کنید

کوروش تهامی
کوروش تهامی

با سلام
بنده قصد سرمایه گذاری در حوزه ماینینگ بیت کوین دارم. با توجه به شرایط مطلوبی که در کشور روسیه برای این حوزه از تولید به آن اشاره شد لطفا برای گرفتن اطلاعات بیشتر طریقه ارتباط با آقا بهزاد را به صورت خصوصی اعلام کنید. ممنون

امین
امین

سلام
راه ارتباطی چیزی با آقای بهزاد محسنی ندارید بدید من هم میخوام ازشون راهنمایی بگیرم برای راه اندازی فارم در شهر ایرکوتسک و روسیه
خواهش میکنم اگر شما و یا کس دیگه ای داره ممنون میشم بهم بدید
تشکر

محسن خرمی
محسن خرمی

سعی کنید دفعه بعد درست رای بدیم

سید محمد حسین غیاثی
سید محمد حسین غیاثی

با سلام لطفا در سایت آدرس ایمیل مدیر سایت و آدرس ایمیل نویسندگان را هم در مطالب بنویسید ممنون

کارگر درمانده
کارگر درمانده

گویا اینا فقط ارتش تک نفره می خوان و نیازی به رزمنده ندارن.

عباس
عباس

جایی بسی تامل است که چرا مسولان به حرف این پیرمرد خردمند گوش نمیکنند.

فرشاد
فرشاد

همون طور که مردم زمان از حضرت علی استفاده نکردن ………

دیجیتال نوت | DigitalNote_XDN
دیجیتال نوت | DigitalNote_XDN

واسه ماینر های گردن کلفت وابسته به افراد با نفوذ شرایط هیچ فرقی نکرده
اونا همین الان هم دارن از برق صنعتی ، ارزان بدون هیچ مشکلی استفاده می کنند
تنها ماینر های خرده پا ، از میدان به در شدن که توانایی ایجاد فارم تو روسیه رو هم ندارن

مهدی
مهدی

برق صنعتی؟! یعنی فکر میکنی اونی که داره تو صدا و سیما ماین میکنه پول برق میده؟ اینا حتی تعرفه صنعتی رو هم پرداخت نمیکنن

Amir mad
Amir mad

به شکار میگن بدو به تازی میگن بگیر
دوستان اقایون واسه انحصار طلبی خودشون این شرایط ایجاد کردن تا خرده پاها و ادمای عادی حذف بشن تا مافیای خودشون دست بگیره
نمونش برید ببینید صاحب سوپر فارم های ایران کیه حساب کار دستتون میاد
مافیا داره عزیزان کشور ما الوده به مافیاس?

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه ماینرهای ایرانی در حال فرار به روسیه/ رهبر انقلاب: تولیدکنندگان، رزمندگان جنگ اقتصادی هستند ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.