مذاکره ایران با ۸ کشور برای نقل‌ و انتقال پول با ارز دیجیتال/ نفت هم می‌توانیم بفروشیم

مذاکره ایران با ۸ کشور برای نقل‌ و انتقال پول با ارز دیجیتال/ نفت هم می‌توانیم بفروشیم

سرپرست سازمان توسعه تجارت گفت: دنیا در حال پوست‌اندازی از نگاه وابسته به مبادلات بانکی سنتی و فعالیت با دلار است و ارزهای دیجیتالی جایگزینی برای ارزهای فیزیکی هستند و فصل جدیدی نیز برای کشور ما است تا برای خنثی کردن تحریم‌ها استفاده شود.

محمدرضا مودودی سرپرست سازمان توسعه تجارت اظهار کرد:

با کمک فناوری‌های نو می‌خواهیم تصویری متفاوت از تجارت ایران بروز دهیم؛ ایده‌های تجاری نو داخل کشور وجود دارد و ما با استفاده از ظرفیت‌ها می‌توانیم آن را به مرحله اجرایی در آوریم.

وی افزود:

دنیا در حال پوست‌اندازی از نگاه وابسته به مبادلات بانکی سنتی و مبادله با دلار است و ارزهای دیجیتالی جایگزینی برای ارزهای فیزیکی هستند و فصل جدیدی نیز برای کشور ما است تا از آن برای خنثی کردن تحریم‌ها و توسعه روابط خود با دنیا از آن استفاده کند.

مذاکره ایران با ۸ کشور برای نقل‌ و انتقال پول با ارز دیجیتال/ نفت هم می‌توانیم بفروشیم

سرپرست سازمان توسعه تجارت ادامه داد:

امیدواریم که بتوانیم سرمایه‌گذاران خارجی را مجاب کنیم که به ایران بیایند و از فرصت‌های موجود استفاده کنند.

باید ارز بین‌المللی داشته باشیم تا همه بتوانند در آن نقش‌آفرینی کنند

وی در پاسخ به اینکه

«آیا برای مبادلات بزرگ تجاری مانند فروش نفت ایران نیز می‌توانیم از ارزهای دیجیتالی به‌جای دلار استفاده کنیم؟»

تصریح کرد:

اتفاقات از نقطه کوچک شروع می‌شود و تحولاتی عظیم شکل می‌گیرد؛ در دنیا این احساس ایجاد شده است که دیگر نباید خود را به یک واحد پولی مانند آمریکا وابسته کرد و باید ارز بین‌المللی داشته باشیم تا همه بتوانند در آن نقش‌آفرینی داشته باشند.

مودودی با تذکر اینکه این وابستگی می‌تواند ابزاری برای تسلط و سلطه‌گری باشد گفت:

در تمام بخش‌ها فعالیت‌های دیجیتالی مانند مارکت، نقش ابزارهای دیجیتالی افزایش یافته است و در حوزه پایه پولی نیز توسعه خواهد یافت.

وی با بیان اینکه ایران می‌تواند درزمینه استفاده از ارزهای دیجیتالی در دنیا پیشرو باشد، اظهار داشت:

امروز از کشورهای مختلفی مانند سوئیس، آفریقای جنوبی، فرانسه، انگلیس، روسیه، اتریش، آلمان و بوسنی برای مذاکره با کشورمان در این حوزه به ایران آمده‌اند تا شاید بتوانند مبنای تفکری جدید در این حوزه را پایه‌ریزی کنند و می‌گویند با توجه به اینکه وابستگی ایران به ارزهای فیزیکی خیلی کم است تحت‌فشارهای کشورهای سلطه‌گر قرار نمی‌گیرد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
علی
علی
5 سال قبل

هنوز انقدر غیر متمرکز نشده که بخواد برا مبادلات کشول ها استفاده بشه. کنترل رو ارز های دیجیتال توسط آمریکا، خیلی راحت تره تا کنترل دلار. فقط پول می خواد که بازارو بالا و پایین کنی! همین!

علی
علی
5 سال قبل

با بیت کوین تحریم ها رو دور بزنید

حسین بچاری
حسین بچاری
5 سال قبل

خارج شدن از سیاست پترودلار واقعا ریسک بزرگیه. هر کشوری که تصمیم به خروج از این سیسات گرفته کله پا شده. آمریکا از عامل اصلی قدرت پولیش کوتاه نمیاد. نمونه آخریش ونزوئلا بود.