دستورالعمل استخراج ارزهای دیجیتال تدوین شد؛ ابلاغ به زودی

دستورالعمل استخراج ارزهای دیجیتال تدوین شد؛ ابلاغ به زودی

دستورالعمل صدور جواز تأسیس و پروانه بهره‌برداری استخراج ارزهای دیجیتال با همفکری صاحب نظران و فعالان این بخش تدوین شده است.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از ایسنا، مدیرکل دفتر طرح‌ها و تأمین مالی وزارت صنعت، معدن و تجارت علیرضا هادی در گردهمایی آشنایی با فعالیت استخراج ارزهای دیجیتال، گفت:

برای فعالیت استخراج ارزهای دیجیتال به دلیل جدید بودن و عدم شناخت کافی که در مجموعه دستگاه‌های مختلف بود، مشکلاتی در جمع‌بندی نظرات وجود داشت اما در مجموع دولت معتقد به فعالیت رسمی استخراج ارزهای دیجیتال بود و این موضوعی اجتناب‌ناپذیر است.

وی گفت:

موضوع بلاک چین حوزه وسیعی را دارد و به سرعت نیز در حال گسترش است لذا ما نمی‌توانیم به این صنعت توجه نکنیم.

مدیرکل دفتر طرح‌ها و تأمین مالی وزارت صنعت، معدن و تجارت تأکید کرد:

در تهیه دستورالعمل صدور جواز تأسیس و پروانه بهره‌برداری استخراج ارز دیجیتال تلاش کردیم همه جوانب موضوع را ببینیم و نظرات دستگاه‌های مختلف را در آن لحاظ کنیم.

هادی ادامه داد:

دستورالعمل نهایی شده و در آینده نزدیک توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت ابلاغ خواهد شد اما نیاز است به دلیل جدید بودن این صنعت، سازمان‌های استانی کاملاً توجیه شوند.

وی خاطرنشان کرد:

صدور مجوزهای موضوع این دستورالعمل کاملاً از طریق سامانه انجام می‌شود و آموزش‌های لازم در این خصوص داده خواهد شد.

در این گردهمایی، مفاهیم فنی، رویه‌ها، ضوابط و چگونگی فعالیت ارزهای دیجیتال برای حاضران تشریح شد.

پیش‌نویس و اولین نسخه دستورالعمل صدور مجوز برای استخراج ارزهای دیجیتال از اینجا قابل دانلود و مشاهده است. شنیده‌ها حاکی از این است که اصل دستورالعمل دستخوش تغییراتی شده است که به‌زودی مشخص خواهد شد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

7 دیدگاه
شارک
شارک
4 سال قبل

استخراج ارز دیجیتال تموم شد برادر، دیر یادتون اومده قانون بزارین، همیشه عقب هستین

محسن خرمی
محسن خرمی
4 سال قبل

چقدر همه چی خنده داره اینجا

حسین
حسین
4 سال قبل

اینکار با این هزینه های نگه داری بالا و با تعرفه برق حضرات فایده ای دیگه نداره.خرید بیت بهتره تا اسخراج.دوستانی که پارسال نقدینگی داشتن و خریدن از اونایی که کلی زحمت کشیدن جلوترن

رضا
رضا
4 سال قبل

وام گرفتیم به محض این که اومدیم شروع کنیم تعطیلش کردن،قیمت دستگاه ها هم نصف شد، هر ماهی یه بار میگن تصویب شد، آهای مسئولین بخدا نفرینمون گردنتون رو میگیره...

درمانده
درمانده
4 سال قبل

تعرفه ی برق چی شد؟
از اون بگید....
در مورد اون حرف بزنید والا الان دیگه راهی جز فهمیدن براشون باقی نمونده که این دستگاها براشون ارز اوری داره
تعرفه رویایی 7 سنت اگه هست که دیگه لنگش نکنیم و بریم سراغ یه شغل دیگه واین شغل رو هم بذاریم واسه آغا زاده ها و رانت دارها که با یه تلفت برق مفتی میگیرن...
فقط تعرفه برق الان مهمه . اگه از صاحب نظران این صنعت نظر گرفتن که امیدی هست اگه نه ما رو بیشتر از این اذیت نکنید. بگید تا بریم رد کارمون و ماین رو هم بذاریم واسه بچه های خودتون ( رانت خواران و اغا زاده ها) که مثل همیشه حالش رو ببرن. و من الله توقیف

ماینرچی
ماینرچی
4 سال قبل

کسانی که ماینر دارن ورشکسته شدن حالا داره دولت تکونی می خوره. انم با برق 7 سنت و مالیات و هزار بامبول دیگه
ماها که بدبخت شدین رفت. این مملکت جای سرمایه گذاری نیست

ازاد
ازاد
4 سال قبل
پاسخ  ماینرچی

به خدا ما هم زندگیمون از دست دادیم هر چی داشتیم رفت تو هوا