بزرگ‌ترین مرکز استخراج بیت‌کوین در تهران شناسایی شد

بزرگ‌ترین مرکز استخراج بیت‌کوین در تهران شناسایی شد

یکی از بزرگ‌ترین مزارع استخراج ارز دیجیتال در کشور که در یکی از کارخانه‌های بزرگ تهران استقرار یافته بود، شناسایی و پلمپ شد.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از خبرآنلاین، وزارت نیرو اعلام کرده است به دنبال بالا گرفتن تب ارز دیجیتال و سوء استفاده مزارع راه‌اندازی شده از تعرفه‌های ارزان برق صنعتی و کشاورزی و همچنین شدت گرفتن فعالیت‌های نظارتی و بازرسی شرکت‌های توزیع نیروی برق به‌منظور شناسایی مزارعی که با بهره‌گیری از برق با یارانه دولتی، به تولید ارز دیجیتال می‌پردازند،

نیروهای عملیاتی و فنی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، با رصد و کنترل بار مصرف شبکه توزیع برق و بررسی‌های میدانی، موفق شدند سه مزرعه بزرگ استخراج ارز دیجیتال را که با استقرار در مراکز صنعتی، از برق با تعرفه ارزان برای تولید ارز دیجیتال استفاده می‌کردند، شناسایی کنند.

فقط یکی از این مزارع، با مصرف انرژی بالغ بر هفت مگاوات (حدود ۴۰ درصد توان تولید نیروگاه برق‌آبی سد طالقان)، از بزرگ‌ترین مزارع کشف شده ارز دیجیتال در کشور است.

بزرگ‌ترین مرکز استخراج بیت‌کوین در تهران شناسایی شد

تصاویر منتسب به این فارم در توییتر

طبق گفته پایگاه خبرآنلاین، با در نظر گرفتن میانگین مصرف برق ۲۸۰۰ کیلووات ساعت در سال برای هر واحد مسکونی واقع در مناطق عادی کشور، برق مصرفی در این مزرعه ارزی، فقط در هر شبانه‌روز معادل مصرف برق ۶۰ واحد مسکونی در طول یک سال است.

به دنبال شناسایی این سه مزرعه، در مرحله اول با توجه به فعالیت مغایر با تعرفه واگذارشده، نسبت به قطع برق مورد استفاده، اقدام و سایر مراحل رسیدگی قانونی در این رابطه، آغاز شده است.

به دنبال بالا رفتن دمای هوا و افزایش مصرف برق در تهران، شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، فعالیت‌های گسترده‌ای را به‌منظور قطع انشعاب استخراج‌کنندگان ارز دیجیتال آغاز کرده است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
حسين
حسين
4 سال قبل

من ميدونم تو كوچكترين شهر ها و روستاها ماينر نصب شده

babi
babi
4 سال قبل
پاسخ  حسين

اقای دانای همه چیزدان

سعید
سعید
4 سال قبل

شانسی که آوردن اداره برق اینارو شناسایی که در نهایت برقشون قطع میشه و جریمه میشن اگه پلیس اینارو میگرفت دستگاهاشونم مصادره میکرد.

آقای ماینینگ خواه
آقای ماینینگ خواه
4 سال قبل

تمام این اتفاقا به کنار
ممنونم که تمام اخبار رو روی سایتتون پوشش دادید