شرکت خدمات امنیت اینترنت از درگاه اتریوم استفاده می‌کند

شرکت خدمات امنیت اینترنت از درگاه اتریوم استفاده می‌کند

شرکت تامین‌کننده امنیت اینترنت کلودفلر (Cloudflare) قصد دارد که درگاه اتریوم را به جعبه‌ابزار درگاه وب توزیع‌شده خود بیافزاید تا کاربران بتوانند بدون نصب هیچ نرم‌افزاری با شبکه اتریوم تعامل داشته باشند و از آن استفاده کنند. 

به نقل از کوین‎‌دسک، این اقدام بخشی از پروژه درگاه وب توزیع‌شده شرکت کلودفلر (Cloudflare’s Distributed Web Gateway) است که هدف آن گسترش اکوسیستم وب غیرمتمرکز و بهبود قابلیت اطمینان، سرعت و سهولت استفاده از اینترنت است.

به جای دانلود کردن و صحت‌سنجی پنهانی صدها گیگابایت داده‌، که برای دستگاه‌های با توان کم و آن‌هایی که موانع فنی پایینی برای ورود دارند، کاری غیرممکن است؛ این درگاه هر دستگاهی که به اینترنت دسترسی دارد را قادر می‌سازد تا با شبکه اتریوم ارتباط برقرار کند و با آن تعامل داشته باشد.

این تنظیمات و سازوکار، واکاوی و بررسی بلاک چین و افزودن المان‌های تعاملی به سایتی که توسط قراردادهای هوشمند اتریوم پشتیبانی می‌شود را ممکن می‌سازد.

در واقع، این درگاه به افراد این امکان را می‌دهد که با اجرای یک نود، قراردادهای جدید در اتریوم ایجاد کنند. چرا که کلودفلر یک تراکنش امضا شده را گرفته و آن را به شبکه متصل می‌کند، به این ترتیب استخراج‌کنندگان قادر خواهند بود تا قرارداد را به صورت رمزنگاری‌شده به شبکه بیافزایند.

با وجود تمام امکانات و ارزشی که این سرویس برای درگاه ایجاد می‌کند، رایگان است و در اختیار همگان قرار خواهد داشت. نیک سالیوان (Nick Sullivan)، مدیر بخش رمزنگاری شرکت کلاودفلر در رابطه با این برنامه می‌گوید:

از شبکه کنونی کلودفلر استفاده کنید چرا که در حال حاضر خدمات رایگان بسیار زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

شرکت تامین‌کننده امنیت اینترنت کلاودفلر درگاه اتریوم را به خدمات خود افزود

سالیوان خاطر نشان کرد که این سیستم برای دریافت هزینه هنوز خیلی جوان است، اما پس از مدتی شاید موقعیت کسب درآمد خوبی باشد. در حال حاضر، روش کار این شرکت گسترش دسترسی و کاربرد‌پذیری قراردادهای هوشمند برای افراد تازه‌کار و غیرحرفه‌ای است.

سالیوان در ادامه تصریح کرد که آن‌ها قصد دارند این کار را برای توسعه‌دهندگان و اکوسیستم‌های در مقیاس بزرگ انجام دهند، تا نشان بدهند که محاسبات می‌تواند به روش‌های دیگری انجام شود.

جاناتان هویلند (Jonathan Hoyland) در پست وبلاگ خود نوشت:

با ارائه این درگاه بر روی شبکه اتریوم ما می‌توانیم به کاربران کمک کنیم تا از کاربر معمولی وب به افراد حرفه‌ای در ارز دیجیتال تبدیل شوند. در نهایت با استفاده از وب توزیع‌شده بخشی بنیادی از اینترنت را ایجاد کنیم.

کلودفلر خود را به عنوان تنها نقطه دسترسی در میان درگاه‌هایی که در حال حاضر وجود دارد می‌شناسد، این بدان معناست که با افزایش سرعت کانال پشتیبان آن، تبدیل به یک قدرت متمرکز در شبکه نخواهد شد.

در حال حاضر، بازدیدکنندگان تازه‌وارد وب‌سایت این درگاه، می‌توانند با یک برنامه آزمایشی تعامل و ارتباط برقرار کنند، اما کسانی که خواستار بیشتر از این مقدار هستند، باید به RPC API دسترسی داشته باشند. تحت این شرایط هر چیزی که بر روی شبکه اتریوم امکان‌پذیر است را می‌توان به صورت مجازی انجام داد.

علی‌رغم بلندپروازی‌ها برای از بین بردن موانع محاسبات توزیع‌شده، سالیوان اذعان داشت که بیشتر کاربران کلودفلر را کسانی تشکیل می‌دهند که با هدف سرگرمی از آن استفاده می‌کنند.

این آمار با در نظر گرفتن تعداد وبلاگ‌نویسان مستقل، وب‌سایت‌های به اشتراک‌گذاری تصویر و افراد متخصصی که از درگاه IFPS کلودفلر استفاده می‌کنند، ارائه شده است.

سالیوان همچنین اذعان داشت:

اتریوم و IPFS دونام بزرگ در فضای کوچک ارزهای دیجیتال هستند. در یک فضای بزرگ‌تر و در میان مخاطبان گسترده‌تر، آن‌ها آنچنان شناخته‌شده نیستند و معمولا درک نمی‌شوند. بخشی از هدف این اطلاعیه، کمک به ارتقا و بالا بردن این پروتکل و حل مسائل پیچیده با استفاده از محاسبات توزیع شده است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه