00: 00: 00
ارز دیجیتال > اخبار > رئیس صندوق بین‌المللی پول: باید از ارزهای دیجیتال استقبال کنیم
اخبار

رئیس صندوق بین‌المللی پول: باید از ارزهای دیجیتال استقبال کنیم

کریستین لاگارد (Christine Lagarde) یکی از گزینه‌های احتمالی ریاست بانک مرکزی اروپا، بر این عقیده است که بانک‌های مرکزی و سازمان‌های مالی علاوه بر اینکه وظیفه حمایت و حفاظت از مصرف‌کنندگان را بر عهده دارند، باید در برابر نوآوری‌هایی مانند ارزهای دیجیتال نگاهی باز و پذیرا داشته باشند. 

به گزارش کوین‌تلگراف، لاگارد که در حال حاضر ریاست صندوق بین‌المللی پول را بر عهده دارد، در گفتگو با کمیته امور اقتصادی و مالی مجلس اروپا گفت:

بانک‌های مرکزی و قانون‌گذاران مالی باید با آغوش باز پذیرای فرصت‌های به وجود آمده توسط تغییر و تحول‌های سال‌های اخیر باشند و از آن استقبال کنند.

او در نطق آغازین خود اظهار داشت:

در رابطه با فناوری‌های جدید از جمله ارزهای دیجیتال، باید از خطرات آن مانند ثبات اقتصادی، فعالیت‌های مجرمانه و حفظ حریم خصوصی آگاه باشیم. ما با اعمال قوانین مناسب می توانیم این فناوری را به جهتی هدایت کنیم که برای عموم مردم منفعت داشته باشد. این جمله به این معناست که ما باید فواید گسترده اجتماعی این نوآوری را به رسمیت بشناسیم و فضای لازم برای توسعه را در اختیار آن‌ها قرار دهیم.

لاگارد وعده داد که در صورت انتخاب او به ریاست بانک مرکزی اروپا، کاری خواهد که سازمان‌ها به‌ سرعت خود را با شرایط مالی همواره متغیر این روزها سازگار کنند.

همچنین لاگارد پیش‌تر، در ماه فوریه مدعی شده بود که قانون‌گذاری جهانی ارزهای دیجیتال امری «اجتناب‌ناپذیر» و لازم است.

او در ماه آوریل هم در گزارشی اذعان کرده بود که نوآوری‌های اخیر در زمینه‌ی بلاک چین در حال لرزاندن پایه‌های نظام‌های مالی سنتی در جهان است و تأثیر مستقیمی بر متصدیان کنونی این نظام‌ها خواهد داشت.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

رئیس صندوق بین‌المللی پول: باید از ارزهای دیجیتال استقبال کنیم

درباره نویسنده

علی آریان‌فر

علی آریان‌فر

1
دیدگاه کاربران

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
حمید رضای Recent comment authors
  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع از
حمید رضای
حمید رضای

با سلام ایشون یکی از مخالفان این صنعت بود که ضمن مخالفت با بیت کوین و دیگر ارزها با مصاحبش موجب سقوط قیمتها میشد لی بحمداله ظاهرا دارد ورق بر میگرده