قوانین جدید ارزهای دیجیتال در اروپا تا سال ۲۰۲۴ منتشر خواهد شد

قوانین جدید ارزهای دیجیتال در اروپا تا سال ۲۰۲۴ منتشر خواهد شد

اتحادیه اروپا مجموعه قوانین جدیدی را با محوریت پرداخت‌های برون‌مرزی تدوین و اجرایی خواهد کرد. در این قوانین بر لزوم استفاده از دفتر کل توزیع‌شده نیز تأکید شده است.

به گزارش «The Block»،‌ این رویکرد جدید اتحادیه اروپا بخشی از تلاش‌های این نهاد در تشویق کشورها به‌سمت اقتصاد دیجیتال است. به گزارش رویترز، اقتصاد دیجیتال در زمان‌هایی مثل شرایط فعلی و همه‌گیری بیماری‌ها، با استقبال مناسبی از سوی اقشار مختلف مواجه می‌شود و بسیاری، انجام تراکنش‌های دیجیتال را به روش‌های سنتی ترجیح می‌دهند. در بخشی از اسناد مربوط به این قوانین آمده است:

تا سال ۲۰۲۴، اتحادیه اروپا موظف به تدوین چارچوبی جامع برای بهره‌مندی از دفتر کل توزیع‌شده و دارایی‌های رمزنگاری‌شده در بخش‌های [مختلف] اقتصاد است. این اتحادیه همچنین باید خطرات مرتبط با این فناوری‌ها را شناسایی و با آنها مقابله کند.

در این گزارش همچنین عنوان شده است که کمیسیون اروپا که بخشی ویژه در اتحادیه اروپا است، ملزم به انتشار پیش‌نویس قانون است تا به این وسیله نحوه اجرای قوانین بر مبنای چارچوب فعلی و نحوه تدوین قوانین جدید (در صورت نیاز) را تشریح کند.

گزارش اتحادیه اروپا مشخص می‌کند که به‌محض اجرای کامل قوانین ضد پول‌شویی و بررسی‌های هویتی، قوانین رسمی و نحوه استفاده مشتریان جدید از خدمات مالی نیز مشخص و اجرایی خواهد شد.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که هفته گذشته وزرای اقتصاد و دارایی دو کشور آلمان و فرانسه خواستار نظارت بیشتر بر روی استیبل کوین‌ها و عرضه‌کنندگان آنها شدند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
مانی هخامنش
مانی هخامنش
۳ سال قبل

درود بر شما
فقط منتظر بودم که اتحادیه مفسدان اروپا این خبرو بده که دیگه خیالم راحت باشه هواسشون به همه چی هست.شما مردمو نکشین کره زمینو نابود نکنید با کثافتکاریاتون نمیخواد فکر ازر دیجیتال باشید ما خودمون بلدیم چیکار کنیم.جنبه خوب خبرم اینه که هنوز نتونست راهی پیدا کنن که از این طریقم مردم دنیارو کنترل کننو جیباشونو خالی کنن.
ببین اتحادیه لجن اروپاااااااا
پااااییینننده ه ه ه ایران

مجتبی
مجتبی
۳ سال قبل

الان یکسری میگن باید به جای 2021 تا 2024 صبر کنی :(
پیر شدیم ، بیت کوین تکون نخورد ازجاش