atlasarzdigital

اثبات سهام اتریوم تا چه اندازه می‌تواند سودآور باشد؟

اثبات سهام اتریوم تا چه اندازه می‌تواند سودآور باشد؟

اتریوم که در حال حاضر دومین ارز دیجیتال بزرگ دنیا از نظر حجم بازار است، برای تایید تراکنش‌ها از سیستم اثبات کار و استخراج بهره می‌برد. اما این ارز دیجیتال در آینده نزدیک برنامه دارد تا به سازوکار اثبات سهام تغییر جهت دهد. در این مطلب که از سایت لانگ‌هش گرفته شده، قصد داریم سودآوری اثبات سهام در شبکه اتریوم را با توجه به آخرین پیشنهاد ارائه شده از سوی ویتالیک بوترین بررسی کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

الگوریتم اثبات کار، از سخت‌افزار استخراج برای اعتبارسنجی تراکنش‌های بلاک چین استفاده می‌کند و بدین معناست که رایانه‌ها با انجام محاسبات پیچیده این عمل را انجام می‌دهند. این کار موجب تامین امنیت بلاک چین و اعتبار بلاک‌ها می‌شود، اما در عوض کاری پرهزینه است و به سخت‌افزارهای گران‌قیمت نیاز دارد.

بلاک چین‌های اثبات سهام با بهره‌گیری از کاربران برای سهام‌گذاری تعداد مشخصی توکن، تراکنش‌ها را اعتبارسنجی می‌کنند. در این روند تنها به سخت‌افزار کامپیوتری ساده و قدرت محاسباتی کمی نیاز است اما همانند عمل استخراج، برای تشویق به سهام‌گذاری، سود اعطا می‌شود.

اثبات سهام اتریوم تا چه اندازه می‌تواند سودآور باشد؟

ویتالیک بوترین، خالق اتریوم

در آخرین پیشنهاد ویتالیک بوترین، این میزان سود سالانه 5 درصد برای سهام‌گذاری اتریوم در نظر گرفته شده که نیاز است فرد تاییدکننده حداقل 32 اتریوم گرو بگذارد و در ازای آن 5 درصد سود دریافت کند.

اما این که انجام چنین کاری تا چه حد سودآوری خواهد داشت، به محل زندگی و میزان اتریومی که تا کنون به دست آورده‌اید بستگی دارد.

احتمالاً می‌خواهید بدانید که گذاشتن سهام در اتریوم تا چه اندازه می‌تواند سودآوری داشته باشد؟

در ابتدا شما به 32 واحد اتر نیاز خواهید داشت. در اوایل ماه می (همه‌ی محاسبات این خبر طبق قیمت‌های ماه می هستند)، قیمت اتریوم حدود 170 دلار بود که در نتیجه 32 اتریوم برابر با 5440 دلار خواهد شد.

شما همچنین به یک رایانه‌ی نه چندان قوی نیاز دارید. به گفته ویتالیک یک رایانه میان رده هم می‌تواند مناسب باشد. پس فرض کنیم که از سایت آمازون، لپ‌تاپ ایسر اسپایر E15 را به قیمت 329 دلار خریداری کنید. همچنین برای استفاده از این لپ‌تاپ به برق نیاز دارید اما این میزان زیاد نخواهد بود زیرا سهام‌گذاری توکن به پردازش سنگینی نیاز ندارد.

اگر فرض کنیم که این لپ‌تاپ به طور بهینه در هر ساعت، 30 وات برق مصرف کند، استفاده از این رایانه به مدت یک سال در آمریکا، هزینه‌ای در حدود 31.50 دلار به همراه خواهد داشت.

بنابراین در مجموع برای سهام‌گذاری به مدت یک سال، حدود 5810 دلار باید هزینه کنید.

اثبات سهام اتریوم تا چه اندازه می‌تواند سودآور باشد؟

زمان لازم برای به دست آوردن سرمایه اولیه (با فرض اینکه سود سالانه را خارج کرده و دوباره در اتریوم سهام‌گذاری نکنید)

اما میزان سودی که نصیب شما خواهد شد، به تغییرات قیمت اتریوم وابستگی شدیدی دارد.

قیمت این ارز دیجیتال در اوایل ماه می حدود 170 دلار بوده که با این حساب در یک سال حدود 242 دلار به دست خواهید آورد. با این پول می‌توانید هزینه‌ی برق مصرفی‌تان را پرداخت کنید، نه بیشتر.

به عبارت دیگر با این نرخ تقریباً دو دهه زمان لازم است تا بتوانید کل سرمایه اصلی‌تان را برگردانید.

اگرچه، هر اندازه که قیمت اتریوم افزایش یابد، مدت زمان لازم برای جبران سرمایه‌ی اولیه‌تان نیز به همان نسبت کاهش خواهد یافت. بنابراین، اگر قیمت اتریوم مثلا به 300 دلار برسد، زمان بازگشت سرمایه هم به صورت قابل توجهی کاهش می‌یابد. اما از طرفی اگر قیمت اتریوم به بیش‌ترین میزان خود یعنی 1500 دلار برسد، در عرض کمتر از دو و نیم سال می‌توانید سرمایه اولیه خودتان را برگردانید.

این گفته‌ها با این فرض است که از سودی که به دست می‌آورید برای پرداخت مخارجتان استفاده کنید. اگر با این سود دوباره در سهام‌گذاری اتریوم شرکت کنید، سریع‌تر به سود خواهید رسید اما این که دقیقاً چه زمانی این اتفاق می‌افتد به جزییات سیستم پاداش‌دهی اثبات سهام اتریوم بستگی خواهد داشت که هنوز قطعی نشده است.

به طور خلاصه اگر مطمئن نیستید که قیمت اتر پس از خرید آن قرار است به طور قابل‌توجهی بالا برود، وارد شدن به سهام‌داری اتریوم کار بیهوده‌ای خواهد بود. البته این گفته با این فرض است که پیش از آن، حداقل میزان مورد نیاز (32 واحد اتر) را نداشته باشید.

از طرف دیگر، اگر این حداقل میزان را از قبل دارید، این کار، خوشایندتر به نظر می‌رسد. هرچند سود سالانه 5 درصد زیاد نیست اما اگر از قبل 32 واحد اتر و یک رایانه داشته باشید، به دست آوردن این سود هزینه زیادی روی دست شما باقی نخواهد گذاشت و اگر برای چند ماه در پرداخت قبض‌هایتان خوش‌حساب باشید، هزینه‎ی مصرف برق نیز به اندازه‌ی کافی کم خواهد بود.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه اثبات سهام اتریوم تا چه اندازه می‌تواند سودآور باشد؟ ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x