مشاور سابق ترامپ: وضعیت فعلی جهان آینده درخشان ارزهای دیجیتال را نوید می‌دهد

مشاور سابق ترامپ: وضعیت فعلی جهان آینده درخشان ارزهای دیجیتال را نوید می‌دهد

استیو بنن (Steve Bannon)، رئیس اسبق کارکنان کاخ سفید و مدیر سایت خبری محافظه‌کار بریتبارت (Braitbar) می‌گوید که ارزهای دیجیتال به خاطر جو کنونی حاکم بر اوضاع ژئوپلیتیک جهان «آینده‌ای درخشان» دارند.

بنن گفت:

به نظر من این ارزها در آینده به دلیل شورش‌های عوام‌گرایانه اخیر در سطح جهانی، نقش مهمی را در تحولات جهان ایفا خواهند کرد.

بنن با اشاره به حرف‌های ترامپ گفت که سیاست پولی فدرال رزرو بسیار سخت‌گیرانه است و ارزهای دیجیتال می‌توانند جایگزین بسیار سودمندی برای سرمایه‌های فیات باشند.

بنن در پاسخ به سوالی درباره پروژه ارز دیجیتال فیس‌بوک یعنی لیبرا گفت که به نظر او این ارز هیچ دوستی در میان بانک‌ها پیدا نخواهد کرد.

مشاور سابق ترامپ: وضعیت فعلی جهان آینده درخشان ارزهای دیجیتال را نوید می‌دهد

او در برنامه تلویزیونی Squawk Box شبکه CNBC اعلام کرد

بانک‌های مرکزی و جامعه بانکداران قصد دارند برای قانونمند کردن ارزهای دیجیتال اقدام کنند و هدفشان این است که به پشتیبانی از ارزهای رایج ادامه دهند.

توسعه خطوط پرداخت جدیدی مثل لیبرا چالش بزرگی برای دلار به‌ عنوان یک ارز ذخیره‌ای ایجاد خواهد کرد.

من معتقدم که فیس‌بوک اصولاً با سیستم‌های پرداخت چینی مثل علی‌بابا، تنسنت و مانند این‌ها مخالف بود … چیزی که مردم باید اکنون مورد توجه قرار داده و با آن مواجه شوند این است که چگونه چینی‌ها، کشورهای جهان سوم و آفریقای سیاه و همین‌طور (به نظر من) کشورهای آمریکای لاتین قصد دارند با استفاده از این سیستم‌های پرداخت (نوین) نفوذ خود را در جهان افزایش داده و از شر دلار به‌عنوان یک ارز ذخیره خلاص شوند.

جالب است بدانید که بنن به‌ هیچ‌ وجه با ارزهای دیجیتال غریبه نیست. شرکت بنن یعنی Bannon & Company در ایده راه‌اندازی چندین عرضه اولیه سکه دخالت داشته است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه