ماینر سنگاپوری با هویت بنیان‌ گذار Riot Games بیش از ۵ میلیون دلار قدرت پردازش به سرقت برد!

ماینر سنگاپوری با هویت بنیان‌ گذار Riot Games بیش از ۵ میلیون دلار قدرت پردازش به سرقت برد!

«مارک مریل» (Marc Merril) میلیونر شناخته شده و توسعه دهنده‌ی بازی‌های رایانه‌ای، قربانی دزدی هویت شده است. فردی سنگاپوری، با دزدیدن هویت او، توانسته با خرید قدرت پردازشی از وب سرویس‌های آمازون و گوگل، ارزهای دیجیتال استخراج کند.

به گزارش کوین تلگراف و بر اساس اسناد حقوقی دادگاه که دیروز منتشر شد، «فوربز» (Forbes) اعلام کرده است که هویت مارک مریل، بنیان‌گذار شرکت «رایوت گیمز» (Riot Games)، توسط فردی سنگاپوری با نام «متیو هو» دزدیده شده است. این اولین بار است که هویت این قربانی مشخص شده است، پیش‌تر نامی از مریل در اخبار منتشر نشده بود. مریل از بنیان‌گذاران شرکت رایوت گیمز است که بازی موفق (League of Legends) را در کارنامه‌ی خود دارد.

متیو هو متهم است که با استفاده از اطلاعات کارت اعتباری «امریکن اکسپرس» (American Express) مریل توانسته از وب سرویس‌های آمازون، گوگل و چند ارائه دهنده دیگر قدرت پردازشی خریداری کند. ماه اکتبر (مهر)، دادستانی ایالات‌متحده اعلام کرده بود که ارزش خدماتی که هو با استفاده از هویت دزدی خریداری کرده است، بیش از ۵ میلیون دلار است. به گفته این نهاد، در بازه‌ای هو به عنوان بزرگ‌ترین مشتری وب سرویس آمازون شناخته می‌شده است.

طرح او [هو] چندین ماه به فعالیت خود ادامه می‌داد و بیش از ۵ میلیون خدمات پردازش ابری برای استخراج ارزهای دیجیتال خریداری کرده است. برای مدت کوتاهی پر‌مصرف‌ترین مشتری داده‌ها در وب سرویس آمازون بوده است. پیش از این‌که این کلاهبرداری فاش شود، برخی از صورتحساب‌ها توسط کادر مالی این شرکت توسعه‌دهنده بازی‌های رایانه‌ای پرداخت شده است.

بر اساس تحقیقات قضایی؛ هو توانسته با مهندسی اجتماعی، به دسترسی ادمین برسد و به این وسیله مقادیر قابل توجهی از قدرت پردازشی در سرورهای گوگل و آمازون بخرد. این قدرت پردازشی برای استخراج ارزهای دیجیتال بیت کوین و اتریوم مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

هو توانسته بود که مسئولین آمازون را متقاعد کند که او رئیس «رایوت گیمز» است. حتی برای مجاب کردن آن‌ها یک گواهینامه‌ی رانندگی به اسم مریل نیز جعل نموده است.

لازم به ذکر است که دادگستری آمریکا اوایل ماه اکتبر هو را دستگیر کرده بود، اما اخبار مرتبط با دزدی هویت مریل حالا منتشر شده است. در حال حاضر هو متهم به هشت فقره کلاهبرداری از راه دور، چهار فقره دسترسی به دستگاه‌های افراد با استفاده از کلاهبرداری و دو فقره دزدی هویت است.

رایوت گیمز هنوز واکنشی به این اخبار نشان نداده است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه