شبکه آزمایشی فایل کوین به ظرفیت ۱۳,۵۱۰ ترابایت رسید!

شبکه آزمایشی فایل کوین به ظرفیت ۱۳,۵۱۰ ترابایت رسید!

فایل ‌کوین (Filecoin) پس از گذشت سه سال از پیش‌فروش ۲۰۰ میلیون دلاری توکن خود، اکنون در حال سپری‌کردن آزمایش تنش برای راه‌اندازی نهایی است.

به گزارش دیکریپت، مطابق با آنچه در وب‌سایت فایل‌ کوین منتشر شده است، در کمتر از از دو روز از زمان راه‌اندازی، ظرفیت شبکه آزمایشی تشویقی فایل کوین از آستانه ۱۲.۹ پتابایت عبور کرد. گفتنی است فایل کوین، یک شبکه بلاک چینی برای ذخیره‌سازی فایل است.

شبکه آزمایشی فایل کوین به ظرفیت ۱۳,۵۱۰ ترابایت رسید!
ارزش مخزن جوایز فایل کوین به ۲۰۰ هزار FIL رسید

فایل کوین پیش‌تر در روز ۲۴ اوت (۳ شهریور) با راه‌اندازی کارزاری تحت عنوان «مسابقه فضایی فایل کوین»، آزمایش تنش شبکه خود را آغاز کرد. گفتنی است ماینرها از سرتاسر جهان تشویق شده‌اند تا در این آزمایش مشارکت کنند. آن‌طور که پیداست برای ترغیب ماینرها به این امر، فایل کوین وعده داده است که تا سقف ۴ میلیون از توکن FIL به مشارکت‌کنندگان پاداش اعطا می‌کند.

در توضیحات منتشرشده در وب‌سایت فایل کوین آمده است:

با شرکت در شبکه آزمایشی فایل کوین، رقابت و همکاری را در کنار هم تجربه کنید. ۵۰ ماینر برتر در هر منطقه و ۱۰۰ ماینر برتر در سطح جهانی می‌توانند از پاداش‌های تخصیص‌داده‌شده بهره‌مند شوند. هرچه توان ذخیره‌سازی شبکه بیشتر شود، مخزن جوایز و پاداش‌ها نیز بزرگ‌تر می‌شود.

شبکه آزمایشی فایل کوین به ظرفیت ۱۳,۵۱۰ ترابایت رسید!
ظرفیت شبکه فایل کوین در عرض ۳۰ ساعت به ۱۰ پتابایت رسید

هم‌اکنون ظرفیت شبکه آزمایشی فایل کوین ببیش از ۱۲ پبی‌بایت است. این تعداد میان ۲۸۰ ماینر تقسیم شده است و اندازه متوسط ظرفیت هر یک از آنها به ۴۶ تبی‌بایت می‌رسد. گفتن است پبی‌بایت و تبی‌بایت، ضرایبی از واحد بایت هستند که برای مقادیر دیجیتالی اطلاعات استفاده می‌شود. هر پبی به‌معنای ۲ به توان ۵۰ و هر تبی معادل با ۲ به توان ۴۰ بایت است. ۱۲ پبی‌بایت برابر با حجم ۱۲,۵۰۰ فیلم دوساعته است. شایان ذکر است که پبی‌بایت و تبی‌بایت، واحدهایی از سیستم اندازه‌گیری ظرفیت پردازشی و ذخیره‌سازی هستند که در سال ۱۹۹۸ از سوی کمیسیون بین‌المللی الکترومکانیک تعریف شده‌اند.

گفتنی است توکن‌های FIL هنوز عرضه نشده‌اند، اما توکن‌های IOU که درواقع روی قیمت احتمالی توکن‌های FIL شرط بسته‌اند، اکنون در محدوده ۱۶.۵ دلار دادوستد می‌شوند. در این قیمت، ارزش مخزن جایزه فایل کوین در مرحله آزمایشی به ۶۶ میلیون دلار می‌رسد.

مسابقه فضایی فایل کوین به‌مدت سه هفته اجرا می‌شود و در اواسط سپتامبر (اواخر شهریور) به کار خود خاتمه می‌دهد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
A.S
A.S
3 سال قبل

با تشکر از مقاله خوبتون. در تکمیل این مقاله باید عرض کنم که حداقل سخت افزار مورد نیاز برای ماینر ها cpu با هشت هسته هارد ssd با 160 گیگابایت ظرفیت و رم با ظرفیت حداقل 8 گیگ هست که اینطور که سایت عرضه کننده اعلام کرده 5 ترابایت داده هم ترانسفر میشه که هزینه زیادی برای ما ایرانی ها داره . در آینده اگر قیمت فایل کوین مناسب باشه راه خوبی برای ماینینگ با کامپیوتر و در منزل هست اما الان باتوجه به آزمایشی بودن شبکه بنظرم توجیه اقتصادی برای ما نداره

قهرمان پوچی
قهرمان پوچی
3 سال قبل

درآمد ماهانش برا 1 ترابایت مثلا با این اعدادی که گفتین چند FIL میشه؟ ممنون