فعالیت فیدلیتی در اروپا؛ شرکت‌های اروپایی می‌توانند در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند

فعالیت فیدلیتی در اروپا؛ شرکت‌های اروپایی می‌توانند در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند

شرکت سرمایه‌گذاری فیدلیتی (Fidelity Investments)، یکی از بزرگترین شرکت‌های مدیریت دارایی دنیا، در حال آماده‌سازی یک واحد تجاری جدید است تا به سرمایه‌گذاران نهادیِ اروپایی در حوزه دارایی‌های دیجیتال خدمت‌رسانی کند. به این ترتیب شرکت‌های اروپایی می‌توانند در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند.

به گزارش کوین‌دسک، فیدلیتی روز سه شنبه (۲۶ آذر) اعلام کرد که این واحد تجاری جدید توسط شرکت خدمات دارایی‌های دیجیتال فیدلیتی (FDAS) افتتاح خواهد شد. FDAS یک شرکت تراست با مسئولیت محدود و زیر مجموعه شرکت اصلی فیدلیتی است که در سال ۲۰۱۸ افتتاح شد.

شرکت FDAS در ایالت نیویورک آمریکا مجوز فعالیت رسمی دریافت کرده است و در حال حاضر خدمات امانتداری ارزهای دیجیتال و اجرای معاملات را برای شرکت‌های سرمایه‌گذاری واقع در آمریکا ارائه می‌دهد.

حالا طبق اطلاعیه رسمی فیدلیتی، این شرکت قرار است تا به سرمایه‌گذارانِ اروپایی دارایی‌های دیجیتال مثل شرکت‌های پوشش ریسک، خاندان‌های ثروتمند و واسطه‌های بازار هم خدماتش را ارائه کند.

فیدلیتی از کریس تیرر (Chris Tyrer) به عنوان رئیس شعبه اروپایی FDAS نام برد. تیرر قبلا به عنوان یکی از مدیران اجرایی در بانک سرمایه‌گذاری بارکلیز (Barclays) فعالیت می‌کرد و رهبری پروژه دارایی دیجیتال آن را بر عهده داشت. او همچنین ضمن فعالیت طولانی مدت در بازارهای مالی سنتی، مدتی‌ هم به عنوان رئیس بخش معاملات کالای بانک بارکلیز مشغول به کار بوده است.

شرکت فیدلیتی اخیراً با کسب مجوز در ایالات نیویورک برای ارائه خدمات امانتداری بیت کوین به سازمان‌ها، پیشرفت چشمگیری داشت. مجوز امانتداری بیت کوین در نوامبر ۲۰۱۹ صادر شد و این شرکت به دنبال آن است که تا پایان ۲۰۱۹ خدمت‌رسانی به مشتریان را آغاز کند.

تام جزوپ (Tom Jessop) رئیس شرکت دارایی‌های دیجیتال فیدلیتی اظهار داشت که این شرکت از زمان افتتاح در سال گذشته تاکنون شاهد «علاقه و فعالیت قابل توجه» در بین سرمایه‌گذاران نهادی بوده است.

جزوپ در ادامه گفت:

ما همچنین از مشارکت و سرمایه‌گذاری در شرکت‌های زیربنایی بازار و ورود بنگاه‌های معاملاتی سنتی به اکوسیستم دارایی‌های دیجیتال خرسندیم و این باعث دلگرمی ماست.

جزوپ افزود:

این اتفاق و دیگر شاخص‌های بازار، در کنار چشم‌انداز روشن از سوی مشتریان بریتانیایی و اروپایی، نشان‌دهنده یک بازار با پتانسیل‌های رو به رشد است که به ما انگیزه گسترش واحدهای تجاری در اقصی نقاط دنیا را می‌دهد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
محمد
محمد
4 سال قبل

ایا سرمایه گذاری در این شرکت ها خوب است که معرفی نمودید؟