تحلیل قیمت اتریوم: آیا سطح ۴ هزار دلار بازیابی می‌شود؟

تحلیل قیمت اتریوم: آیا سطح ۴ هزار دلار بازیابی می‌شود؟

اتریوم در حال تشکیل یک حمایت جدید در نزدیکی ۳,۶۶۰ دلار است. شیب حرکات قیمت از شب گذشته صعودی بوده؛ اما برای ادامه این روند لازم است مقاومت ۳,۹۲۰ دلاری شکسته شود.

به گزارش نیوز بی‌تی‌سی، اتریوم دو روز پیش حرکت نزولی خود را با سقوط به زیر ۳,۸۰۰ دلار گسترش داد و در ادامه کف قیمت در محدوده بین ۳,۶۶۰ و ۳,۷۰۰ دلار شکل گرفت؛ اما اخیراً اصلاحی صعودی در بازار آغاز شده است.

با عبور قیمت از ۳,۸۰۰ دلار، مقاومت خط روند نزولی روی نمودار و سطح ۲۳.۶ درصد اصلاحی فیبوناچی شکسته شد. گفتنی است در این تحلیل سطوح فیبوناچی بر اساس حرکت نزولی قیمت از ۴,۱۷۵ دلار تا کف ۳,۶۶۵ دلاری تنظیم شده است.

قیمت اکنون در سطح ۳,۸۸۰ دلار با یک مانع مواجه است و پس از آن ۳,۹۲۰ دلار به‌عنوان مقاومت کلیدی قیمت عمل خواهد کرد. این مقاومت تقریباً با سطح ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی در یک ناحیه قرار گرفته است. شکسته‌شدن مقاومت ۳,۹۲۰ دلاری می‌تواند مسیر را برای ادامه روند صعودی باز کند.

تحلیل قیمت اتریوم: آیا سطح ۴ هزار دلار بازیابی می‌شود؟
نمودار قیمت اتریوم (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

مانع بعدی پیش روی خریداران در ۴,۰۰۰ دلار است و عبور از آن سطح می‌تواند جرقه‌ای برای شکل‌گیری یک روند صعودی قدرتمند در ساعت‌های معاملاتی بعدی باشد. این احتمال هم وجود دارد که قیمت تا ۴,۲۵۰ دلار رشد کند.

اگر در ادامه خریداران نتوانند مانع ۳,۹۲۰ دلاری را پشت سر بگذارند و روند بازار مجدداً نزولی شود، نزدیک‌ترین حمایت در محدوده ۳,۸۲۰ دلار خواهد بود.

حمایت کلیدی قیمت در ۳,۷۲۰ دلار شکل گرفته است و شکسته‌شدن آن می‌تواند به سقوط عمیق‌تر قیمت منجر شود. حمایت کلیدی بعد ۳,۶۶۰ دلار است و اگر این سطح هم از دست برود فروشندگان احتمالاً حمایت ۳,۵۰۰ دلاری را آزمایش خواهند کرد. ریزش بیشتر قیمت هم می‌تواند با سقوط به ۳,۳۲۰ دلار همراه باشد.

شاخص مکدی (MACD) به‌آرامی در حال ورود به محدوده صعودی است و شاخص قدرت نسبی (RSI) هم بالای سطح ۵۰ قرار دارد.

همان‌ طور که گفته شد، ۳,۷۲۰ دلار حمایت‌‌ کلیدی اتریوم است و ۳,۹۲۰ دلار هم به‌عنوان مقاومت‌‌‌ پیش روی قیمت عمل می‌کند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
T.ch
T.ch
2 سال قبل

سلام وای من که امروز ۴۰۲۴خدیدم😭😭

دکتر
دکتر
2 سال قبل

تا۲۸۰۰بعید نیست بیاد