عبور قیمت اتریوم از مقاومت ۴۰۶ دلاری؛ حمایت‌ها و مقاومت‌های پیش رو کجاست؟

عبور قیمت اتریوم از مقاومت ۴۰۶ دلاری؛ حمایت‌ها و مقاومت‌های پیش رو کجاست؟

قیمت اتریوم پس از عبور از سد مقاومت ۴۰۶ دلاری، توانست تا محدوده ۴۲۰ دلار بالا رود. در حال حاضر شواهد حاکی از آن است که ارز شماره دو بازار در روزهای آتی به‌دنبال گذشتن از مقاومت ۴۴۵ دلاری است.

به گزارش نیوز بی‌تی‌سی، تحلیل‌گران معتقد بودند که اگر قیمت اتر از ۴۰۸ دلار عبور کند، فضا برای رشد بیشتر آن مهیا خواهد بود. در حال حاضر هر واحد اتریوم با افزایشی ۵ درصدی، در محدوده ۴۲۰ دلار معامله می‌شود. از سوی دیگر، نمودار قیمت در سطحی بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته در حال نوسان است و وارد فاز تثبیت قیمت در محدوده‌ای پایین‌تر از ۴۳۰ دلار شده است.

با نگاهی به نمودار می‌توان فهمید که یک الگوی صعودی کوتاه‌مدت در حال شکل‌گیری است. سطح حمایت الگوی مثلث نزدیک به سطح اصلاحی ۲۳.۶ درصدی فیبوناچی شکل گرفته است. این سطح در جهش اخیر (از ۴۰۳ دلار به اوج ۴۳۰ دلاری) تشکیل شده است.

نمودار قیمت اتریوم
نمودار قیمت اتریوم

اگر قیمت به زیر این سطح حمایتی برسد، احتمال سقوط تا ۴۱۶ دلار نیز وجود دارد. حمایتی که در سطح فیبوناچی ۵۰ درصدی شکل گرفته است نیز در همین محدوده قرار دارد.

مقاومت‌های ۴۲۸ و ۴۳۰ دلاری نیز پیش روی خریداران بازار است. اگر قیمت اتریوم در سطحی بالاتر از مقاومت ۴۳۰ دلار بسته شود، این احتمال وجود دارد که شاهد جهشی ۳ الی ۵ درصدی در قیمت باشیم. مقاومت کلیدی بعدی پس از این جهش‌ها، ۴۴۵ و ۴۵۰ دلار خواهد بود.

 اگر سطح فعلی ۴۲۰ دلاری شکسته شود، نزدیک‌ترین حمایت تکنیکال ۴۱۶ دلار خواهد بود که به‌عقیده بسیاری از تحلیل‌گران جلوی سقوط بیشتر قیمت را می‌گیرد. در صورتی که این مقاومت نیز شکسته شود، حمایت اصلی بعدی ۴۰۶ دلار خواهد بود. احتمال شکستن این مقاومت بسیار کم است، اما اگر قیمت به زیر ۴۰۶ دلار برسد، ۴۰۰ دلار سنگر اصلی خریداران پیش از ورود به کانال ۳۰۰ دلار خواهد بود.

شاخص مکدی (MACD) در تایم فریم یک‌ساعته به‌آرامی در حال ورود به ناحیه نزولی است. شاخص میانگین قدرت نسبی (RSI) نیز در حال اصلاح به محدوده‌ای زیر سطح ۶۰ است. همانطور که پیش‌تر گفتیم حمایت ۴۲۰ دلاری از اهمیت بالایی برای اتریوم برخوردار است و مقاومت اصلی نیز در ناحیه ۴۳۰ تشکیل شده است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه