تحلیلگر مطرح: اتریوم در اولین چرخه نزولی بزرگ خود قرار گرفته است

تحلیلگر مطرح: اتریوم در اولین چرخه نزولی بزرگ خود قرار گرفته است

کریس بورنیسکه از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال و شرکای شرکت Placeholder، در آخرین اظهارات خود گفته است که اتریوم اولین بازار نزولی اساسی خود را مانند بیت کوین در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ تجربه می‌کند.

به نقل از کوین‌تلگراف، این تحلیلگر که شیوه‌های نوین تحلیل مانند منحنی جی را ابداع کرده، روز ۲۰ آگوست (۲۹ مرداد) با نگاه به گذشته، سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ را بهترین دوره از نظر میزان ریسک به پاداش برای سرمایه‌گذاران بیت کوین توصیف کرد. او در این باره گفت:

برای ناظرین هدفمند، قدرت شبکه علی‌رغم قیمت نزولی آن واضح بود. آن‌ها [سرمایه‌گذاران] که توسط تعصبات خود کور شده بودند، عدم تمایل خود را بر اساس باورهایشان نشان دادند و از قطار جا ماندند. چیزی که برای بیت کوین اتفاق افتاد، هم‌اکنون برای اتریوم در حال رخ دادن است.

نمودار قیمت بیت کوین در سال 2015 - 2013
نمودار قیمت بیت کوین در سال‌های ۲۰۱۵ – ۲۰۱۳
نمودار قیمت اتریوم در سال 2019 - 2017
نمودار قیمت اتریوم در سال‌های ۲۰۱۹ – ۲۰۱۷

در رابطه با صحبت‌های بورنیسکه درباره حرکات قیمت اتریوم، مدیر صرافی بایننس روز گذشته به توییت ویتالیک بوترین درباره پر شدن بلاک چین اتریوم واکنش نشان داد:

من ویتالیک و اتریوم را دوست دارم، اما سرعت و ظرفیت آن‌ یک سال پیش مشکل محسوب می‌شد که در حال حاضر بلاک چین‌های جدیدتر موفق به حل بخش اعظم این مشکل شده‌اند. ما باید کاربردهای واقعی که مردم به آن نیاز دارند را گسترش دهیم و دوباره به مشکلات ظرفیتی و محدودیتی جدیدی برسیم. بر روی کاربردهای تمرکز کنید.

ویتالیک بوترین در جواب به این توییت گفت که مشکلات مقیاس‌پذیری به هیچ وجه حل نشده است و حتی بلاک چین‌های متمرکز جدید تنها می‌توانند چند صد تراکنش در ثانیه پردازش کنند. ویتالیک مدعی شد که ایاس برای نمونه با مشکلات مقیاس‌پذیری روبرو شده است.

خالق اتریوم همچنین گفت که روز به روز نسبت به راه‌حل‌های برون زنجیره‌ای لایه دومی مانند شبکه لایتنینگ بدبین‌تر می‌شود.

بوترین پاسخ داد که ایجاد راهکارهای لایه دوم سخت است و نیاز شدید آن به برنامه‌هایی که انگیزه‌ استفاده از آن را توجیه کند، فراگیر شدن آن را با مشکل روبرو می‌کند.

علی‌رغم وضعیت نزولی اتریوم در حال حاضر، نتایج یک تحقیق اخیر نشان می‌دهد که ۵۴ درصد از جامعه توییتری ارزهای دیجیتال معتقد است که اتریوم دوباره به ۱۰۰۰ دلار خواهد رسید.

البته این خوشبینی از سال گذشته در جریان بوده است. تام لی، تحلیلگر شناخته‌شده، سال گذشته پیش‌بینی کرده بود که اتریوم تا پایان سال ۲۰۱۸ به ۱۹۰۰ دلار برسد.

در همین حال، بوترین با اشاره به مشکلات مقیاس‌پذیری اتریوم به عنوان یک مشکل همیشگی، گفته است که هزینه انجام تراکنش‌ها و فشارها برای فضای اشغال آن‌ها به نحوی شده که راه استفاده از بلاک چین اتریوم را برای شرکای جدید بسته است.

در حال حاضر اتریوم با قیمت ۱۸۵ دلار خرید و فروش می‌شود.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه