هم‌زمان با سقوط قیمت‌ها، موجودی هولدرهای بلندمدت اتریوم در حال افزایش است

هم‌زمان با سقوط قیمت‌ها، موجودی هولدرهای بلندمدت اتریوم در حال افزایش است

داده‌های تازه از موجودی هولدرهای اتریوم، نشان می‌دهد سرمایه‌گذارانی که بیش از یک سال است وارد بازار این ارز دیجیتال شده‌اند، با کاهش قیمت‌ها در حال افزایش موجودی خود هستند و از این طریق متوسط قیمت خرید اتریوم‌های خود را کاهش می‌دهند.

به گزارش دیلی هودل، لوکاس اوتومورو (Lucas Outumuro)، محقق ارشد مؤسسه تحلیلی «IntoTheBlock»، در گزارش تحلیلی جدید خود گفته است در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد از تمام اتریوم‌های موجود، در اختیار آدرس‌هایی قرار دارد که بیش از یک سال است هولدر این ارز دیجیتال هستند.

اوتومورو در گزارش خود نوشته است:

آدرس‌هایی که بیش از یک سال از زمان ورود آنها به بازار اتریوم می‌گذرد، توانسته‌اند بیش از نصف کل اتریوم‌های درگردش را به مالکیت خود درآورند. موجودی این هولدرها، برخلاف قیمت، در حال افزایش است. این سرمایه‌گذاران بلندمدت، از سپتامبر سال ۲۰۲۱ (شهریور ۱۴۰۰) به فروش موجودی خود روی آورده بودند؛ اما از ژانویه ۲۰۲۲ (دی ۱۴۰۰) به این طرف، مجدداً شروع به انباشت واحدهای جدید کردند. از آن زمان تاکنون، پس از هر بار سقوط قیمت، موجودی این هولدرها افزایش یافته و در حال حاضر برای اولین بار از سال ۲۰۲۰ میلادی، بیش از ۵۰ درصد از تمام اتریوم‌های موجود در اختیار این سرمایه‌گذاران بلندمدت قرار گرفته است.

هم‌زمان با سقوط قیمت‌ها، موجودی هولدرهای بلندمدت اتریوم در حال افزایش است
نمودار مقایسه قیمت و موجودی آدرس‌هایی که بیش از یک سال است اتریوم هولد می‌کنند.

محقق ارشد مؤسسه تحلیلی IntoTheBlock در ادامه افزود:

با وجود اینکه وضعیت بازار در کوتاه‌مدت نگران‌کننده به نظر می‌رسد، سرمایه‌گذاران بلندمدت در قیمت‌های پایین مشغول انباشت اتریوم‌های جدید هستند تا از این طریق متوسط قیمت خرید خود را پایین بیاورند.

اوتومورو می‌گوید:

همین چند روز پیش مؤسسه اندریسن هوروویتز (Andreessen Horowitz) [که در زمینه سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر فعال است] یک صندوق ۴.۵ میلیارد دلاری برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال راه‌اندازی کرد که بزرگترین نمونه در تاریخ ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود. در سرمایه‌گذاری‌های این‌چنینی معمولاً برای چند دهه آینده هدف‌گذاری می‌شود، نه چند هفته پیش رو. بنابراین، محقق‌شدن چشم‌اندازی که برای ارزهای دیجیتال در نظر گرفته شده است، زمان‌بر خواهد بود و صرف‌نظر از احساس بی‌اعتمادی کوتاه‌مدت موجود در بازار، سرمایه‌گذاران بلندمدت، همچنان به این بازار باور دارند.

اوتومورو در بخش دیگری از گزارش خود به این موضوع اشاره کرده است که در طول هفته گذشته، صرافی‌های ارز دیجیتال با واریز حجم زیادی اتریوم مواجه بوده‌اند که این خود می‌تواند یک نشانه نزولی در نظر گرفته شود.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه