مدیرعامل سابق گوگل: اتریوم پتانسیل زیادی دارد

مدیرعامل سابق گوگل: اتریوم پتانسیل زیادی دارد

اریک اشمیت، مدیرعامل پیشین گوگل و میلیاردی که به تازگی به بلاک چین و ارزهای دیجیتال علاقمند شده است، اذعان داشت که اتریوم می‌تواند به پلتفرم قدرتمندی تبدیل شود و پتانسیل بکری در سطح بسیار بالا دارد.

اشمیت این سخنان را در جریان یک رویداد زنده در شهر سانفرانسیسکو و در حضور اقتصاددانی بنام تایلر کوئن، به میزبانی Village Global بیان کرد. او در گفتگویی مفصل، درباره آینده تکنولوژی، اصلاح مدیریت شرکت ها، شیوه های استخدامی گوگل، و شاخه های اینترنت صحبت کرد.

اشمیت: اتریوم پتانسیل عظیمی دارد

اشمیت در پاسخ به این سوال که آیا از نظر او، فناوری بلاک چین بیش از حد مهم جلوه داده شده یا مورد کم توجهی واقع شده است، پاسخ داد:

در قالب عمومی بیش از حد مهم جلوه داده شده ولی از لحاظ کاربردهای فنی، مورد کم توجهی واقع شده است.

اشمیت افزود:

امروزه، بلاک چین یک پلتفرم عالی برای بیت کوین و سایر ارزهاست. و از آنجایی که مردم به یکدیگر اعتماد ندارند، این پلتفرم، زمینه ای عالی برای تراکنش های محرمانه بانکی است.

مدیرعامل سابق گوگل: اتریوم پتانسیل زیادی دارد

به اعتقاد او، تحولات هیجان انگیزی که با اتریوم رخ می دهد، می‌تواند تغییراتی اساسی در فضای جامعه و کسب و کار ایجاد نماید. او خاطرنشان کرد:

بنظر من جالب ترین اتفاقی که در حال رخ دادن است، اجرای پروژه ها بر روی بلاک چین بوده و  این موضوع، گواه واضحی از پتانسیل بالای اتریوم است. و اگر اتریوم بتواند راهی برای همگام سازی جهانی این ساز و کار پیدا کند، به پلتفرم بسیار قدرتمندی تبدیل خواهد شد. این اختراع کاملاً جدیدی است.

به گزارش CCN، بوترین به تازگی شایعاتی را مبنی بر اینکه از توسعه اتریوم عقب نشینی کرده است، را رد کرده و گفت که در حال حاضر بر روی تشویق سایر توسعه دهندگان برای فعالیت در جامعه متن باز توسعه دهندگان متمرکز شده است.

اشمیت در سال ۲۰۱۴: بیت کوین پیشرفتی شگفت انگیز است

نکته جالب اینجاست که اریک اشمیت، یکی از طرفداران اولیه بیت کوین هم است. وی در سال ۲۰۱۴، این ارز دیجیتال کمتر شناخته شده را به عنوان یک پیشرفت تکنولوژیکی منحصر به فرد با پتانسیل عظیم، تحسین کرد. اشمیت در همان سال گفته بود:

بیت کوین دستاورد قابل توجهی از رمزنگاری است. توانایی ایجاد چیزی که در جهان دیجیتالی قابل کپی کردن نیست، ارزش بسیار زیادی دارد. معماری بیت کوین، با توجه به توانایی داشتن دفتر کل هایی که قابل کپی کردن نیست، دستاورد بزرگی است. در آینده، بسیاری از مردم، کسب و کار خود را بر روی آن ایجاد خواهند کرد.

اشمیت برای اولین بار در سال ۲۰۱۱ توسط جولین آسانژ، بنیان گذار ویکی‌لیکس با بیت کوین آشنا شد. در مصاحبه ای پنج ساعته ای که در ویکی‌لیکس منتشر شد، آسانژ، اسمیت را دعوت به پذیرش بیت کوین نمود زیرا معتقد بود که روزی ارزشمند خواهد شد.

آسانژ به اسمیت گفته بود که شما باید یکی از پذیرندگان اولیه باشید چون بیت کوین های شما، روزی ارزش بسیار زیادی خواهند یافت.

اشمیت که ارزش خالص دارایی هایش ۱۳.۴ میلیارد دلار است، احتمالاً نیازی نداشت که بخاطر پول وارد دنیای ارزهای دیجیتال شود. اما ظاهراً چیزی که وی را مجذوب کرده بود، تکنولوژی جدید بکار رفته شده در بیت کوین بود.

مدیرعامل سابق گوگل: اتریوم پتانسیل زیادی دارد

ساندار پیچای

از سایر مدیران گوگل که طرفدار ارزهای دیجیتال هستند، می‌توان به سرگی برین، یکی از مؤسسان گوگل و ساندار پیچای مدیر اجرایی گوگل اشاره کرد که هر دو میلیاردر دنیای تکنولوژی، دارای پسران جوانی هستند که به استخراج اتریوم مشغولند.

پیچای گفته است که پسر یازده ساله اش توسط یک رایانه خانگی که خود پیچای ساخته بود، مشغول ماینینگ اتریوم بوده و سرگی برین به همراه پسرش، اتریوم استخراج می کند. همچنین برین نقل قول کرد:

یک یا دو سال پیش، پسرم اصرار داشت که باید رایانه ای مخصوص بازی های کامپیوتری داشته باشیم. من هم به او گفتم خب، اگر یک رایانه مخصوص بازی بخریم، باید ارزهای دیجیتال هم ماین کنیم و بنابراین، یک ماینر اتریوم راه اندازی کردیم.

منبع: CCN
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
مجید
مجید
5 سال قبل

ایا تعداد ثبت شده یک تکن را دوباره میشود افزایش و یا کاهش داد ?

فرشاد
فرشاد
5 سال قبل

ترو خدا اتریوم رو بکشونید بالا

مهدی
مهدی
5 سال قبل
پاسخ  فرشاد

منتظر ماه چهارم سال جدید باش

ساتوشي ناكاموتو
ساتوشي ناكاموتو
5 سال قبل

دم ويتاليك گرم. مثل اين نابغه ها تو ايران هم كم نيست. ولي افسوس...