پایان فقر، بازسازی اعتماد و اعتبار

پایان فقر، بازسازی اعتماد و اعتبار

بانک جهانی با آغاز کار آزمایشگاه بلاک چین وارد این تکنولوژی شد.

بزرگترین  بانک توسعه چند جانبه در دنیا در حال راه اندازی یک آزمایشگاه بلاک‌چین به عنوان بخشی از پروژه های امکان سنجی و اجرای آزمایشی است. این امر می تواند خروجی های اجتماعی و نظارتی را بهبود دهد.

پایان فقر، بازسازی اعتماد و اعتبار

پایان فقر، بازساری اعتماد و اعتبار

بانک جهانی به صورت رسمی، جلسات صبح سه شنبه را به عنوان زمانی برای یادگیری، کسب تجربه و تبادل نظر و همکاری بر روی تکنولوژی بلاک‌چین در نظر گرفته است.

بانک جهانی در حال حاضر به دنبال شرکای داخلی و خارجی برای کار بر روی توانایی ها و استفاده های مهم بلاک‌چین برای مشتریان بانک در بین بیش از ۸۰ کشور دنیا است. زمینه های اصلی شامل ثبت زمین و مستغلات، هویت دیجیتال، توزیع کمک ها و زیربناهای مالی است.

پایان فقر، بازسازی اعتماد و اعتبار

پایان فقر، بازساری اعتماد و اعتبار

اعتماد در موسسات طی سال های گذشته به شدت کاهش یافته است. تحقیقات جدیدی که توسط Edelman انجام گرفته نشان می دهد که فقط ۱۵% از مردم اطمینان دارند که هدف سیستم های موجود در کشورشان کمک به آن ها است و این درصد درسال ۲۰۱۶ به کمترین میزان خود رسیده است.

سباستین مولینس مدیر مالی و بازارهای جهانی بانک جهانی معتقد است که پتانسیل بلاک‌چین نه تنها در زمینه موارد فردی مانند سیستم پرداخت کاربرد دارد بلکه می تواند سیستم مالی در کشورهای درحال توسعه را بسیار متحول می کند.

منبع : آزمایشگاه بلاک چین ایران
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه