افزایش ۳۰۰ درصدی تقاضا برای ثبت نام در دوره‌های آنلاین بیت کوین

افزایش ۳۰۰ درصدی تقاضا برای ثبت نام در دوره‌های آنلاین بیت کوین

این روزها با توجه به قرنطینه‌هایی که به منظور پیشگیری از شیوع کرونا تعیین شده‌اند، سیلی از کاربران برای یادگیری بیت کوین و ارزهای دیجیتال، به منابع آنلاین روی می‌آورند. تعداد افرادی که در دوره‌های آنلاین بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال ثبت‌نام کرده‌اند، از آغاز همه‌گیری ویروس کرونا با افزایش چشمگیری همراه بوده است.

به نقل از دیکریپت، میلیون‌ها نفر در سراسر جهان که این روزها با توجه به ویروس همه‌گیر کرونا، خانه‌نشین شده‌ و یا درگیر محدودیت‌های دوران قرنطینه هستند، به اینترنت پناه آورده‌اند. روال‌های روزانه کنار گذاشته شده و بسیاری از افراد واقعاً نمی‌دانند چطور روز خود را به شب برسانند! در نتیجه، محبوبیت دوره‌های آموزش آنلاین به سرعت در حال افزایش است و مردم می‌خواهند بیشتر درباره بیت کوین بدانند.

یودمی (Udemy)، پلتفرم برجسته در حوزه یادگیری آنلاین به دیکریپت گفت که در ماه گذشته شاهد افزایش چهار برابری تقاضا برای ثبت‌نام در دوره‌های بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بوده‌ است. یکی از سخنگوهای این پلتفرم گفت:

آنچه در پلتفرم یودمی شاهدش هستیم، افزایش چهار برابری تقاضا برای دوره‌های مرتبط با بیت کوین و ارزهای دیجیتال در ماه گذشته است.

کورسرا (Coursera)، سرویس دیگری است که دوره‌های آموزشی از دانشگاه‌های مختلف سراسر جهان را جمع‌آوری نموده و به کاربران ارائه می‌دهد. این سرویس نیز نسبت به سال قبل، در چهار هفته گذشته شاهد افزایش شدید تقاضاها برای دوره‌های بیت کوین بوده است.

سخنگوی کورسرا در این خصوص گفت:

در ماه مارس، شاهد افزایش ۲۹۳ درصدی تعداد کل ثبت‌نام‌ در پلتفرم بودیم و به طور خاص دوره‌های بلاک چین، ارز دیجیتال و بیت کوین نیز با افزایش تقاضای ۲۰۰ درصدی مواجه شدند.

در واقع این موضوع چندان هم تعجب آور نیست، دوره‌های آنلاین در زمانی که مجبورید در خانه بمانید، روشی عالی برای حفظ بهره‌وری هستند.

رادی کنستانتینوف (Radi Konstantinov) که در زمینه عکاسی فعالیت می‌کند، به دیکریپت گفت که وی به دنبال یک دوره آنلاین مناسب بوده تا در خصوص بیت کوین و ارز دیجیتال، اطلاعات بیشتری به دست بیاورد. وی ادامه می‌دهد:

من همیشه از فناوری لذت می‌بردم، اما تاکنون هیچ دوره آموزش رسمی را سپری نکرده بودم. هفته گذشته من برای یادگیری جاوا اسکریپت به وب‌سایت یودمی مراجعه کردم تا در این زمینه مهارت‌های خودم را افزایش دهم. تا به این لحظه از دوره انتخابی خودم بسیار لذت برده‌ام و با توجه به علاقه‌ای که به ارز دیجیتال و بلاک چین دارم، منطقی است که گام بعدی را در راستای یادگیری چارچوب کاری بلاک چین و قراردادهای هوشمند بردارم.

وی همچنین گفت:

با توجه به زندگی روزمره‌ای که داریم، حتی اگر دوره‌ها کوتاه هم باشند، باز هم تخصیص وقت برای یادگیری دشوار خواهد بود. به همین دلیل قصد دارم از هر فرصتی برای یادگیری در این زمینه بهره ببرم.

بر اساس گزارش دیکریپت، در دوران قرنطینه فعلی، شاهد افزایش تمایل به معاملات بیت کوین و ارزهای دیجیتال هستیم. صرافی‌های مختلفی اعلام کردند که در ماه مارس شاهد افزایش تعداد ثبت‌نام‌ها بوده‌اند. در این بین، کراکن (Kraken) به خصوص با اعلام رشد ۸۳ درصدی ثبت‌‌نام‌ها در ماه مارس، خبرساز شد.

اما مردم فقط به دنبال دانستن بیشتر در خصوص ارز دیجیتال یا معامله آن نیستند. در واقع افزایش تقاضا برای استفاده از دوره‌های آنلاین بیت کوین بخشی از یک گرایش گسترده‌تر است.

با توجه به اینکه مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی دیگر به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، به حالت تعطیلی درآمده‌اند، محققان به دنبال راه‌های جدیدی برای یادگیری هستند. ادکس (EdX) که یک شرکت غیرانتفاعی آموزشی است و دوره‌های آنلاین رایگان از اساتید برجسته هاروارد (Harvard)، ام‌آی‌تی (MIT) و نظایر آنها را برگزار می‌کند، در گفتگو با دیکریپت اظهار داشت که در این دوره شاهد افزایش چشمگیر ثبت‌نام‌ها بوده است.

لی روبنشتاین (Lee Rubenstein)، معاون توسعه تجارت ادکس در این خصوص توضیح می‌دهد که این رشد محسوس به طور قطع به علت شیوع ویروس کرونا اتفاق افتاده است. کارمندان و دانشجویان به هر حال، به دوره‌ها و مهارت‌ها نیاز دارند.

کلس سنترال (Class Central)، یکی دیگر از ارائه‌دهندگان خدمات جمع‌آوری دوره‌های آموزشی که دوره‌های کورسرا و ادکس را نیز در بر می‌گیرد، شاهد افزایش چشمگیر کاربران بوده است؛ به طوری که در سه هفته گذشته ۶ میلیون کاربر جدید در این سرویس ثبت‌نام کرده‌اند.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x