برنامه‌نویسان به‌ دنبال اتصال بلاک چین اتریوم و شبکه لایتنینگ بیت کوین به یکدیگر هستند

برنامه‌نویسان به‌ دنبال اتصال بلاک چین اتریوم و شبکه لایتنینگ بیت کوین به یکدیگر هستند

بیت کوین و اتریوم شاید رقبایی باشند که هیچ‌وقت طرفداران‌شان نتوانند با یکدیگر کنار بیایند، اما یک شرکت بازی‌سازی به‌دنبال آن است که این دو ارز دیجیتال را بر سر یک میز بنشاند.

به گزارش «کوین دسک»، ۳۱ جولای (۸ مرداد) شرکت بازی‌سازی «بلاکید گیمز (Blockade Games)» در وبلاگ رسمی خود اعلام کرد که توانسته با ارسال یک تراکنش بیت کوین به وسیله شبکه لایتنینگ و فعال‌سازی یک قرارداد هوشمند اتریوم، این دو شبکه را به یکدیگر متصل کند.

مدیر ارشد فناوری این شرکت، «بن هیدورن» در مصاحبه‌ای با کوین دسک اعلام کرد که این اقدام بر روی شبکه آزمایشی «رینکبای» (Rinkeby)، صورت گرفته است. وی در ادامه از قصد این شرکت برای اجرای برنامه‌ایی مشابه در شبکه اصلی اتریوم و به‌وسیله اتر در هفته‌های آینده خبر داد.

برنامه مرتبط کردن شبکه اتریوم و بیت کوین، توسط بازی جدید بلاکید گیمز با عنوان «نئون دیستریکت» (Neon District) انجام می‌گیرد. نئون دیستریکت در سبک نقش آفرینی و بر پایه بلاک چین اتریوم در حال ساخت است.

هیدورن، روز چهارشنبه، در وبلاگ رسمی شرکت، نقش پر اهمیت بیت کوین و اتریوم در دنیای آینده را به‌عنوان دلیل اصلی پروژه این شرکت عنوان کرد. این شرکت معتقد است اتریوم به‌ طور خاص در آینده به پولی غیر قابل مبادله یا یک دارایی دیجیتال منحصر‌به‌فرد تبدیل می‌شود که با بقیه‌ی ارزهای دیجیتال کاملا متفاوت است . او در ادامه می‌نویسد:

ما همچنین فکر می‌کنیم که بیت کوین پول آینده است و اگر نگوییم همه کاربران، بیشتر آنها تمایل دارند از بیت کوین به عنوان سرمایه استفاده کنند. دوست داریم در عین حال که از بستر بلاک چین اتریوم استفاده می‌کنیم، فضای استفاده حامیان‌ و کاربران‌مان از بیت کوین را نیز فراهم کنیم.

از همین رو، بلاکید گیمز در نظر دارد به کاربرانش این امکان را بدهد که بتوانند از طریق پرداخت‌های لایتنینگ، رویدادهای شبکه اتریوم را اجرا کنند.

برنامه‌نویسان به‌ دنبال اتصال بلاک چین اتریوم و شبکه لایتنینگ بیت کوین به یکدیگر هستند

با استفاده از پرداخت‌های شبکه لایتنینگ بیت کوین، امکان قبول آنی تراکنش‌های مستقیم بیت کوین فراهم می‌شود و این تراکنش‌ها می‌توانند منجر به انجام سلسه‌ای از رویدادها در هر بلاک چینی شوند. از جمله این رویدادها می‌توان به ایجاد دارایی‌ها در بازی نئون دیستریکت اشاره کرد که به کیف پول اتریوم یا «لوم نتورک» (Loom Network) منتقل می‌شوند.

هیدورن در ادامه صحبت‌هایش با کوین دسک عنوان می‌کند:

کدها در حال حاضر در اختیار عموم قرار نگرفته‌اند، اما به محض آماده شدن برای استفاده و تامین امنیت کامل شبکه، منتشر می‌شوند.

هیدورن در واکنش به رقابت طرفداران اتریوم و بیت کوین، این ارزها را دو روی یک سکه توصیف می‌کند و می‌افزاید:

وقتی صحبت از حکومت توسط افراد، حریم شخصی و استقلال می‌شود باید این رقابت‌ها را کنار گذاشت؛ مخصوصا حالا که توجهات عمومی به سمت ارزهای دیجیتال بیشتر شده و این ارزها با چالش‌های سیاسی و اجتماعی زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه