آزمایش ارز دیجیتال چین همچنان ادامه دارد؛ ۸.۸ میلیون یوان دیجیتال خرج شد

آزمایش ارز دیجیتال چین همچنان ادامه دارد؛ ۸.۸ میلیون یوان دیجیتال خرج شد

ساکنان شهر شنژن چین در قالب طرح آزمایشی یک‌هفته‌ای ارز دیجیتال ملی چین، ۸.۸ میلیون یوان دیجیتال را به ارزش تقریبی ۱.۳ میلیون دلار در مصارف روزانه خود خرج کردند. گفتنی است ارز دیجیتال ملی چین هنوز راه‌اندازی نشده و مراحل آزمایشی خود را سپری می‌کند.

به گزارش «The Block»، آمار و ارقام مربوط به میزان هزینه‌کرد یوان دیجیتال، تازه‌ترین داده‌هایی است که از جریان آزمایش تدریجی طرح ارز دیجیتال ملی چین در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته است.

بنابر گزارش‌های منتشرشده از سوی رسانه‌های محلی و با استناد به اطلاعات دریافتی از فرمانداری شنژن، تاکنون ۱.۹ میلیون درخواست برای شرکت در طرح آزمایشی یوان دیجیتال به دفتر مدیریت این طرح ارسال شده است. در پایان، قرعه به نام بیش از ۴۷ هزار نفر افتاد و آنها توانستند بسته‌هایی حاوی ۲۰۰ یوان دیجیتال دریافت کنند و تقریباً ۶۲ هزار تراکنش با آن انجام دهند.

گفتنی است بانک مرکزی چین، طرح آزمایشی یوان دیجیتال را به‌دقت تحت نظر دارد و آن‌طور که پیداست از ابتدای ماه جاری تاکنون، بیش از ۱ میلیارد یوان دیجیتال میان کاربران دادوستد شده است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
محمدمحمدی
محمدمحمدی
۱ سال قبل

من۳۰۰دلار خریدم دزدیند وفرار کردن

الی
الی
۳ سال قبل

سلام و ممنون از مطلب خوبتان. میشه لطفا راهنمایی کنید که چطور میشه این ارز رو خریداری کرد؟ کدوم صرافی توی ایران این ارز رو داره؟

محمد صدرایی
محمد صدرایی
۳ سال قبل
پاسخ  الی

سلام
ارز دیجیتال ملی چین قرار نیست در جایی فروخته بشه و فقط مصرف داخلی داره گویا

علی
علی
۳ سال قبل
پاسخ  الی

هنوز عرضه رسمی نشده بعد از اینکه بشه هم چون یوان چین پشتوانه این ارزه نوسانی نداره که بخوایین روش سرمایه گذاری کنین
فقط اگه فقیمت یوان چین در ایران نوسانی داشته باشه این ارز دیجیتالم نوسان داره