رئیس بانک مرکزی چین: آزمایش ارز دیجیتال ملی موفقیت‌آمیز بود

رئیس بانک مرکزی چین: آزمایش ارز دیجیتال ملی موفقیت‌آمیز بود

روز دوشنبه هفته جاری، رئیس بانک مرکزی چین طی کنفرانسی موسوم به هفته فین‌تک هنگ کنگ از آزمایش موفقیت‌‌آمیز طرح ارز دیجیتال ملی خبر داد.

به گزارش کوین دسک، یی گانگ (Yi Gang) با ابراز رضایت از روند پیشبرد طرح ارز دیجیتال ملی گفته است که این طرح در چندین شهر بزرگ چین با موفقیت مراحل آزمایشی را پشت سر گذاشته است.

به‌گفته یی، تاکنون بیش از ۴ میلیون تراکنش به ارزش بیش از دو میلیارد یوان با استفاده از یوان دیجیتال انجام شده است.

یی در ادامه اذعان کرده است که به‌کمک یوان دیجیتال و دیگر فناوری‌های نوین، ارائه خدمات مالی در مناطق دورافتاده تقویت شده است؛ خدماتی که از جمله آنها می‌توان به وام‌های خرد و مدیریت ریسک اشاره کرد. به‌گفته یی، این عامل، نقش مهمی در گسترش ارز دیجیتال ملی در سراسر چین ایفا خواهد کرد.

یی در ادامه می‌افزاید که بحران همه‌گیری ویروس کرونا نیاز به بانک‌داری غیرحضوری را به‌شدت افزایش داده و از سویی دیگر چالش‌هایی را برای بانک‌هایی مرکزی ایجاد کرده است که به‌دنبال ایجاد تعادل میان نیازهای مشتریان و مقوله ایمنی هستند.

یی در پنلی مجازی با حضور مدیرکل بانک‌های تسویه حساب‌های بین‌المللی و رئیس بانک مرکزی هلند گفت که محافظت از حریم خصوصی مشتریان همچنان یک مسئله چالش‌برانگیز است.

آن‌طور که از گزارش رسانه‌ها پیداست، یی دورنمای روشنی را برای عرضه رسمی یوان دیجیتال ترسیم نکرده و گفته است که این پروژه هنوز در حال طی مراحل آزمایشی است.

به‌گفته یی، هنوز کارهای ناتمام بسیاری در تدوین یک چارچوب حقوقی جامع برای پروژه یوان دیجیتال در حوزه‌هایی همچون شفافیت باقی مانده و به این زودی‌ها شاهد عرضه یوان دیجیتال نخواهیم بود.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

3 دیدگاه
حمید مشکوری
حمید مشکوری
3 سال قبل

بنظرم ۱۰۰ تاشو بخریم ، اگر خودمان ملیادر نشیم ، بچه هامون میشن.

Farbod
Farbod
3 سال قبل

ظاهرا متوجه نشدی این ارز ملی چین هستش عین بیت کوین و اتریوم و اینها نیست عزیز دل

El Paso
El Paso
3 سال قبل

چ کاریه خب برو صرافی شهرتون ی برگ اسکناس ۱۰۰یوهانی بخر