تلگرام و واتس‌اپ به سرویس ارسال ارز دیجیتال دش مجهز می‌شوند !

تلگرام و واتس‌اپ به سرویس ارسال ارز دیجیتال دش مجهز می‌شوند !

سرویس محبوب دش تکست (Dash Text) که به کاربران امکان ارسال ارز دیجیتال دش از طریق ارسال پیامک را می‌دهد، هم‌اکنون بر روی پیام‌رسان‌های تلگرام و واتس‌اپ آزمایش می‌شود.

توسعه‌دهندگان این سرویس روز ۴ مارس (۱۳ اسفند) اعلام کردند:

ما از امروز سرویس دش تکست را بر روی تلگرام آزمایش خواهیم کرد، اگر می‌خواهید در این توسعه به ما کمک کنید نظرات خود را از طریق پاسخ به این توییت با ما در میان گذاشته و یا به آدرس [email protected] ایمیل بزنید.

تلگرام پس از واتس‌اپ، بزرگ‌ترین پلتفرم پیام‌رسانی در ونزوئلا محسوب می‌شود. نسخه‌ی آزمایشی یکپارچه‌سازی سرویس دش و تلگرام در حال حاضر اپلیکیشن‌ها را برای تست می‌پذیرد اما از آنجایی که این پلتفرم در حال حاضر تنها از زبان اسپانیایی پشتیبانی می‌کند، شرکت کنندگان اسپانیایی زبان را می‌پذیرد. نسخه‌ی آزمایشی دش تکست تلگرام جهانی است اما انتظار می‌رود محصول نهایی ابتدا در کشورهای منتخب راه‌اندازی گردد. به زودی نسخه‌ی آزمایشی سرویس دش بر روی واتس‌اپ نیز راه‌اندازی خواهد شد.

تلگرام و واتس‌اپ به سرویس ارسال ارز دیجیتال دش مجهز می‌شوند !

لورنزو ری (Lorenzo Rey)، مدیر ارشد فناوری دش تکست خاطرنشان کرد که در حال حاضر این تیم بر روی ارسال دش از طریق پیامک در ونزوئلا تمرکز کرده اما از آنجایی که متقاضیان بسیاری در خارج از این کشور وجود دارند که از پلتفرم‌های پیام‌رسانی دیگری استفاده می‌کنند، این کمپانی قصد دارد سرویس خود را در تلگرام و واتس‌اپ نیز برای همه‌ی افراد حتی کسانی که تلفن همراهشان از کیف پول SPV پشتیبانی نمی‌کند فراهم کند تا بدین طریق قادر باشند بدون واسطه برای یکدیگر پول ارسال نمایند. او اعلام کرد:

بله اولویت اول ما ارسال وجه به ونزوئلا است و ما فکر می‌کنیم یکپارچه‌سازی برنامه‌های پیام‌رسان و ارسال پیامک یک فرآیند کشور به کشور است. بیشتر ونزوئلایی‌های مقیم خارج از کشور گوشی هوشمند دارند بنابراین می‌توانند از طریق پلتفرم پیام‌رسانی که هر روز از آن استفاده می‌کنند با استفاده از سرویس کاربرپسند دش تکست برای خانواده‌ی خود به آسانی پول بفرستند.

ونزوئلا در سال گذشته به علت تورم شدید در رسانه‌های بین‌المللی اخبار بسیاری را به خود اختصاص داد و این روزها نیز خبرهایی از بستن مرز این کشور با برزیل و کلمبیا به گوش می‌رسد. استارتاپ دش تکست در حال بررسی این مساله است که چگونه پلتفرم‌اش می‌تواند به مردم این کشور در رهایی از اقتصاد ضعیف و شرایط سیاسی دشوار کمک کند. این تیم همچنین در ارسال محصولات و خدمات برای بهبود وضعیت مردم از بحران نقش به سزایی داشته است.

تلگرام و واتس‌اپ به سرویس ارسال ارز دیجیتال دش مجهز می‌شوند !

اوضاع نابسامان در کاراکاس پایتخت ونزوئلا به جز راهپیمایی‌هایی که ماهی یک‌بار برگزار می‌شود چندان تغییری نکرده و مردم به زندگی روزمره خود ادامه می‌دهند. بیشتر هرج و مرج‌ها به مناطق مرزی مربوط می‌شود. این مساله بر روی پیشرفت این پروژه تاثیر گذاشته چراکه مردم ونزوئلا و دنیا بر روی بحران اقتصادی این کشور تمرکز کرده‌اند. اما تلاش برای عمومی‌سازی و پذیرش این برنامه را ادامه می‌دهیم چراکه مردم هنوز به چنین راهکارهایی در زندگی روزمره‌ی خود احتیاج دارند.

شرکت‌های دیگری نظیر کوین تکست (CoinText) نیز به ارزش چنین ایده‌ای پی برده‌ و از آن الگو گرفته‌اند. سرویس کوین تکست به افراد در کشورهای مختلف امکان می‌دهد ارزهای دیجیتالی نظیر دش و بیت کوین را از طریق پیامک با کارمزد ناچیزی ارسال کنند. این سرویس برای کشوری نظیر ونزوئلا که نزدیک به ۶۰ درصد مردم آن گوشی هوشمند ندارند بسیار باارزش است.

استارتاپ دش تکست در ابتدا آمریکای لاتین را هدف گرفت چراکه زیرساخت اقتصادی این کشور امکان بیشترین بهره از ارزهای دیجیتال را در اختیار مردم آن قرار می‌داد. جریان پذیرش دش در ونزوئلا با کنفرانس‌هایی برای بازرگانان و به‌کارگیری آن توسط کاربران آغاز شد. این جریان به کشورهای برزیل و کلمبیا نیز گسترش یافته است. دش در تسریع فرآیند پذیرش و به‌کارگیری ارزهای دیجیتال نه تنها با سرمایه‌گذاری در انجمن توسعه‌دهندگان بلکه با همکاری با کمپانی کریپتو موبایل (Kripto Mobile) گام بزرگی برداشته است. این همکاری در راستای یکپارچه‌سازی با یک کیف پول دش نظیر آپ هول (Uphold)، بیترفیل (Bitrefill)، دیسکاور دش (DiscoverDash) بوده است. این به مشتریان اطمینان می‌دهد به راحتی با هزینه‌ای کمتر از ۱۰۰ دلار به صورت برون‌مرزی وجه ارسال نمایند. این هزینه با راه‌اندازی سرویس ارسال وجه از طریق ارسال پیامک باز هم کاهش یافت. چنین طرح‌ها و نوآوری‌هایی هزینه‌ی تبدیل ارزهای فیات به ارزهای دیجیتال برای مردم را کاهش داده و آزادی مالی و اقتصادی برای آنها به ارمغان می‌آورد.

منبع: dashnews

 

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه