گزارش بلومبرگ: شرکت‌های مرتبط با ارز دیجیتال برای افتتاح حساب بانکی با مشکل مواجه هستند

گزارش بلومبرگ: شرکت‌های مرتبط با ارز دیجیتال برای افتتاح حساب بانکی با مشکل مواجه هستند

به گزارش نشریه معتبر مالی بلومبرگ، در تاریخ  ۳ام مارس (۱۲ا اسفند ماه)، شرکت‌های فعال در حوزه‌ی صنعت ارزهای دیجیتال همچنان برای افتتاح حساب بانکی با مشکل مواجه هستند.

در این گزارش همچنین، شکایت سم بنکمن-فِراید (Sam Bankman-Fried)، مدیرعامل شرکت تحقیقاتی حوزه‌ی معاملات ارزهای دیجیتال آلامِدا (Alameda) در خصوص این موضوع مطرح شده است. وی در این باره گفته است که این جواب روتین که می‌گویند به شعبه‌ی محلی بانک چیس خودتان بروید، در خصوص ارزهای دیجیتال جوابگو نخواهد بود.

بنکمن فراید همچنین در این خصوص افزود که ارائه‌ی سرویس به کسبه‌ی حوزه‌ی ارزهای دیجیتال از سوی بانک‌ها، کار غیرقانونی نیست اما عدم پذیرش آنان برای به کارگیری منابع جهت حل این موضوع، دردسر بزرگی است.

بلومبرگ همچنین اشاره کرد که در حالی که بانک‌های بزرگ‌تر، از ارائه‌ی سرویس به شرکت‌های حوزه‌ی ارزهای دیجیتال سر باز می‌زنند، شرکت‌های کوچک‌تر در تلاش برای در دست گرفتن این حوزه‌ی محروم از سرویس در بازار هستند.

مثالی که در همین رابطه در گزارش آمده است، بانک سیلورگیت (Silvergate) واقع در سن دیگو کالیفرنیا است که توانست در نوامبر ۲۰۱۸ در عرضه اولیه سهام خود، از کسب‌وکارهای فعال در صنعت ارزهای دیجیتال ۴۰ میلیارد دلار به دست آورد.

بنابر این گزارش‌های به‌دست‌آمده، سونی سینگ (Sonny Singh)، مدیر ارشد ارتباطات شرکت بیت‌پی (BitPay)، پردازشگر سیستم پرداخت ارزهای دیجیتال به همراه رئیس سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به عنوان مشاور، چنین اذعان داشتند که بانک‌های بسیاری از این شرکت روی برگردانده‌اند.

گزارش بلومبرگ: شرکت‌های مرتبط با ارز دیجیتال برای افتتاح حساب بانکی با مشکل مواجه هستند

بن سبلی، رئیس دفتر کارگزاری گروه NKB

به گفته‌ی بلومبرگ، گروه NKB، شرکت مشاوره و بازرگانی و سرمایه‌گذار در حوزه‌ی بلاک چین، نمونه‌ی دیگری از آن دسته شرکت‌هایی است که درگیر ایجاد روابط بانکی بوده است.

بِن سِبلی (Ben Sebley)، رئیس دفتر کارگزاری گروه NKB، اظهار داشت:

انکار بانکداری پایه، دیوانگی است، مانع از رشد بخش‌ها می‌شود و شرکت‌ها را مجبور می‌سازد تا برای حل این مشکل، خلاقیت به خرج بدهند. بانک‌ها بیش از حد محتاط هستند.

همان‌طور که سایت خبرگزاری کوین تلگراف نیز گزارش داده بود، شرکت‌های فعال در حوزه‌ی بلاک چین جزیره‌ی مالت نیز در تلاش برای افتتاح حساب بانکی هستند.

همچنان، در اواخر ماه فوریه، بانک سوئیسی جولیوس بائر (Julius Baer) اعلام کرد که با همکاری یک موسسه‌ی مالی در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال به نام سِبا کریپتو (Seba Crypto)، قصد دارد برای مشتریان خود امکان دسترسی به خدمات دارایی‌های دیجیتال را فراهم کند.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه