ارائه طرح «اَبَر بلاک چین» توسط غول تکنولوژی چینی

ارائه طرح «اَبَر بلاک چین» توسط غول تکنولوژی چینی

بایدو (Baidu) موتور جستجوی چینی و ارائه‌دهنده خدمات در سطح وب، نسخه اولیه وایت پیپر بلاک چین بایدو را روز چهارشنبه ۲۶ سپتامبر منتشر کرد. در این وایت پیپر از توسعه شبکه‌ای به نام ابر بلاک چین (Super Chain) سخن به میان آمده است.

آزمایشگاه بلاک چین بایدو، این وایت پیپر را با تمرکز بر روی «توسعه مستقل سیستم شبکه اَبَر بلاک چین» به بیرون عرضه کرده است.

در مقاله منتشر شده، از ایده تجاری‌سازی پلتفرم BaaS (بلاک چین به عنوان یک سرویس) رایانش ابری بایدو با ۶ برنامه کاربردی دیگر بر روی این ابر بلاک چین صحبت شده است؛ توتم (Totem)، هوبرت (Hubert) و دایره‌المعارف آنلاین (Encyclopedia Online) برخی از این برنامه‌های کاربردی خواهند بود.

بر اساس این وایت پیپر، ابر بلاک چین بایدو عملکرد بهینه‌تری نسبت به بلاک چین‌های سنتی که به مراتب از سخت‌افزار‌های بیشتری استفاده می‌کنند، خواهد داشت. این غول فناوری چینی از ایده «رایانش موازی جهت استفاده حداکثری از پردازنده مرکزی برای افزایش ظرفیت پذیرش» توسط نودها، بهره خواهد گرفت.

ارائه طرح «اَبَر بلاک چین» توسط غول تکنولوژی چینی

طبق متن وایت پیپر این ابر بلاک چین یک شبکه استوار است که از زنجیره‌های جانبی موازی پشتیبانی می‌کند. در این شبکه یک زنجیره مرکزی وجود دارد که دیگر زنجیره‌های موازی و عملیات مربوط به تبادل داده‌ها بین هر زنجیره را مدیریت می‌کند.

این ایده بر روی مفهومی به نام «مکانیزم اجماع قابل جابجا شدن» پیاده‌‌سازی خواهد شد. در پروتکل شبکه مذکور، هر یک از زنجیره‌های جانبی اجازه انتخاب مکانیزم اجماع مدنظر خود را دارند. گفتنی است که حتی امکان انتخاب مکانیزم از طریق رای‌گیری نیز وجود خواهد داشت.

بایدو بر روی بکارگیری این فناوری در حوزه‌های ایمنی غذایی، کیفیت محصولات، سیستم خرده‌فروشی (retail) و ساخت (manufacturing) جدید، بخش مالی زنجیره تأمین، مالکیت معنوی و معامله‌گری، سیاحت، توریسم و شبکه‌های اجتماعی تمرکز خواهد داشت.

همچنین بخوانید: کاربرد های یک بلاک چین چیست؟

سرویس‌های جداگانه بایدو، سناریو‌های مختلفی نظیر صدور مجوز، حقوق دیجیتالی، تسویه و حل‌وفصل امور مالی، بخش مالی زنجیره تامین، دارایی‌های دیجیتالی و بازی‌ها را شامل خواهد شد.

در ماه ژوئن، بایدو ایده پروتکل ابر بلاک چین را در قالب مفهوم کاهش مصرف انرژی در فرایند استخراج ارزهای دیجیتال مطرح کرد.

منبع: cointelegraph
اشتراک
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
گلمراد مجلسی
گلمراد مجلسی
2 سال پیش

و ما نگاه و ما کریمی قدوسی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال، آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۲,۹۹۸,۰۰۰
۱,۷۹۸,۸۰۰ تومان
شرکت در دوره
off
1
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x