طرح پانزی چینی ۱۸۵ میلیون دلار اتریوم منتقل کرد

طرح پانزی چینی ۱۸۵ میلیون دلار اتریوم منتقل کرد

یکی از حساب‌های منتسب به طرح پانزی پلاس توکن (PlusToken)، چیزی در حدود ۱۸۸ میلیون دلار از سرمایه‌هایش را به‌شکل اتر به آدرس‌های دیگر منتقل کرده است. گفته می‌شود که دلیل سقوط ۴ درصدی قیمت اتر نیز انتقال این حجم از سرمایه باشد.

به گزارش دیکریپت، طرح پانزی پلاس توکن که بیشتر فعالیت آن در چین و کره جنوبی بود، توانست در حدود ۳ میلیارد دلار ارز دیجیتال مختلف را از کاربران خود دریافت کند. بیشتر این ارزها به‌شکل بیت کوین، اتر و ایاس بودند. برخی معتقدند که حجم توکن‌های دریافتی در پلاس توکن، ۱ درصد از کل عرضه بیت کوین است.

از ساعات اولیه امروز، این وجوه بین ۵۲ آدرس تقسیم شده‌اند. این آدرس‌ها در کاوشگر بلاک اتراسکن بی‌نام و نشان هستند و مشخص نیست که آیا آنها به صرافی یا نهادهایی نظیر پلتفرم‌های فرابورسی که از طریق آنها تیم گرداننده پلاس توکن (با فرض اینکه هنوز کنترل وجوهشان را در دست داشته باشند) می‌توانند ارزهایشان را نقد کنند تعلق دارند یا نه.

طرح پانزی چینی ۱۸۵ میلیون دلار اتریوم منتقل کرد
نمودار قیمت اتر پس از انتقال ارزها

این جابه‌جایی یک هفته پس از منتقل شدن مبلغی معادل ۶۷ میلیون دلار ایاس متعلق به این طرح صورت گرفت. این وجوه مدتی بود از جای خود تکان نخورده بودند.

پس از انتقال این حجم از اتر، قیمت این ارز دیجیتال با کاهشی ۴ درصدی همراه بود.

کارشناسان مدت‌هاست نسبت به انتقال این حجم از دارایی و اقداماتی که به نقد کردن آنها می‌انجامد هشدار می‌دهند. دسامبر گذشته (آذر ۹۸) نیز همزمان با انتقال بیش از ۱۸۰ میلیون دلار بیت کوین توسط گردانندگان پلاس توکن، قیمت این ارز دیجیتال سقوط کرد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه