فروش بیت کوین‌ های کلاهبرداری پلاس توکن می‌تواند موجب ریزش قیمت شود

فروش بیت کوین‌ های کلاهبرداری پلاس توکن می‌تواند موجب ریزش قیمت شود

نمودار قیمت بیت کوین امسال سال پر فراز و نشیبی را سپری کرد. این ارز دیجیتال طی سال جاری میلادی بارها سقوط کرد و بارها روی پای خود ایستاد. در آخرین نمونه از این نوسانات شاهد کاهش قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال به رقم ۶,۵۰۰ دلار بودیم که به گفته برخی ناشی از حضور فروشندگان بزرگ در بازار و عرضه‌ی بیت کوین‌هایشان بود.

مرداد ماه امسال گزارش‌های منتشر شده از منابعی چون ویل‌آلرت، حاکی از آن بود که یک طرح کلاهبرداری تحت عنوان پلاس توکن بیش از ۲۴۰ میلیون دلار بیت کوین انتقال داده است.

به گزارش کوین تلگراف، ارگو (Ergo)، یک تحلیلگر توییتری فرضیه‌ای را مطرح کرده است که بر اساس آن نقد کردن ۲۰۰,۰۰۰ بیت کوینی که پلاس توکن (PlusToken) طی یک طرح پانزی از قربانیان دریافت کرده، عامل سقوط اخیر بوده است.

ارگو در توییتر می‌نویسد:

اگر ارقامم در خصوص ۲۰۰ هزار بیت کوین درست باشد، احتمالا این مسئله برای مدتی بازار را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

ماه آگوست (شهریور)، کوین تلگراف گزارش کرده بود که توانسته رد برخی از سرمایه‌های مرتبط با طرح کلاهبرداری پلاس توکن را بزند. این خبرگزاری ۱۷ آگوست اعلام کرد که ۲۲,۹۲۳ بیت کوین جابجا شده است.

طبق گزارش‌ها پلاس توکن یکی از بزرگترین کلاهبرداری‌های تاریخ ارزهای دیجیتال است که توانسته سرمایه‌های کاربران را تصاحب کند.

ارگو در تحقیقات خود از روش‌های گوناگونی استفاده کرده است و چندین کیف پولی که گفته می‌شود با طرح پلاس توکن در ارتباط بوده را بررسی نموده است. ارگو همچنین اعلام کرد که با توجه به حجم سرمایه‌ای که در اختیار گردانندگان پلاس توکن قرار دارد، می‌توان فهمید که چه میزان بیت کوینی وارد بازار شده است یا در آینده وارد می‌شود.

ارگو همچنین اعلام که پلاس توکن احتمالا کنترل ۲۰۰,۰۰۰ بیت کوین را در اختیار دارد و آن‌ها را در سه حساب مشخص نگه‌داری می‌کند.

او همچنین با اتکا به یک مقاله دیگر، تاکید می‌کند که پلاس توکن از تکنیک ترکیب واسابی (Wasabi Mixer) استفاده می‌کند. این تکنیک رهگیری ارزها را بسیار مشکل می‌کند. ارگو همچنین می‌افزاید که تکنیکی دیگر با نام «بُر زدن خود به خودی» نیز توسط پلاس توکن مورد استفاده قرار می‌گیرد:

تمام بیت کوین‌ها طبق محاسبات من ۱۸۷,۰۰۰ بیت کوین است. این تحلیل کامل نشده است اما به تخمین پیشین [۲۰۰,۰۰۰ بیت کوین] نزدیک است.

ارگو همچنین اطلاعات اضافی دیگری را نیز در اختیار کاربران قرار داده است. او با انتشار نمودارها و سر نخ‌های خود، موضوع را به دنبال‌کنندگان توییتری‌اش توضیح می‌دهد. به عقیده ارگو تا ماه نوامبر (آذر) چیزی در حدود ۱,۱۰۰ بیت کوین به صورت روزانه به فروش رسیده است. او در این خصوص می‌گوید:

با فرض اینکه تمام ارزهای ترکیب شده (۱۲۹,۰۰۰ بیت کوین) طی بازه‌ای از اوایل آگوست تا امروز، به فروش رسیده‌اند، می‌توان نتیجه گرفت که هر روز چیزی در حدود ۱,۳۰۰ بیت کوین آلوده وارد بازار شده‌اند.

به علاوه با استفاده از تخمین‌های فروش روزانه و ۵۸,۰۰۰ بیت کوین‌ ترکیب نشده می‌توان برآورد کرد که باقی‌مانده ارزها در بازه‌ای یک و نیم ماه تا دو ماه به فروش خواهند رسید.

به عقیده تونی ویز (Tony Vays) فشار فروش فعلی ممکن است به دلیل نبود سرمایه‌های خرد جدید طی دو سال گذشته در بازار باشد یا هم تنها چرخه‌ای طبیعی از فراز و نشیب‌های بازار ارزهای دیجیتال است.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

4 دیدگاه
علی
علی
4 سال قبل

دوستام میشه به پروژه V2C و E2C امیدوار بود.

علیرضا
علیرضا
4 سال قبل
پاسخ  علی

اصلا. این پروژه ها هم طرح پانزی و کلاهبرداری هستند

سپنتا
سپنتا
4 سال قبل

سلام
من یک شماره تماس از آقای محمد آذرنیوار می‌خوام که باهاشون تماس بگیرم
ساعت تماس رو هم به من بگید

بیژن
بیژن
4 سال قبل

چیزی که قراره در آینده واسه پروژه e2c پیش بیاد