سقوط بیت کوین به زیر ۲۳هزار دلار؛ میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای قیمت را حمایت می‌کند؟

سقوط بیت کوین به زیر ۲۳هزار دلار؛ میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای قیمت را حمایت می‌کند؟

خط روندی که نمودار قیمت بیت کوین برای اولین بار ماه گذشته از آن عبور کرد، بار دیگر به‌عنوان خط حمایتی، مورد آزمایش قرار گرفته است. در این گزارش ضمن تحلیل قیمت بیت کوین اثرات گزارش‌های منتشر شده مبنی بر فروش ذخایر بیت کوین شرکت تسلا را بررسی خواهیم کرد.

به گزارش کوین تلگراف،‌ امروز و پس از آن‌که اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه تسلا بیشتر دارایی‌های بیت کوین خود را چند ماه پیش نقد کرده است، نمودار بیت کوین به خط حمایتی مهمی رسید.

تسلا ۹۳۰ میلیون دلار بیت کوین فروخته است؛ حالا میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای باید حمایت کند
نمودار قیمت جفت ارز بیت کوین/ دلار آمریکا (نمای یک ساعته بازار)

مقاومت تازه شکسته‌شده حالا حمایت می‌کند

داده‌های کوین تلگراف مارکتس پرو (Cointelegraph Markets Pro) و تریدینگ ویو (TradingView) نشان می‌دهند که قیمت جفت ارز بیت کوین/ دلار آمریکا پس از آن‌که در سطح ۲۳,۲۸۰ دلار به بالاترین قیمت چند هفته اخیر خود رسیده بود، بار دیگر کاهش یافت و حال در محدوده ۲۲,۸۰۰ دلاری قرار گرفته است.

قیمت بیت کوین پس از افشای اطلاعاتی مبنی بر اینکه تسلا در فصل دوم سال میلادی جاری، ۷۵ درصد یا به عبارتی ۹۳۶ میلیون دلار از دارایی‌های بیت کوین خود فروخته است، با سرعت اما نه با شدت کاهش یافت.

شاید دلیل اینکه قیمت با شدت زیادی سقوط نکرد، اظهارنظر ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا، باشد که ضمن اجتناب از انتقاد نسبت به بیت کوین افزود این فروش نباید به‌منزله نظر منفی آنها نسبت به این ارز دیجیتال تلقی شود.

با این حال انتشار این خبر به صعود افسارگسیخته قیمت بیت کوین طی چند روز اخیر پایان داد. پس از آن‌که دلار آمریکا از بالاترین قیمتی که در ۲۰ سال گذشته به آن رسیده بود، پایین آمد، قیمت بیت کوین نیز همراه با بازار سهام ایالات متحده افزایش یافت.

شاخص میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای جفت ارز بیت کوین/ دلار آمریکا در حال حاضر در محدوده ۲۲,۸۰۰ دلار است. این شاخص یک حمایت و خط روندی کلیدی برای بیت کوین بود که در ماه ژوئن (خرداد ماه) از دست رفت و تبدیل به مقاومت شد. اما چند روز پیش بود که با عبور قیمت از این خط روند، بار دیگر به حمایتی برای قیمت تبدیل شد.

اکانت توییتری اسک کریپتو ولث (AskCryptoWealth) با انتشار عکس زیر در این‌باره می‌نویسد:

نمودار قیمت بیت کوین جالب توجه شده است. میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای (خط آبی) و مقاومت برگشتی را شاهد هستیم. در حال حاضر این خط روند تبدیل به یک حمایت شده است که بهبود بیشتر قیمت در گرو حفظ این حمایت خواهد بود.

تصویر
نمودار قیمت جفت ارز بیت کوین/ دلار آمریکا همراه با مقاومت برگشتی و میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای

با این حال، در بررسی تحلیل‌های آنچین، کاربر توییتری متریال ایندیکیتورز (Material Indicators) چشم‌اندازی متفاوت‌تر گزارش می‌کند. در حالی که در بازه‌ زمانی روزانه ضعف روند قیمت پیش‌بینی می‌شود، روندهای ماهانه همچنان ادامه بازیابی قیمت را منعکس می‌کنند.

متریال ایندیکیتورز با انتشار تصویر زیر برای دنبال‌کنندگان خود در توییتر می‌نویسد:

امکان اینکه در آینده نزدیک، میانگین متحرک ۵۰ روزه بار دیگر امتحان شود وجود دارد؛ اما این می‌تواند به این معنی باشد که هنوز به بیشترین قیمت ماهانه نرسیده‌ایم. حواشی را رها کرده و به نمودارها دقت کنید.

تصویر
نمودار منتشر شده توسط متریال ایندیکیتورز

عملاً میانگین متحرک ۵۰ روزه و میانگین متحرک ۲۰۰ روزه بر هم منطبق شده‌اند.

تسلا ۹۳۰ میلیون دلار بیت کوین فروخته است؛ حالا میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای باید حمایت کند
نمودار قیمت جفت ارز بیت کوین/ دلار آمریکا همراه با میانگین متحرک‌های ۵۰ و ۲۰۰ روزه (نمای روزانه بازار)

آناتومی یک فروش

تحلیلگران دیگری نیز فروش بیت کوین‌های تسلا در اواسط ماه گذشته را بررسی کرده بودند.

طی یک دوره چند روزه در ماه گذشته میلادی، جریان ورودی به صرافی‌ها افزایش یافته و بازارسازان (MM) بیش از ۶۳,۰۰۰ بیت کوین منتشر کردند.

کی یونگ جو (Ki Young Ju)، مدیرعامل کریپتوکوانت، همان زمان در روز ۱۵ ژوئن ( ۲۵ خرداد) طی توییتی می‌نویسد:

بازارسازان در صرافی کوین بیس طی سه روز گذشته معادل ۶۳,۶۳۸ دلار بیت کوین به صرافی‌های متعددی چون بایننس و بیتفینکس ارسال کردند. این حجم از فروش به‌دستور کسی انجام شده است.

در همین حال، طبق داده‌های شرکت تحلیلی گلسنود (Glassnode)، انتشار اخبار مربوط به این فروش هنوز تغییر قابل‌توجهی در مبادلات فروشندگان وحشت‌زده یا خریداران فرصت‌طلب ایجاد نکرده است.

سقوط بیت کوین به زیر ۲۳هزار دلار؛ میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای قیمت را حمایت می‌کند؟
نمودار ذخایر بیت کوین صرافی‌ها و نمودار قیمت
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
خدای بیت کوین
خدای بیت کوین
1 سال قبل

بدانیدوآگاه باشیدکه درهفته بعدوپس ازبه روزرسانی نرخ بهره توسط فدرال رزرو،دامپ عجیبی راشاهدخواهیم بود.
این بالابردن های هیجانی برای ایجادفومونزدمعامله گران خردهست.

مهری
مهری
1 سال قبل

سلام یک مقدارکلاس پایین تربگو
اینکه گفتی معنیش چی میشه خوبه یابده

محمد رمضانی
محمد رمضانی
1 سال قبل
پاسخ  مهری

فعلا منتظر باش . خرید نزن . اخبار فاندامنتال رو دنبال کن