عناوین شغلی مرتبط با بلاک‌ چین در صدر لیست مشاغل لینکدین قرار گرفت

عناوین شغلی مرتبط با بلاک‌ چین در صدر لیست مشاغل لینکدین قرار گرفت

فرصت‌های شغلی مرتبط با توسعه‌دهندگان بلاک چین، به عنوان برترین شغل‌های نوظهور لینکدین در سال ۲۰۱۸ انتخاب شدند.

این پلتفرم شبکه اجتماعی برای حرفه کاری، روز پنجشنبه ۲۲ آذر اعلام کرد که افزایش علاقه پیرامون ارزهای دیجیتال سبب افزایش شدید تقاضا برای افراد با تخصص‌های توسعه بلاک چین در آمریکا شده و عناوین شغلی مرتبط با این حوزه تنها در سال اخیر ۳۳ برابر افزایش یافته است.

طبق این گزارش، بیشترین مهارت‌های مورد جستجو در حوزه بلاک چین شامل زبان برنامه‌نویسی سالیدیتی (Solidity)، اتریوم، ارزهای دیجیتال و نود جی‌اس (node.js) که از فریم‌ورک‌های جاوااسکریپت است، می‌شود.

لینکدین در ادامه گزارش اشاره می‌کند که آی‌بی‌اِم (IMB)، کانسنسیس (ConsenSys) و چین‌یارد (Chainyard) سه کارفرمای برتر این حوزه هستند که به ترتیب در سان‌فرانسیسکو، نیویورک و آتلانتا واقع شده‌اند و در بخش‌های فناوری اطلاعات و خدمات، نرم‌افزارهای کامپیوتر و اینترنت فعالیت می‌کنند.

عناوین شغلی مرتبط با بلاک‌ چین در صدر لیست مشاغل لینکدین قرار گرفت

بیشتر بخوانید: بهترین فرصت‌های شغلی موجود در حوزه‌ی بلاک چین

لازم به اشاره است که کانسنسیس اخیراً اعلام کرد که ۱۳ درصد از کارمندانش را به دلیل تلاش برای ساده‌سازی کسب‌وکار در این شرکت برپایه اتریوم، اخراج خواهد کرد.

قابل توجه است که نامی از عنوان شغلی توسعه‌دهنده بلاک چین در گزارش سال قبل لینکدین مشاهده نمی‌شود. گای برجر، اقتصاددان ارشد در لینکدین، در گزارش روز پنجشنبه اعلام کرد:

تنها زمان مشخص‌کننده این خواهد بود که بلاک چین پای همیشگی ترندها در بازار شغلی خواهد بود یا نه

ماه گذشته، گزارش دیگری از یکی از بزرگترین سایت‌های کاریابی indeed.com نیز بیانگر این موضوع بود که علاقه کارفرمایان به حرفه‌های مرتبط با بلاک چین و ارزهای دیجیتال افزایش یافته است؛ بطوریکه تعداد شغل‌های مربوط از اکتبر ۲۰۱۷ تا اکتبر ۲۰۱۸ تا ۲۵.۵ درصد افزایش یافته است.

منبع: coindesk

 

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
آرشیا
آرشیا
5 سال قبل

در مورد صرافی WEX/BTC-e هم مقاله بنویسید بسیاری از ایرانی ها در این صرافی حساب داشتند