شرکت مبادله ارز بیترکس سکوت را شکست، اما پرسش ها همچنان باقیست

شرکت مبادله ارز بیترکس سکوت را شکست، اما پرسش ها همچنان باقیست

پس انتشار خبری در ارتباط با مسدود کردن و مشکلات پیرامون این موضوع بیترکس(Bittrex) سرانجام بیانیه ای عمومی در خصوص هزاران حسابی که غیر فعال نموده، در وبسایت خود منتشر کرد:

ما گهگاه به مدیریت بازبینی انطباق پرداخته و با دقت کار می کنیم تا خدمات و کاربرانمان را در مقابل آسیب ها محافظت نماییم. ما به عنوان بخشی از بازبینی انطباق برخی حسابها را بطور موقت تا زمان اتمام بازبینی معلق نموده ایم.  تعداد کل حسابهای معلق، مسدود یا ممنوع بسیار محدود است: کمتر از ۰.۱ درصد کل حسابها در Bittrex. بیش از ۹۹.۹ درصد حسابهای بیترکس تحت تاثیر این بازبینی واقع نشده اند.

البته، همه متوجه هستند که اکثریت قریب به اتفاق حساب های Bittrex خوب کار می کنند، فقط مشکل این است که هزاران حساب (۰.۱ درصد) (و هنوز) غیرفعال هستند!

پول واقعی که در معرض خطر قرار دارد

Bittrex در ایالات متحده(US) مستقر است بنابراین این مسئله که انطباق جهت تبادل امری حائز اهمیت است، قابل درک می باشد. جدای از این مسئله ایالات متحده مجموعه ای از قوانین و مقررات مختلف هم در سطح ایالتی(state) و هم در سطح فدرال(federal)می باشد.
با این وجود بسیار عجیب است که Bittrex هرگز به این مسئله که به مشتریانی که حسابهایشان را غیر فعال نموده چرایی و چگونگی آنرا اطلاع دهد، اهمیتی نداده است.
برخی کاربران طی ایمیل ها و پیام هایی که برای ما ارسال نموده اند ادعا کرده اند که مبالغ بسیار زیادی در حسابهای Bittrex خود ذخیره نموده اند. یکی از کاربران چنین از ما درخواست کرده:

“لطفا به من کمک کنید …. من حدود شش بیت کوین در حسابم دارم …. من پولم را از دست خواهم داد …. لطفا به Bittrex بگویید حساب من را حداقل ۱۰ دقیقه فعال کند تا بتوانم پولم را از حساب بیرون بکشم …. خواهش می کنم

 

ارسال یک ایمیل ساده از سوی Bittrex قبل یا بلافاصله پس از اینکه حسابها موقتا به حالت تعلیق درآمد، احتمالا لازم بوده راه طولانی را طی کند(و سختی فراوانی داشته) تا به کاربران برسد و آنها را از این مسئله که سرانجام به حسابهایشان دسترسی خواهند یافت، مطمئن سازد.

ارتباطات بسیار ضعیف

یکی دیگر از کاربران در نظرات خود در مقاله روز گذشته ما، در خصوص شیوه برقراری ارتباط با Bittrex با ناراحتی عنوان کرد:

“مهم نیست که دلیل آن چیست، هیچ پاسخی، هیچی توضیحی، حتی هیچ پست توییتری. همین برای من کافیست که وجه خود را از حساب Bittrex بیرون بکشم.”

 

او تصحیح نمود که پیش از مقاله روز گذشته منتشر شود، همه راه های ارتباطی با این شرکت  مسدود بوده است.
بعلاوه کاربران طی ایمیل ها و پیام های بسیاری که برای ما ارسال نمودند عنوان داشتند که تیکت هایی که طی روزهای متمادی برای این شرکت ارسال داشته اند، بی پاسخ(منطقی) مانده، بنابراین می توان گفت آنها هرگز بطور خصوصی(و درست) با کاربران خود ارتباط برقرار نمی کردند.

Bittrex به تقاضای ما جهت ارائه نظرات خود در این خصوص پاسخی نداد.

سایر توضیحات

هر گزارشی مبنی بر اینکه Bittrex در محاسبات خود اشتباه نموده یا تراکنش های مبادله ای خود را بطور نادرست بکار برده یا دارای مشکلات امنیتی می باشد یا پول های اندوخته کاربران را از دست داده یا افرادی را که در تلاشند جهت بحث در خصوص وضعیت حسابهایشان به اسلک دسترسی یابند، مسدود می کند، نادرست می باشد. ما متعهد هستیم که بیترکس را به یک شرکت مبادله ارز قدرتمند، امن و خوش برخورد تبدیل سازیم که افراد بتوانند در این شرکت بطور ایمن در اقتصاد ارزهای دیجیتال مشارکت نمایند. ما از مشتریان بسیار گرامی خود تقاضا داریم بردباری بخرج دهند و در مورد خودمان قصد داریم “آرام باشیم و ادامه دهیم”(!!!)

 

یک نفر حقیقت را نمی گوید

Bittrex بر این مدعاست که هرگز هیچ فردی را جهت پرس و جو در خصوص حساب خود از طریق اسلک(Slack) مسدود ننموده است. اما ما ایمیل ها و پیام های بسیاری مبنی بر اینکه این شرکت دقیقا همین کار را انجام داده، دریافت کرده ایم.

در دست اقدام

Bittrex ظاهرا با آرامش به کار خود ادامه می دهد! اما در مورد کاربرانی که تحت تاثیر این اقدام آنها قرار گرفته اند چه؟(کاربران به چه صورت باید به آرامشی شبیه به مسئولان شرکت بیترکس برسند؟)
در حال حاضر این شرکت  پاسخگوی تیکت ها نمی باشد یا پاسخگویی به آنها را به زمان دیگری موکول نموده است. این امر چندان تعجب آور نیست چرا که شمار بسیاری از شرکت های صرافی بیت کوین و آلتکوین از جمله پولونیکس(Poloniex) و کوین بِیس(Coinbase) با حجم انبوهی از تیکت های پشتیبانی کاربران روبرو شده اند.
این مسئله برای مشتریان جای سوال دارد که چه زمانی به حسابهای خود دسترسی خواهند یافت؟

ما این سوال ها را از Bittrex پرسیده ایم و چنانچه پاسخی دریافت کنیم با شما درمیان خواهیم گذاشت.

 


بیانیه کامل شرکت Bittrex :

روی سخن ما با گزارشات اخیر در خصوص تعلیق حسابهای Bittrex می باشد.

ما گهگاه به مدیریت بازبینی انطباق پرداخته و با دقت کار می کنیم تا خدمات و کاربرانمان را در مقابل آسیب ها محافظت نماییم. ما به عنوان بخشی از بازبینی انطباق برخی حسابها را بطور موقت تا زمان اتمام بازبینی معلق نموده ایم.  تعداد کل حسابهای معلق، مسدود یا ممنوع بسیار محدود است: کمتر از ۰.۱ درصد کل حسابها در Bittrex . بیش از ۹۹.۹ درصد حسابهای Bittrex تحت تاثیر این بازبینی واقع نشده اند.
هر گزارشی مبنی بر اینکه Bittrex در محاسبات خود اشتباه نموده یا تراکنش مبادله ای خود را بطور نادرست بکار برده یا دارای مشکلات امنیتی می باشد یا کوین های اندوخته کاربران را از دست داده یا افرادی را که در تلاش بودند جهت بحث در خصوص وضعیت حساب هایشان به اسلک ما دسترسی یابند، مسدود می کند، نادرست می باشد. ما متعهد هستیم که بیترکس را به یک شرکت مبادله ارز قدرتمند، امن و خوش برخورد تبدیل سازیم که افراد بتوانند در این شرکت بطور ایمن در اقتصاد ارزهای دیجیتال مشارکت نمایند. ما از مشتریان بسیار گرامی خود تقاضا داریم بردباری بخرج دهند و در مورد خودمان قصد داریم “آرام باشیم و ادامه دهیم”.


 

 

 

منابع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
داریوش
داریوش
6 سال قبل

سلام.من هم از همین افرادی هستم که در سایت بیترکس سرمایه گذاری کرده اند،متاسفانه این حرف بیترکس دروغ است و این شرکت فقط این سایت رو واسه ایرانی ها و کشورهای تحت تحریم آمریکا بسته است و اصلا هم پاسخگو نیست