atlasarzdigital

رقیب وطنی بیت‌کوین در راه است!

رقیب وطنی بیت‌کوین در راه است!

رییس پژوهشکده پولی و بانکی از سفارش بانک مرکزی به این پژوهشکده برای مطالعه درباره بیت کوین و پول های رمزی خبر داده است.

رییس پژوهشکده پولی و بانکی در اینباره گفت:

درحال مطالعه برای بررسی امکان ایجاد پول رمزی ملی هستیم.

به گزارش پایگاه انقلاب نیوز، علی دیواندری صبح امروز (سه شنبه) و در نشستی خبری در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی براینکه آیا پژوهشکده پولی و بانکی، پژوهشی درباره بیت کوین انجام داده است یا خیر؟ اظهار داشت:

رییس کل و معاون فناوری های نوین بانک مرکزی اظهارنظرهایی درباره بیت کوین و ارزهای رمزنگار داشته اند؛ ما نیز در پژوهشکده درباره پول های رمزنگار به سفارش بانک مرکزی در حال کار هستیم.

وی پول های مجازی را به دو دسته تقسیم کرد و افزود:

دسته ای از این پول ها در بازار وجود دارد و به عنوان دارایی و موضوعی برای سرمایه گذاری مطرح است که موضوع بحث ما نیست؛ موضوع دیگر اقدام بانک های مرکزی دنیا برای انتشار پول های ملی خود به طور رمزنگار است مانند کاری که بانک مرکزی روسیه تصمیم گرفته تا آن را انجام دهد.

رییس پژوهشکده پولی و بانکی افزود:

ما نیز در پژوهشکده پولی و بانکی طرح مطالعاتی انتشار پول ملی به طور رمزنگار را آغاز کرده ایم.

رقیب وطنی بیت‌کوین در راه است!

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه پژوهشکده برنامه ای برای حمایت از استارتآپ ها دارد یا نه، گفت که یکی از حامیان همایش شرکت ملی خدمات انفورماتیک است و شرکت های وابسته به بانک مرکزی و بخش خصوصی به طور عملی حمایت خود را از استارت‌آپ ها آغاز کرده اند. وی با بیان اینکه پژوهشکده پولی و بانکی یک مرکز علمی است که فضا را برای استارتاپ ها ایجاد می کند، گفت:

بانک مرکزی، شرکت های وابسته به آن و بخش خصوصی همگی علاقمند به حمایت از استارتاپ ها هستند و من نیز به طور شخصی علاقمند به این موضوع هستم.

رییس پژوهشکده پولی و بانکی تصریح کرد:

در حال حاضر نیز اینگونه نیست که استارتاپ ها مورد حمایت نباشند اما ساختارهای بروکراتیک باید فضا را برای حمایت از نیروهای نخبه بازتر کنند و پژوهشکده نیز به عنوان مرکزی علمی این موضوع را پیگیری می کند.

دبیر هفتمین همایش بانکداری الکترونیک درباره امکان انعقاد قراردادهای همکاری بین بانک ها، شرکت های پرداخت و استارتاپ ها در حاشیه همایش امسال گفت:

همایش بانکداری الکترونیک یک همایش صرفا حاکمیتی نیست و بخش تجاری آن نیز از بُعد معرفی محصول مهم است.

دیواندری در پاسخ به سوال دیگری درباره باقی ماندن برخی از محدودیت ها بعد از برجام در حوزه پرداخت و بانکداری الکترونیک و تسهیل شدن این موضوع با برگزاری همایش بانکداری الکترونیک اظهار داشت که این همایش می تواند در توسعه روابط بین المللی به ویژه در حوزه پرداخت موثر باشد. دبیر هفتمین همایش بانکداری الکترونیک اظهار داشت:

شرکت های بین المللی می توانند به لحاظ نرم افزاری و سخت افزاری به بانک های کشور کمک کنند؛ البته مخاطب همایش بانکداری الکترونیک بانک های خارجی نیستند و همایش های دیگری مانند همایش تجاری ایران و اروپا و سیاست های پولی و ارزی می تواند مخاطب آن باشد.

هفتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک ونظام های پرداخت، باعنوان «نوآوری، بازیگران جدید و کارآیی در کسب و کار مالی» در روزهای دوم و سوم بهمن ماه در برج میلاد تهران برگزار می‌شود.

اشتراک
اطلاع از
guest
13 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
مجید زرین
مجید زرین
1 سال پیش

خنده دارترین حرف ممکن اینه که یه دولت رو پول مجازی نظارت داشته باشه.
خنده دار تر میشه، وقتی بانک مرکزی پشت ماجرا باشه.
آخه کی تو دنیا حاضره همچین پولی رو از ما بگیره؟؟؟؟؟
مردم مواظب پولاتون باشید

فرخ فتحی
فرخ فتحی
2 سال پیش

بنظرم روسیه با تفکر ” لنین ” میتونست خالق بیت کوین معاصر باشه نه اینکه اساسا همه مثله ایران و روسیه و امریکا و ….نگرش سرمایه دارند . تو این سیستم دیگه ملکه بیتها ویا شاهه بیتها و کارگر بیتها وجود نداره بهتره اسمشو ” واحد پوله اتحادیه جهانی ” بنامیم که با تفکر حاکم اساسا مردود است مثال خروج بریتانیا از واحد پول اتحادیه اروپا یورو . ( مبحث ادامه دارد … )

علی
علی
2 سال پیش

یعنی تیترش منو گشته:/ رقیب بیت کوین. اتریوم وریپل توش موندن

محمود حسینی
محمود حسینی
2 سال پیش

باید دید آیا تصمیم دارند مثل همیشه با آمدن دوست “ملی” رقبای خارجی را حذف کنند یا خیر!
اگر به این قیمت باشه. همون بهتر که نباشه

اردشیر
اردشیر
2 سال پیش

چنان که از کامنت‌ها پیداست کسی در این کشور به دولت اعتماد ندارد
اما جدای از این حقیقت دولت توانایی اجرای این کار را دارد و
بکاربردن بلاکچین یا روش‌های پیشرفته‌تر بسیار هم برای دولت می‌تواند سودمند باشد و
موجب امنیت بیشتر و هزینه‌ی کمتر شود
و چنین کاری البته اگر درست و اصولی انجام شود می‌تواند موجب کاهش تفاوت طبقاتی هم بشود
اما با نگاهی به روش اجرای تقسیم اراضی در دوران پهلوی و اصل ۴۴ و داستان یارانه‌های دیروز مردم حق دارند
به هر چیزی که دولتی ایرانی بگوید بدبین و بدگمان باشند
(توضیح درباره‌ی تقسیم اراضی – کاری که شاید باید یک قرن زودتر انجام می‌شد اما به شکلی اصولی با اجرا می‌شد. اما بدان شکلی که انجام شد گرچه از دید انسانی درست بود اما از دید اقتصادی کشور را نابود کرد و یکی از مهمترین دلایل سقوط دولت پهلوی همین بود)
در مجموع خدا بخیر کناد
این پتانسیل بزرگ تکنولوژیک می‌تواند از هر دید سودمند باشد
و از سوی دیگر آینده‌ی گریز ناپذیر اقتصاد جهان را هم رقم خواهد زد
اما با این مدیرانی که ما داریم و سوابق درخشانشان و حقوق‌های ..

محمود حسینی
محمود حسینی
2 سال پیش
پاسخ  اردشیر

ما نگفتیم دولت توانایی اجرای این کار را ندارد!
بسیار خوب هم دارد! اگر بخواهد از استارتاپ ها حمایت کند این روند با سرعت بسیار زیاد افزایش پیدا خواهد کرد. مشکل ما تنها این است که این دولت عادت دارد، هنگامی که پسر “ملی” خود را خلق کند، همزمان رقبای خارجی را تحت الشعاع قرار بدهد و حق انتخاب به مردم ندهد!
مشکل اصلی همینجاست

اردشیر
اردشیر
2 سال پیش

آن بخش از سخن من پاسخی بود به کامنت دوست گرامی «امیر» که گفتند: “هیچ توجیهی برای دولت ها نداره که ازش استفاده کنن! چون اصلا برای این کار بهینه نیست!”

آقای حسینی شما درباره‌ی «مشکل ما تنها این است که این دولت عادت دارد، هنگامی که پسر “ملی” خود را خلق کند، همزمان رقبای خارجی را تحت الشعاع قرار بدهد و حق انتخاب به مردم ندهد!» کاملا درست می‌فرمایید اما خوشبختانه همچنان که درباره‌ی پروژه‌ی ایمیل ملی و خودروی اسلامی دیدیم توانایی بسیار دولت‌ها هنگامی که با آزادی انتخاب شهروندی در بیوفتند تقریبا هیچ می‌شود. اما باز آنها چنان که شما گفتید تلاش خود را خواهند کرد. تلاشی که به باور من بیهوده است.

نکته‌ی دیگر اینکه کریپتو کارنسی‌ها رشد بی‌اندازیشان را تنها مدیون حباب قیمت نیستند (گیریم که هفتاد درصدش حباب باشد) بلکه تنها کارنسی‌هایی توانایی رشد و ماندگاری در دراز مدت را داشته‌اند که کاملا از پشتیبانی جهانی و تکنولوژی پلت‌فرم برخوردار بوده‌اند. هنگامی که اساس اقتصاد دولت ایران ریال است و در آینده ما هیچ چیز روشنی درباره‌ی ریال به چشممان نمی‌آید پس هر کریپتوکارنسی که برپایه‌ی آن ساخته شود نیز محکوم به سرنوشت شوم ریال خواهد بود. آنچه که کریپتوکارنسی‌ها و پلت‌فرم‌های جهانی را برکشیده است اتفاقا آینده‌ی بسیار روشن پروژه‌های است که مبتنی بر آن کریپتوکارنسی(رمز ارز) هستند.

اما وجود آنچنان کریپتوی ملی هم برای خود مزایایی خواهد داشت. یکی امکان تبدیل ساده‌تر و بسیار کم هزینه‌تر پول ملی به کریپتوکارنسی‌های بین‌المللی! که من یکی اگر این ویژگی در دسترس قرار گیرد بسیار از آن استقبال خواهم کرد! (می‌دانید که امروز هزینه‌ی انتقال ریال به بیت کوین و دیگر رمز ارزها بسیار بالاست) یعنی آنکه در میان یک دنیا تاریکی می‌توان چند نکته‌ی مثبت را نیز دید و بهتر است به بد و خوب آن بنگریم. بویژه که خواه نا خواه در قرن آینده همه‌ی ملت‌ها با پول کاغذی کم و بیش خداحافظی خواهند کرد. یعنی چاره‌ای ندارند. حال اینکه برنده کیست خود سخن دیگریست. اما آری شانس هر رقیب ایرانی-دولتی در این عرصه ناچیزست به این دلیل که ملت نمی‌خواهد بیش از این سرنوشت خود را به سرنوشت شوم ریال و اقتصاد ایران گره بزند که اگر همینگونه پیش رود هیچ آینده‌ای ندارد و این راست‌ترین سخن است.

Bitoman.ir
Bitoman.ir
2 سال پیش

بیتومان کانسپت رمز ارز ملی

سعید
سعید
2 سال پیش

باید از اون دسته کارشناسان خبره که بطور مثال اومدتو تلویزیون گفت ملکه بیتها! باید استفاده کنند تا در این زمینه موفق بشوند

Rasool
Rasool
2 سال پیش

شما بیخیال شید کاری نکنید بهتره از این به بعدباید داشته باشم فیلتر ارزهای دیگه کوبیدن ارزهای دیگه و یک ارز من دراوردی داخلی بدون پشتوانه و برنامه خاصی و رقابت هم که کل کشک بوده

جلال
جلال
2 سال پیش

سلام خدمت شما خانم نیل درار. من تازه می خواهم وارد این بازار ارزهای دیجیتال شوم. در مسایل بنیادی، مانند نحوه ثبت نام، نحوه خرید، خرید کدام ارز و اینکه در ایران زندگی می کنیم، چه سایت و صرافی باید انتخاب کنم، مشکل دارم. بسیار ممنون می شوم از دوستانی که در این حوزه آشنایی بیشتری نسبت به بنده دارند، راهنمایی بفرمایند. از همکاری شما بسیار سپاسگزارم

امیر
امیر
2 سال پیش

یکی بیاد این دوستان و دولت های دوست و برادر چین و روسیه رو توجیح کنه که بلاکچین یه سیستم دیتابیس غیر مرکزی هست، یعنی هیچ توجیهی برای دولت ها نداره که ازش استفاده کنن! چون اصلا برای این کار بهینه نیست! در واقع تمام تلاش این هست که در کمال شفافیت و بدون نیاز به بانک ها یا اطمینان به شخص سوم و رگولیتور بشه انتقال مالی بدون برگشت داد! اگه این ها مهم نباشه که دیتابیس مرکزی که همه بانک ها دارن احتیاج نیست سیستم سنگین بلاک چین ساخت و یه کپی از همه نقل و انتقال ها برای همه فرستاد! بیشتر شوخی هست ایجاد پول ملی دیجیتال!

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه رقیب وطنی بیت‌کوین در راه است! ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
13
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x