پوتین تایید کرد که روسیه اقدام به تنظیم ارزهای رمزگذاری شده خواهد نمود

پوتین تایید کرد که روسیه اقدام به تنظیم ارزهای رمزگذاری شده خواهد نمود

تنظیم کنندگان ارز روسیه پس از دیدار با ولادیمیر پوتین(Vladimir Putin) اعلام نمودند که ارزهای رمزگذاری شده بطور رسمی در روسیه تنظیم خواهند شد. بانک مرکزی و وزارت دارایی با همکاری یکدیگر پیش نویسی قانونی را جهت ارائه چهارچوب تنظیمی بنیادین برای ارزهای رمزگذاری شده از جمله بیت کوین پیشنهاد خواهند داد که انتظار می رود طرح این پیش نویس تا انتهای سال بطول انجامد.

پوتین در این خصوص سخنانی را ایراد کرد.

طی این نشست که در خصوص ارزهای رمزگذاری شده میان پوتین و تنظیم کنندگان ارشد روس در روز سه شنبه برگزار شد، در خصوص تنظیم ارزهای رمزگذاری شده در روسیه تصمیماتی اتخاذ گردید. خبرگزاری آر تی(RT) به نقل از آنتون سیلووانوف(Anton Siluanov)، وزیر دارایی(Finance Minister)، در روز چهارشنبه اعلام نمود:

“دولت روسیه بطور رسمی تصمیم گرفت اقدام به تنظیم ماینینگ و گردش ارزهای رمزگذاری شده نماید.”

 

وزیر دارایی این کشور در ادامه اضافه کرد:

 ما در خصوص موارد ذیل به اتفاق نظر دست یافته ایم: لازم است دولت اقدام به تنظیم(regulate) فرایند صدور ارزهای رمزگذاری شده، روند ماینینگ و گردش(circulation) ارز نماید و همچنین این موقعیت را مدیریت نموده و آنرا بطور قانونی تنظیم کند.

 

این جلسه با حضور سیلووانوف(Siluanov)، الویرا نبیولینا(circulation) رییس بانک مرکزی، اولگا اسکوروبوگاتووا(Olga Skorobogatova) معاون بانک مرکزی، اید آندره

پوتین تایید کرد که روسیه اقدام به تنظیم ارزهای رمزگذاری شده خواهد نمود

نشست پوتین در رابطه با ارزهای رمزگذاری شده

بیلوسوف(Aide Andrei Belousov) مشاور رییس جمهور و سرگئی سولونین(Sergei Solonin) مدیر شرگت چیوی(Qiwi) برگزار شد.
پوتین طی این جلسه ریسک های مربوط به ارزهای رمزگذاری شده را تصدیق کرده و همچنین بر این نکته تاکید نمود که اجتناب از ایجاد موانع غیر ضرروری البته تنها جهت فراهم نمودن شرایط لازم برای پیشرفت و ارتقا سیستم مالی ملی امر حائز اهمیتی است.

وزارت دارایی با بانک مرکزی همکاری می نماید.

علیرغم تلاشهای بسیاری که توسط دپارتمان های مختلف دولتی در روسیه جهت ارائه طرح پیشنهاداتی بم نظور تنظیم ارزهای رمزگذاری شده صورت گرفته، در حال حاضر هنوز این نوع ارز از جمله بیت کوین تحت تنظیم واقع نگردیده است. هم بانک مرکزی و هم وزارت دارایی بطور جداگانه مشغول کار بر روی پیش نویسی قانونی جهت تنظیم ارزهای رمز گذاری شده می باشند. پیش نویس این لایحه قرار بود در ماه اکتبر(مهر ۹۶) ارائه گردد اما به دلیل عدم هماهنگی میان تنظیم کنندگان به تعویق افتاد.

پوتین تایید کرد که روسیه اقدام به تنظیم ارزهای رمزگذاری شده خواهد نمود

آنتون سیلووانوف، وزیر دارایی

وزیر دارایی یک طرح پیشنهادی مبنی بر قانونی سازی ارزهای رمزگذاری شده مطرح نمود، اما بانک مرکزی به دلیل “عدم کنترل جریان های پولی در خارج از کشور” با این پیشنهاد مخالفت کرد. این وزارتخانه طی این هفته پیشنهادی مبنی بر ثبت ماینر های ارزهای رمزگذاری شده و صدور مجوز جهت مبادلات ارز ها مطرح نموده است.

با این حال سیلووانوف پس از دیدار با پوتین به خبرنگاران اعلام کرد که در حال حاضر وزارت دارایی و بانک مرکزی با همکاری یکدیگر در حال آماده سازی یک پیش نویس قانونی اساسی جهت تنظیم ارزهای رمزگذاری شده می باشند. روز چهارشنبه خبرگزاری تاس(Tass) طی گزارشی به نقل از سیلووانوف اعلام نمود:

“ما با همکاری بانک مرکزی در حال آماده سازی این پیش نویس قانونی می باشیم…. من تصور می کنم که ما قادر خواهیم بود تا قبل از پایان سال مقررات اساسی نظارتی را تعیین نماییم.”

 

این نشریه چنین عنوان نمود:

“به گفته وی وظایف بانک مرکزی، وزارت دارایی و خدمات نظارت مالی فدرال روسیه با توجه به قوانین در این خصوص مشخص خواهد شد.”

 

محدودیت های احتمالی

علاوه بر این الکسی مویسیف(Alexei Moiseev)، معاون وزیر دارایی روز چهارشنبه اعلام کرد که ممکن است محدودیت هایی در این خصوص وجود داشته باشد. وزارت دارایی جهت محدود کردن میزان ارزهای رمز گذاری شده که توسط یک فرد خریداری می شود، این ایده را مورد حمایت قرار می دهد. خبرگزاری تاس به نقل از او به تفصیل این موضوع پرداخت:

ما عنوان کردیم که اعمال محدویت در خصوص خرید و فروش، حسابها، مالیات بستن بر ماینر ها امری لازم و ضروری است. بله .. چنین ایده ای وجود دارد و ما از آن حمایت خواهیم کرد. ما باید در خصوص میزان خرید و فروش به بحث و گفتگو بپردازیم و باید در این مورد عرف بین الملل را در نظر داشته باشیم.

 

این اولین بار نیست که مویسیف در مورد محدودیت خرید و فروش ارزهای رمزگذاری شده صحبت به میان می آورد. او در ماه آگوست(مرداد) این پیشنهاد را مطرح نمود که برای فهرست نمودن صرافی های تنظیم شده اقدام شود و از خرید و فروش این ارزها توسط سرمایه گزاران غیر واجد شرایط ممانعت بعمل آید. با این حال طرح پیشنهادی او از سوی سایر تنظیم کنندگان مورد حمایت واقع نشد. ابتدا ایگور شوالوف(Igor Shuvalov)، معاون اول نخست وزیر، در مورد طرح پیشنهادی مویسیف اذعان داشت که تا این هنگام هیچ قانونی در این خصوص تصویب نشده است. وزیر دارایی به پیگیری پیشنهاد خود مبنی بر اینکه هر کس می تواند به همان شیوه اوراق قرضه فدرال (OFZ) ارزهای رمزگذاری شده را در اختیار داشته باشد، پرداخت.

 

 

شما فکر می کنید که روسیه قوانین ارزهای دیجیتال را تنظیم می کند؟ این حمایت ها تا چه حد به این صنعت کمک خواهد کرد؟ چه چالش هایی در این راه وجود دارد؟ ما را از نظرات خودتان آگاه کنید

 

 

منبع: news.bitcoin

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

ثبت دیدگاه
لینک مطلب: arz.digital/4296
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه