بیت کوین در پایین‌ترین قیمت ۳ ماه اخیر؛ حمایت بعدی در چه محدوده‌ای قرار دارد؟

بیت کوین در پایین‌ترین قیمت ۳ ماه اخیر؛ حمایت بعدی در چه محدوده‌ای قرار دارد؟

با فرا رسیدن آخرین روز از ماه سپتامبر، بیت کوین با رسیدن به پایین‌ترین قیمت ۳.۵ ماه اخیر خود در حال ثبت یک کاهش مداوم طی سه ماه گذشته در سال ۲۰۱۹ بوده است.

به نقل از کوین‌دسک، ارزدیجیتال شماره یک بازار ساعت ۷:۳۰ امروز با ثبت قیمت ۷,۷۱۵ دلار که آخرین بار در ۱۱ ژوئن به آن رسیده بود، در حال حاضر به قیمت ۸,۰۲۵ دلار خرید و فروش می‌شود و نسبت به ۲۴ ساعت اخیر خود حدود ۲ درصد کاهش داشته است.

نکته مهمتری که درباره بیت کوین وجود دارد، افت ارزش ۲۵ درصدی آن نسبت به یکم جولای است که اولین کاهش قیمت فصلی آن را در سال ۲۰۱۹ نشان می‌دهد. آخرین بار این کاهش فصلی در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۸ برای بیت کوین اتفاق افتاد که طی این دوره ۴۴ درصد از ارزش خود را از دست داد.

نمودارهای بیت کوین در تایم‌فریم‌های بالاتر، پس از رشد شدید ۱۶۳ درصدی آن در سه ماهه دوم سال به حالت صعودی تغییر وضعیت دادند. بسیاری از ناظران بازار در آن زمان عقیده داشتند که بیت کوین قبل از به چالش کشیدن بالاترین قیمت خود یعنی ۲۰,۰۰۰ دلار در سه ماهه پایانی ۲۰۱۹، شاهد اصلاحی جزئی در فصل سوم از سال خواهد بود.

پادشاه ارزهای دیجیتال که در اواخر ماه ژوئن به قیمت ۱۳,۸۸۰ رسیده بود، در اواخر ماه بعدی شاهد کاهش قیمت تا ۹,۱۰۰ دلار بود و پس از آن به مدت ۸ هفته به نوسان در محدوده ۱۰,۰۰۰ دلار ادامه داد.

با وجود عوامل فاندامنتالی چون افزایش نرخ هش بیت کوین، انتظار می‌رفت که جهشی قدرتمند از سطح ۱۰,۰۰۰ دلار صورت گیرد، اما در عوض این ارز دیجیتال با هجوم به سمت حمایت روانی خود، مسیر را برای قیمت‌های کمتر از ۸,۰۰۰ دلار باز کرد و از اعتبار دیدگاه صعودی در بلندمدت کاست.

نمودار ماهانه

بیت کوین در پایین‌ترین قیمت 3 ماه اخیر؛ حمایت بعدی در چه محدوده‌ای قرار دارد؟

بیت کوین در ماه‌های جولای و آگوست در تایم‌فریم ماهانه، الگوی اینساید بار را ثبت کرد که می‌توانست نشان‌دهنده تردید معامله‌گران یا فاز تثبیت قیمت باشد. در نهایت پس از درگیری چند ماهه میان خریداران و فروشندگان، کندل قرمز ماهانه سپتامبر که دیدگاه نزولی را قوت می‌بخشید اتفاق افتاد.

الگوی برگشتی اینساید بار، در صورتی که قیمت امروز زیر ۹,۰۴۹ دلار بسته شود تایید خواهد شد. با در نظر گرفتن قیمت فعلی بیت کوین که در محدوده ۸,۰۰۰ دلار است، به احتمال فراوان این الگو تایید می‌شود.

کندل ماه سپتامبر می‌تواند آب سرد را بر روی روند صعودی و خوشبینی که از ماه آوریل و پس از شکسته شدن کانال نزولی آغاز شد بریزد. شکست مقاومتی مشابهی در اکتبر ۲۰۱۵ اتفاق افتاد که به روند صعودی دو ساله منجر شد.

در صورتی که قیمت بیت کوین بر روی ۹,۰۴۹ دلار بسته شود، می‌توان دیدگاه نزولی را نامعتبر دانست.

نمودار هفتگی و سه روزه

بیت کوین در پایین‌ترین قیمت 3 ماه اخیر؛ حمایت بعدی در چه محدوده‌ای قرار دارد؟

با بسته شدن قیمت بیت کوین زیر قیمت ۹,۵۳۳ دلار، الگوی سقف دوگانه در نمودار خطی تایید شد و این شکست قیمتی مسیر را برای هدف ۷,۵۰۰ دلاری باز کرد. در همین حال RSI نیز زیر سطح ۵۰ قرار دارد.

در نمودار سه روزه نیز شاخص‌ها وضعیت نزولی را نشان می‌دهند. برای نمونه RSI زیر سطح ۵۰ قرار داشته و میانگین‌های متحرک با دوره ۵ و ۱۰ شیب منفی به خود گرفته‌اند. علاوه بر این تقاطع رخ داده میان MA-5 و MA-50 تقاطع نزولی به وقوع پیوسته و MA-10 نیز در حال سقوط به زیر MA-50 است که نشانه منفی برای قیمت بیت کوین محسوب می‌شود.

با در نظر داشتن قدرت برتر فروشندگان در بازار، افت قیمت تا سطح MA-200 که در ۷,۰۷۰ قرار دارد، بعید به نظر نمی‌رسد.

نمودار روزانه و ۴ ساعته

بیت کوین در پایین‌ترین قیمت 3 ماه اخیر؛ حمایت بعدی در چه محدوده‌ای قرار دارد؟

بیت کوین در عبور از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه ناموفق عمل کرد و به پایین‌ترین قیمت سه و نیم ماه اخیر خود کاهش یافت.

شاخص RSI در تایم‌فریم روزانه همچنان در منطقه اشباع فروش قرار دارد اما در صورتی که نشانی از خستگی فروشندگان در نمودار به صورت‌های مختلفی مانند واگرایی مشاهده شود، می‌توان به بازگشت روند امیدوار بود.

هرچند در نمودار ۴ ساعته، شاخص RSI موفق به ثبت واگرایی نسبتا قدرتمندی شده که احتمال جهش قیمت از محدوده ۷,۰۷۰ – ۷,۵۰۰ دلار را همانطور که نمودار در تایم‌فریم‌های بالاتر نشان داده شد، بالا می‌برد. در صورت برگشت به روند صعودی انتظار می‌رود بیت کوین در MA-200 روزه خود که هم‌اکنون در قیمت ۸,۴۱۵ دلار قرار دارد، با مقاومت روبرو شود.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه