atlasarzdigital

بیت کوین در پایین‌ترین قیمت 3 ماه اخیر؛ حمایت بعدی در چه محدوده‌ای قرار دارد؟

بیت کوین در پایین‌ترین قیمت 3 ماه اخیر؛ حمایت بعدی در چه محدوده‌ای قرار دارد؟

با فرا رسیدن آخرین روز از ماه سپتامبر، بیت کوین با رسیدن به پایین‌ترین قیمت 3.5 ماه اخیر خود در حال ثبت یک کاهش مداوم طی سه ماه گذشته در سال 2019 بوده است.

به نقل از کوین‌دسک، ارزدیجیتال شماره یک بازار ساعت 7:30 امروز با ثبت قیمت 7,715 دلار که آخرین بار در 11 ژوئن به آن رسیده بود، در حال حاضر به قیمت 8,025 دلار خرید و فروش می‌شود و نسبت به 24 ساعت اخیر خود حدود 2 درصد کاهش داشته است.

نکته مهمتری که درباره بیت کوین وجود دارد، افت ارزش 25 درصدی آن نسبت به یکم جولای است که اولین کاهش قیمت فصلی آن را در سال 2019 نشان می‌دهد. آخرین بار این کاهش فصلی در سه ماهه آخر سال 2018 برای بیت کوین اتفاق افتاد که طی این دوره 44 درصد از ارزش خود را از دست داد.

نمودارهای بیت کوین در تایم‌فریم‌های بالاتر، پس از رشد شدید 163 درصدی آن در سه ماهه دوم سال به حالت صعودی تغییر وضعیت دادند. بسیاری از ناظران بازار در آن زمان عقیده داشتند که بیت کوین قبل از به چالش کشیدن بالاترین قیمت خود یعنی 20,000 دلار در سه ماهه پایانی 2019، شاهد اصلاحی جزئی در فصل سوم از سال خواهد بود.

پادشاه ارزهای دیجیتال که در اواخر ماه ژوئن به قیمت 13,880 رسیده بود، در اواخر ماه بعدی شاهد کاهش قیمت تا 9,100 دلار بود و پس از آن به مدت 8 هفته به نوسان در محدوده 10,000 دلار ادامه داد.

با وجود عوامل فاندامنتالی چون افزایش نرخ هش بیت کوین، انتظار می‌رفت که جهشی قدرتمند از سطح 10,000 دلار صورت گیرد، اما در عوض این ارز دیجیتال با هجوم به سمت حمایت روانی خود، مسیر را برای قیمت‌های کمتر از 8,000 دلار باز کرد و از اعتبار دیدگاه صعودی در بلندمدت کاست.

نمودار ماهانه

بیت کوین در پایین‌ترین قیمت 3 ماه اخیر؛ حمایت بعدی در چه محدوده‌ای قرار دارد؟

بیت کوین در ماه‌های جولای و آگوست در تایم‌فریم ماهانه، الگوی اینساید بار را ثبت کرد که می‌توانست نشان‌دهنده تردید معامله‌گران یا فاز تثبیت قیمت باشد. در نهایت پس از درگیری چند ماهه میان خریداران و فروشندگان، کندل قرمز ماهانه سپتامبر که دیدگاه نزولی را قوت می‌بخشید اتفاق افتاد.

الگوی برگشتی اینساید بار، در صورتی که قیمت امروز زیر 9,049 دلار بسته شود تایید خواهد شد. با در نظر گرفتن قیمت فعلی بیت کوین که در محدوده 8,000 دلار است، به احتمال فراوان این الگو تایید می‌شود.

کندل ماه سپتامبر می‌تواند آب سرد را بر روی روند صعودی و خوشبینی که از ماه آوریل و پس از شکسته شدن کانال نزولی آغاز شد بریزد. شکست مقاومتی مشابهی در اکتبر 2015 اتفاق افتاد که به روند صعودی دو ساله منجر شد.

در صورتی که قیمت بیت کوین بر روی 9,049 دلار بسته شود، می‌توان دیدگاه نزولی را نامعتبر دانست.

نمودار هفتگی و سه روزه

بیت کوین در پایین‌ترین قیمت 3 ماه اخیر؛ حمایت بعدی در چه محدوده‌ای قرار دارد؟

با بسته شدن قیمت بیت کوین زیر قیمت 9,533 دلار، الگوی سقف دوگانه در نمودار خطی تایید شد و این شکست قیمتی مسیر را برای هدف 7,500 دلاری باز کرد. در همین حال RSI نیز زیر سطح 50 قرار دارد.

در نمودار سه روزه نیز شاخص‌ها وضعیت نزولی را نشان می‌دهند. برای نمونه RSI زیر سطح 50 قرار داشته و میانگین‌های متحرک با دوره 5 و 10 شیب منفی به خود گرفته‌اند. علاوه بر این تقاطع رخ داده میان MA-5 و MA-50 تقاطع نزولی به وقوع پیوسته و MA-10 نیز در حال سقوط به زیر MA-50 است که نشانه منفی برای قیمت بیت کوین محسوب می‌شود.

با در نظر داشتن قدرت برتر فروشندگان در بازار، افت قیمت تا سطح MA-200 که در 7,070 قرار دارد، بعید به نظر نمی‌رسد.

نمودار روزانه و 4 ساعته

بیت کوین در پایین‌ترین قیمت 3 ماه اخیر؛ حمایت بعدی در چه محدوده‌ای قرار دارد؟

بیت کوین در عبور از میانگین متحرک 200 روزه ناموفق عمل کرد و به پایین‌ترین قیمت سه و نیم ماه اخیر خود کاهش یافت.

شاخص RSI در تایم‌فریم روزانه همچنان در منطقه اشباع فروش قرار دارد اما در صورتی که نشانی از خستگی فروشندگان در نمودار به صورت‌های مختلفی مانند واگرایی مشاهده شود، می‌توان به بازگشت روند امیدوار بود.

هرچند در نمودار 4 ساعته، شاخص RSI موفق به ثبت واگرایی نسبتا قدرتمندی شده که احتمال جهش قیمت از محدوده 7,070 – 7,500 دلار را همانطور که نمودار در تایم‌فریم‌های بالاتر نشان داده شد، بالا می‌برد. در صورت برگشت به روند صعودی انتظار می‌رود بیت کوین در MA-200 روزه خود که هم‌اکنون در قیمت 8,415 دلار قرار دارد، با مقاومت روبرو شود.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه بیت کوین در پایین‌ترین قیمت 3 ماه اخیر؛ حمایت بعدی در چه محدوده‌ای قرار دارد؟ ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x