atlasarzdigital

بیت کوین در انتظار یک حرکت بزرگ؛ الگوی مثلث نزولی در چه جهتی می‌شکند؟

بیت کوین در انتظار یک حرکت بزرگ؛ الگوی مثلث نزولی در چه جهتی می‌شکند؟

قیمت بیت کوین مدتی است که در الگوی مثلث نزولی به تله افتاده و آرام‌آرام به سمت نقطه انتهایی آن در حال حرکت است. نکته جالبی که توجهات را به نمودار بیت کوین جلب کرده، قرار داشتن زمان رسمی راه‌اندازی قراردادهای بکت (23 سپتامبر) در نزدیکی نقطه پایانی الگوست. آیا بیت کوین در یک الگوی نزولی قرار دارد و یا اینکه شاهد فاز انباشت برای حرکت به سطوح بالاتر هستیم؟

به نقل از کوین‌تلگراف، هفته گذشته پس از اعلام زمان راه‌اندازی قراردادهای آتی بکت، بیت کوین از محدوده مقاومتی 10,900 تا سطح 10,200 سقوط کرد؛ هرچند این ریزش ادامه‌دار بود و محدوده حمایتی 9,900 – 10,000 دلار نیز پس از آن لمس شد.

نمودار روزانه بیت کوین
نمودار روزانه بیت کوین

جهشی که از سطح 10,000 دلار برای بیت کوین اتفاق افتاد، موجب شد تا دیدگاه صعودی اعتبار خود را حفظ کند. پس از آن نوسان بیت کوین در محدوده 9,900 تا 10,600 ادامه داشت و حجم معاملات نیز روند کاهشی که از چند ماه گذشته آغاز شده بود را دنبال کرد.

در واقع کاهش حجم معاملات انتظار معامله‌گران برای شکسته شدن الگو و تایید اعتبار روند آغاز شده را برای ورود به موقعیت‌ جدید نشان می‌دهد. روند فعلی به صورت افقی است و تصمیمی قاطع از سوی بازار برای حرکتی رو به بالا یا پایین هنوز گرفته نشده است.

انتظار می‌رود شکسته شدن یکی از اضلاع پایینی یا بالایی مثلث، با حجم بالایی همراه باشد.

ارزش کل بازار

بیت کوین در انتظار یک حرکت بزرگ؛ الگوی مثلث نزولی در چه جهتی می‌شکند؟

برای داشتن دید کلی‌تر نسبت به تحلیل بیت کوین، باید ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال را نیز زیر ذره‌بین ببریم. با وجود اینکه بیت کوین در الگوی نزولی گرفتار شده است، اما چنین دیدگاه نزولی درباره وضعیت ارزش کل بازار صادق نیست.

الگوی کنج نزولی که در نمودار مشاهده می‌شود، در حال لمس دوباره یک سطح حمایتی مهم است. این محدوده کلیدی در سال 2018 بارها در برابر ریزش ارزش کل بازار ایستادگی کرد. در صورتی که این محدوده روانی دوباره نقش حمایتی خود را ایفا کند، می‌توان انتظار داشت که بازار ارز دیجیتال در گام بعدی خود به سوی ارزش 370 میلیارد دلاری حرکت کند.

از سوی دیگر اگر این محدوده نتواند در برابر ریزش بایستد، می‌توان انتظار سقوط تا محدوده 160 میلیارد دلار را داشت که بر اساس آن بیت کوین می‌تواند تا حدود 7,500 دلار کاهش یابد.

ارزش بازار آلت کوین‌‌ها

بیت کوین در انتظار یک حرکت بزرگ؛ الگوی مثلث نزولی در چه جهتی می‌شکند؟

بازار آلت کوین‌ها که نسبت به محدوده 62 – 66 میلیارد دلاری واکنش نشان داده، احتمال می‌رود که بار دیگر توسط آن حمایت شود.

در صورتی که بازار با آلت کوین‌ها همراه باشد، می‌توان ارزش بازار 125 و در ادامه 250 میلیارد دلاری را برای آن متصور شد که طبق چرخه روانی بازار، احساسات را از حالت «افسردگی» به «ناباوری» تغییر می‌دهد.

سلطه بیت کوین

بیت کوین در انتظار یک حرکت بزرگ؛ الگوی مثلث نزولی در چه جهتی می‌شکند؟

نمودار سلطه بیت کوین، واگرایی بالقوه‌ای را نشان می‌دهد که از ماه‌های گذشته آغاز شده است. با این حال نمودار باید به زیر سطح مقاومت قبلی در محدوده 71 – 71.5 کاهش یابد. احتمال وقوع یک سقف پایین‌تر در روزهای آینده بالاست که در نتیجه آن سهم بیت کوین از بازار نیز می‌تواند به مقادیر پایین‌تری تنزل یابد.

در صورتی که شاخص RSI و نمودار سلطه بیت کوین تا هفته آینده علامت خاصی از خود نشان ندهند، می‌توان احتمال افزایش دوباره سهم بیت کوین از بازار و فشار بیشتر به آلت کوین‌ها را داشت.

هدف جدید بیت کوین برای در اختیار گرفتن بخشی از بازار می‌تواند بین محدوده 75 الی 80 درصد از آن باشد.

سهم آلت کوین‌ها

بیت کوین در انتظار یک حرکت بزرگ؛ الگوی مثلث نزولی در چه جهتی می‌شکند؟

همانطور که در تحلیل گذشته نیز اشاره شد، سهم آلت کوین‌ها از بازار در نزدیکی خط روند چند ساله و در محدوده حساسی قرار دارد.

با در نظر گرفتن وضعیت RSI که در تایم‌فریم سه روزه در پایین‌ترین نقطه تاریخی خود قرار گرفته، اگر سلطه آلت کوین‌ها از نقطه فعلی شروع به افزایش یابد خط روند دست نخورده باقی خواهند ماند و حرکت آلت کوین‌ها در جهت رو به بالا اتفاق خواهد افتاد.

هرچند از دست دادن این خط روند، موجب فعال شدن حمایت بعدی در سطح 22 درصد (78 درصد سلطه بیت کوین) خواهد شد. به عبارت دیگر قیمت بیت کوین باید حرکت صعودی شدیدی را تجربه کند تا چنین اتفاقی رخ دهد.

اما چه سناریوهایی پیش روی بیت کوین قرار دارد؟

دیدگاه صعودی

برای حفظ دیدگاه صعودی، بیت کوین باید حمایت 10,000 دلار را تا هفته آینده حفظ کند. پس از آن جهشی با حجم بالا که مقاومت شدید 10,900 – 11,000 دلار را پشت سر بگذارد، مورد نیاز خواهد بود. گفتنی است که این اتفاق موجب فعال شدن الگوی سر و شانه معکوس نیز خواهد شد.

بیت کوین در انتظار یک حرکت بزرگ؛ الگوی مثلث نزولی در چه جهتی می‌شکند؟

در این سناریو اگر بیت کوین بتواند محدوده قرمز مشخص شده در نمودار را حفظ کند، می‌توان به ادامه روند صعودی آن امیدوار بوده و انتظار افزایش قیمت تا بالاترین سقف قیمتی سال اخیر در 14,000 دلار را داشت.

با چنین شرایطی ارزش دلاری آلت کوین‌ها افزایش خواهد یافت و ارزش بیت کوینی آن‌ها دوباره تضعیف می‌شود که موجب حرکت سرمایه‌ از سوی آلت کوین‌ها به بیت کوین خواهد شد.

دیدگاه نزولی

بر اساس این دیدگاه بیت کوین قادر به شکستن سطح 10,600 و مهمتر از آن محدوده 10,900 تا 11,000 دلار نخواهد بود و شروع به ایجاد سقف‌های پایین‌تر خواهد کرد.

بر همین اساس مثلث نزولی کوچکی شکل خواهد گرفت و در نهایت با شکسته شدن کف این مثلث، بیت کوین به سوی EMA-21 هفتگی حرکت خواهد کرد که در حال حاضر ضلع پایین مثلث ریزشی اصلی بوده و در نزدیکی 9,300 دلار قرار دارد.

بیت کوین در انتظار یک حرکت بزرگ؛ الگوی مثلث نزولی در چه جهتی می‌شکند؟

برای حفظ روند صعودی بازار، شکسته نشدن این حمایت متحرک ضروری است. در غیر اینصورت احتمالا حجم عظیمی از فروش اتفاق افتاده و بیت کوین را راهی سطوح 7,000 – 7,500 دلار (که MA-100 هفتگی در آن قرار دارد) خواهد کرد.

بیت کوین در حال نزدیک شدن به نقطه پایانی مثلثی است که بیش از دو ماه در آن به تله افتاده و پایان این الگو با جهشی بزرگ یا ریزشی عظیم رقم خواهد خورد.

اشتراک
اطلاع از
guest
12 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
محمد نيكنامي
محمد نيكنامي
1 سال پیش

اين كه آخرش گفت: يا صعودي ميشه يا نزولي !! اين رو كه كاسكو من هم بلدِ!!!!!

محمد
محمد
1 سال پیش

بيت کوین درسته یه ارز دیجیتال است. وخیلی هم بین ملل جهانیان اعتبار پیدا کرده. من ارز آینده را ارز دیجیتالی میبینم که بیت کوین را میزاره تو جیبش آن ارز (e2c) است امروز را خواهشا در دفتری یاد داشت کنید. خواهید دید چونه یه شب ره صد ساله می‌پیماید. خواهشاً یه جا بنویسید در 24 شهریور یکی پیدا شده می‌گوید ارز فقط ارز e2c زنده باشی

ارسلان
ارسلان
1 سال پیش
پاسخ  محمد

خخخخخخخ

علی
علی
1 سال پیش
پاسخ  محمد

هنوز نفهمیدی این ارز کلاه برداریه؟

Masoud
Masoud
1 سال پیش

مثل ۲۰۱۸ از پایین میشکنه٬ ATH امسال ۱۳۸۰۰ بود.

اریتا
اریتا
1 سال پیش

میریزه به 7000 تا همه به ….. میریم

تارخ قربانی
تارخ قربانی
1 سال پیش

الگویی که بیت کوین الان داره الگوی مثلث نیست!شبیه الگوی مثلث هست ولی مهم ترین فاکتور رو نداره

Masoud
Masoud
1 سال پیش

این مثلثی که میگم مثلث نیست اگه مثلثه مثل اون مثلث نیست
مثلث امسال مثل پارسال نیست هیچ مثلثی مثل امسال نیست

...
...
1 سال پیش

این ارز های بیتکوینی صعودی و نزولی هستند چه گونه به دست می ایند

علی عزیزی
علی عزیزی
1 سال پیش
پاسخ  ...

ترجمه‌؛
چه طور می توان پیشبینی کرد یک ارز دیجیتال صعود خواهد کرد یا نزول؟

Masoud
Masoud
1 سال پیش

پاسخ:
مطالعه منابع آموزشی تحلیل تکنیکال. دانلود PDFها و ویدیوها از منابع فارسی و انگلیسی با استفاده از گوگل

علی
علی
1 سال پیش

خخخخخخخخخخخخخخ

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه بیت کوین در انتظار یک حرکت بزرگ؛ الگوی مثلث نزولی در چه جهتی می‌شکند؟ ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
12
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x