صرافی بزرگ ژاپنی ریپل را از فهرست ارزهای خود حذف می‌کند

صرافی بزرگ ژاپنی ریپل را از فهرست ارزهای خود حذف می‌کند

صرافی ژاپنی بیت باکس (BitBox)، که مقر آن در کشور سنگاپور قرار دارد، به تازگی اعلام کرده است که از ۱۶ ژانویه (۲۶ دی)، XRP را از فهرست ارزهای پشتیبانی‌شده‌اش خط خواهد زد.

به گزارش کوین تلگراف، این صرافی که توسط پیام‌رسان لاین (Line) اداره می‌شود، دو روز پیش (۱۶ دی) اعلام کرده است که ریپل را از فهرست ارزهای خود پاک می‌کند. در بیانیه‌ بیت باکس آمده است:

ارزهایی که در بیت باکس معامله می‌شوند را با دقت تحت نظر داریم. اگر عملکرد ارزی با معیارهای ما یا ملزومات قانونی همخوانی نداشته باشد، از صرافی حذف می‌شود. به منظور حفاظت از دارایی‌ها و سود شما، پیش از حذف [ریپل] طی اطلاعیه‌ای به شما هشدار می‌دهیم.

جفت‌هایِ معاملاتیِ بیت کوین/ریپل، اتریوم/ریپل و تتر/ریپل از نیمه شب ۱۶ ژانویه از فهرست ارزهای بیت باکس حذف خواهد شد. مشتریان صرافی بیت باکس تا پیش از این تاریخ می‌توانند دارایی‌های خود را خارج نمایند.

تا به اینجا بیت باکس هیچ واکنشی نسبت به دلیل حذف ریپل، به عنوان سومین ارز بزرگ بازار از نظر حجم ارزش بازار، نشان نداده است. ریپل با ارزش ۹.۴ میلیارد دلاری بازارش، در جایگاه سوم ارزهای دیجیتال قرار دارد.

طبق داده‌های کوین مارکت کپ (CoinMarketCap)، تنها ۰.۰۲ درصد از کل معاملات بیت باکس، مربوط به ریپل بوده است.

بیت باکس ماه ژوئن سال ۲۰۱۸ میلادی توسط لاین، غول ژاپنی حوزه نرم‌افزارهای پیام‌رسان، در دسترس کاربران قرار گرفت. در ابتدا خدمات این صرافی تنها مخصوص کاربران آمریکایی و ژاپنی بود، اما کمی بعد با کسب مجوزهای قانونی از مراجع ژاپنی، سپتامبر گذشته توانست تحت عنوان «بیت مَکس» (BitMax) فعالیت خود را گسترش دهد.

برد گارلینگهاوس (Brad Garlinghouse)، مدیرعامل ریپل، پیش‌تر به سوالاتی در خصوص دستکاری عمدی قیمتِ XRP توسط این شرکت پاسخ داد. طبق ادعای وی، ریپل علیرغم فروش حجم بالایی از XRPها، نمی‌خواهد ارز دیجیتالش را [عمدا] دامپ کند. به گفته وی، این شرکت هیچ گونه دخل و تصرفی در خصوص قیمت XRP ندارد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه