چینی‌ها همچنان می‌توانند در صرافی بایننس معامله انجام بدهند!

چینی‌ها همچنان می‌توانند در صرافی بایننس معامله انجام بدهند!

تلویزیون دولتی چین (CCTV) در گزارش روز گذشته خود اعلام کرد که بایننس علیرغم اعلام قبلی‌اش مبنی بر توقف ارائه خدمات به کاربران چینی، همچنان به این افراد خدمات می‌دهد.

به نقل از «The Block»، تلویزیون دولتی چین اعلام کرد که توانسته است یک حساب کاربری در پلتفرم چینی بایننس (Binancezh) ایجاد کند و به معامله ارزهای دیجیتال بپردازد. به‌گفته تلویزیون دولتی چین، آنها موفق شدند تا به‌عنوان یک شخص حقیقی در وب‌سایت ثبت نام کنند، مدارک احراز هویت را در اختیار بایننس قرار دهند و حتی احراز هویت با استفاده از چهره را هم در نرم‌افزار تلفن‌همراه بایننس با موفقیت پشت سر بگذارند.

در بخشی از این گزارش آمده است که آنها موفق شدند در پلتفرم همتا به همتای بایننس نیز از فردی دیگر بیت کوین بخرند. طبق اعلام CCTV، آنها ابتدا با یک ابزار پرداخت شخص ثالث اقدام به انتقال ارز فیات به حساب فروشنده کرده‌اند و پس از تکمیل تراکنش، رسید انتقال بیت کوین‌ها به آنها ارسال شده است.

تلویزیون دولتی چین به این مسئله نیز اشاره کرد که طبق گفته بایننس، در حال حاضر امکان دانلود نرم‌افزار در چین وجود ندارد و وب‌سایت آن نیز از دسترس شهروندان این کشور خارج است. در ارتباط با نسخه چینی وب‌سایت بایننس، این صرافی به CCTV گفت که وب‌سایت چینی بایننس یک نسخه آزمایشی است و بیشتر کاربران آن مصری هستند!

بایننس هنوز به سوالات خبرنگاران در این باره پاسخی نداده است.

از سپتامبر سال  2017 (شهریور ۹۶)، قانون‌گذاران چینی تصمیم گرفتند تا فعالیت این صرافی متمرکز را ممنوع کنند. این در حالی است که چینی‌ها همچنان از طریق پلتفرم‌های همتا به همتا و معاملات فرا بورسی (خارج از صرافی)، اقدام به خرید بیت کوین می‌کنند. اکتبر سال گذشته (مهر ۹۸) نیز بایننس خدمات پلتفرم همتا به همتای خود را در اختیار شهروندان چینی گذاشت. چینی‌ها می‌توانند با استفاده از روش‌های پرداخت مانند علی‌پی (Alipay) و وی‌چت (WeChat) برای خرید بیت کوین در این پلتفرم استفاده کنند. این در حالی است که علی‌پی به تازگی اعلام کرده است که انجام تراکنش‌ها برای خرید ارزهای دیجیتال را پشتیبانی نمی‌کند. قانون‌گذاران چینی هنوز رویکردی مثبت در ارتباط با معاملات همتا به همتا و فرا بورسیِ ارزهای دیجیتال اتخاذ نکرده‌اند.

از سوی دیگر، معاملات فرا بورسی در چین، تحت نظارت پلیس این کشور قرار دارد و چندی پیش نیز شاهد مسدودسازی چند حساب بانکی متعلق به معامله‌گران فرا بورسی و مشتریان آنها بودیم. نگرانی‌ها در خصوص پول‌شویی از جمله دلایل این اقدام مقامات چینی بوده است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه