اسناد لو رفته: بایننس با شرکت‌های متفرقه قانون‌گذاران آمریکایی را دور زده است!

اسناد لو رفته: بایننس با شرکت‌های متفرقه قانون‌گذاران آمریکایی را دور زده است!

بر اساس گزارش فوربز، صرافی بایننس به‌منظور تصاحب بازار آمریکا، با ایجاد شرکت‌های تابعه مختلف، قوانین این کشور را دور زده است. این در حالی است که در حالت عادی شهروندان آمریکایی نمی‌توانند از خدمات این صرافی استفاده کنند.

به گزارش کوین دسک، بر اساس اسناد لو رفته، شرکتی موسوم به «تای چی» (Tai Chi)، وظیفه انتقال درآمدهای صرافی بایننس را در آمریکا برعهده داشته است. این شرکت از طریق ایجاد شبکه‌ای از شرکت‌های تابعه این کار را انجام می‌داد. شایان ذکر است که در اسناد هیچ کدام از این شرکت‌ها نامی از شرکت مادر بایننس برده نشده است. اسنادی که به دست فوربز رسیده است، نشان می‌دهد که این کار برای دورزدن قوانین آمریکا و جلوگیری از خبردارشدن نهادهای نظارتی این کشور صورت گرفته است.

چانگ‌پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس، در توییتی، ادعای فوربز را «بی‌اساس» خواند و اعلام کرد که این صرافی از قوانین تمام کشورها از جمله آمریکا تبعیت می‌کند. او در توییت خود می‌نویسد:

هر کسی می‌تواند یک سند رویکرد تجاری ایجاد کند، اما این بدان معنا نیست که بایننس هم رویه‌ای مشابه آن سندها داشته باشد.

او در ادامه نوشت که این سند را یک شخص ثالث تهیه کرده است و بایننس نقشی در تدوین آن نداشته است.

طبق اعلام فوربز، شاخه آمریکای بایننس که با عنوان «بایننس آمریکا» فعالیت می‌کند، ساختاری تجاری مشابه شرکت تای چی دارد. این در حالی است که کاترین کولی (Cathrine Cooley)، مدیرعامل بایننس آمریکا، هنوز واکنشی نسبت به این حواشی و مالکیت بایننس آمریکا نشان نداده است.

صرافی بایننس، ژوییه (خرداد) سال گذشته اعلام کرد که شعبه آمریکایی خود را در شبکه مبارزه با جرایم مالی آمریکا (FinCEN) ثبت کرده است. پس از اعلام این خبر، شرایط و مقررات این صرافی نیز تغییر کرد و شهروندان آمریکایی از استفاده از خدمات بایننس منع شدند.

طبق ادعای فوربز، اسناد به دست آمده از شرکت تای چی، نشان می‌دهد که این شرکت از شبکه‌های مجازی خصوصی (وی‌پی‌ان) استفاده می‌کرده است تا بتواند کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا و همچنین اداره خدمات مالی نیویورک را دور بزند. فوربز همچنین عنوان کرده است که شرکت تای چی به‌منظور کاهش خطر مواجه‌شدن با اقدامات قضایی، به کارکنان بایننس نسبت به فعالیت در آمریکا هشدار داده بود. به گزارش فوربز، این اسناد جزئیات دیگری را هم از رویکرد بایننس برای دورزدن و منحرف‌کردن مقامات قانونی آمریکایی در بر دارد.

محل فعالیت بایننس مدت‌هاست که با حواشی بسیاری همراه بوده است. چانگ‌پنگ ژائو نیز مدتی است که در انظار عمومی ظاهر نشده است.  

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
shays pakdel
shays pakdel
۳ سال قبل

واقعا در تعجبم که شما این موارد رو انتشار میدید ولی با گذشت 2 هفته از بسته شدن برداشت های OKEX و احتمال کلاه برداری شما این خبر رو پوشش ندادید . شاید بخاطر صرافی ایرانی OKex هست درموردش صحبت نکردید.

BIT
BIT
۳ سال قبل
پاسخ  shays pakdel

صرافی ایرانی OKex چی شده میگن به روز رسانی دارن میکنن؟؟


FACE2FACE
FACE2FACE
۳ سال قبل

با درود خدمت دوستان

آیا تبعاتی برای کاربرای ایرانی که با قیلتر شکن از بایننس استفاده میکنند متصوره؟ ممنون میشم دوستان پاسخ بدن

BIT
BIT
۳ سال قبل
پاسخ  FACE2FACE

هم این خبرا ترسوندن ما ایرانیانه و گرنه هیچی توش نیست