بایننس فعالیت قانونی خود در ژاپن را آغاز می‌کند

بایننس فعالیت قانونی خود در ژاپن را آغاز می‌کند

بایننس به عنوان یکی از مطرح‌ترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال در دنیا به تازگی اعلام کرده است که قصد همکاری با دو شرکت ژاپنی را دارد و در حال انجام مذاکرات است.

به گزارش کوین تلگراف و بر اساس بیانیهٔ مطبوعاتی امروز، بایننس مذاکرات خود با شرکت زی کورپریشن (Z Corporation) را آغاز کرده است. زی کورپریشن از زیر مجموعه‌های هولدینگ زی است که بخش ژاپنی یاهو و تائوتائو (TaopTao)، یک صرافی دارای مجوز در ژاپن، را در اختیار دارد.

هنوز مشخص نیست که همکاری میان بایننس و شرکت زی کورپریشن چه زمانی آغاز خواهد شد اما به گفته بایننس، تائوتائو و زی کورپریشن به مذاکرات خود به منظور مهیا کردن فضا برای ارائه خدمات معاملات [ارزهای دیجیتال] به کاربران ژاپنی ادامه خواهند داد.

چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao)، مدیرعامل صرافی بایننس در پاسخ به سوال خبرنگار کوین تلگراف دربارهٔ همکاری جدید آنها گفت:

نسبت به همکاری مشترک با تائوتائو و زی کورپریشن و ارائه خدمات‌مان در ژاپن امیدواریم. از همه مهمتر باید مطمئن شویم که فعالیت ما در راستای قوانین ژاپن و مطابق با چهارچوب‌های قانونی این کشور و همچنین استانداردهای جهانی باشد، چراکه این مسئله در ایجاد توسعه‌ای همگانی در این حوزه و ایجاد روابط عمومیِ بهتر حیاتی است.

۱۴ ژانویه (۲۷ دی)، آژانس خدمات مالی (FSA) در ژاپن طرحی را پیشنهاد کرد که طی آن نرخ اهرم (لوریج) در معاملات مارجین ارزهای دیجیتال بین ۲ الی ۴ برابر محدود شود. این آژانس همچنین تغییراتی را نیز در قانون خدمات پرداخت و ابزارهای پرداخت و معاملات صورت دهد. به گفته برخی این تغییرات افراطی و مبهم هستند.

بایننس خاطر نشان کرده است که تمام شرکای [حاضر] همسو با دستورات آژانس کار می‌کنند. این صرافی در ادامه افزود:

با صدور مجوز برای صرافی پیشگامِ بایننس، تائوتائو و زی کورپریشن [نیز] با آژانس خدمات مالی ژاپن همکاری می‌کنند تا این اطمینان حاصل شود که همه چیز همسو با بازارهای ژاپن است.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که بایننس روز گذشته اعلام کرد که رفته رفته دسترسی شهروندان ژاپنی به خدماتش را محدودتر خواهد کرد. در حال حاضر ژاپنی‌ها محدودیتی در استفاده از بایننس ندارند. این صرافی نیز هنوز در خصوص اخبار منتشر شده واکنشی نشان نداده است.

ماه سپتامبر (شهریور) سال گذشته، بایننس دسترسی آمریکایی‌ها به صرافی را قطع کرد. این صرافی در ادامه اعلام کرد که با همکاری شرکت فعال در حوزه مالی، BAM، شعبه آمریکایی خود را ایجاد می‌کند. ژائو پس از آن نیز از ضرورت همکاری با مراجع قانون‌گذار در آمریکا صحبت کرده بود.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
بیت کوین سراب
بیت کوین سراب
4 سال قبل

فکر کنم خبری بدی واسه ایرانیان صدرد تو بایننس تا سقف 2 بیت و حذف کنن ولی خدا نکنه

siavash
siavash
4 سال قبل

تو این چند روزه از بایننس کویین بیشتر از بیت سود بردم با این حساب قراره بالاتر هم بره و نویسنده محترم لطفا تاریخ دقیق انتشار خبر هم از منبع قرار بدید

انسانی از ایران
انسانی از ایران
4 سال قبل

لطفا یه صرافی معرفی کنید که با ایران مشکل نداشته باشه بشه راحت استفاده کرد ازش