بانک مرکزی ژاپن برای بررسی ارز دیجیتال ملی کارگروه تحقیقاتی تشکیل داد

بانک مرکزی ژاپن برای بررسی ارز دیجیتال ملی کارگروه تحقیقاتی تشکیل داد

بانک مرکزی ژاپن تیمی ویژه برای تحقیق و پژوهش در ارتباط با استفاده از ارزهای دیجیتال ملی تشکیل داده است.

به گزارش کوین دسک و به‌نقل از رویترز، بانک مرکزی ژاپن در حال بررسی احتمال عرضه ارز دیجیتال ملی خود است. این در حالی است که بسیاری از کشورها به‌دنبال استفاده و عرضه ارز دیجیتال ملی خود هستند.

هنوز جزئیات زیادی از برنامه‌های ژاپن در راستای عرضه ارز دیجیتال ملی‌اش منتشر نشده است. گفته می‌شود که اقدامات این گروه ویژه همسو با تحقیق جامع بانک مرکزی ژاپن باشد که در سال ۲۰۱۹ انجام گرفته بود. این گروه جدید، از یافته‌های تحقیقاتی هم که از ماه ژانویه (دی) صورت گرفته بود استفاده خواهد کرد.

این کارگروه ویژه تحت نظر اداره پرداخت و تسویه‌حساب بانک مرکزی ژاپن فعالیت می‌کند. ماسایوشی آمامیا (Masayoshi Amamiya)، معاون بانک مرکزی ژاپن، پیش‌تر گفته بود بانک‌های مرکزی با صدور ارزهای دیجیتال ملی، برای اتخاذ مؤثر سیاست‌های نرخ بهره منفی کار سختی خواهد داشت.

به‌گفته او این مسئله باعث می‌شود اشخاص حقیقی و حقوقی برای استفاده و نگه‌داری این ارزها ملزم به پرداخت پول باشند و در نهایت نوعی انگیزه برای استفاده نکردن از آنها به وجود خواهد آورد.

با توجه به اقدامات چین در عرضه ارز دیجیتال ملی خود، ژاپن نیز حالا به‌فکر بازنگری در رویکرد خود در این رابطه افتاده است و نمی‌خواهد از چین عقب بیفتد.

در گزارشی که هفته گذشته مقامات ژاپن منتشر کردند، از آزمایش ین دیجیتال به‌عنوان یکی از اهداف این دولت یاد شده بود.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه