بانک مرکزی انگلستان در اقدامی اضطراری نرخ بهره بانکی را کاهش داد

بانک مرکزی انگلستان در اقدامی اضطراری نرخ بهره بانکی را کاهش داد

بانک انگلستان یا همان بانک مرکزی بریتانیا، به دلیل ریسک‌های ناشی از بحران ویروس کرونا، نرخ بهره بانکی را به صورت اضطراری کاهش داد.

به گزارش TheBlock، بانک مرکزی انگلیس روز گذشته اعلام کرد که نرخ بهره بانکی را ۵۰ صدم درصد کاهش داده و به ۰.۲۵ درصد رسانده است.

در بیانیه بانک انگلستان آمده است:

کاهش نرخ بهره در زمان سختی، به حمایت از کسب‌و‌کارها و اعتماد مصرف‌کننده کمک می‌کند. این اقدام از نظر مالی جریان‌های نقدی کسب‌و‌کارها و خانوارها را تقویت می‌کند، هزینه‌ها را کاهش می‌دهد و دسترسی را بهبود می‌بخشد.

بانک مرکزی بریتانیا همچنین شرایط جدیدی را برای حمایت و تأمین مالی شرکت‌های کوچک تا متوسط معرفی کرد و اعلام کرد سیاست‌های تشویقی جدیدی برای کمک به وام‌دهی بیشتر بانک‌های تجاری اعمال می‌کند. در بازه ۱۲ ماه پس از آغاز طرح، وامی با مبلغ حداقل ۵ درصد از سهام متقاضی در بحث تولید و خدمات اعطا می‌شود. این وام با سودی مشابه سود بانک مرکزی یا رقمی نزدیک به این سود به افراد تعلق می‌گیرد و دارای تاریخ سررسید چهار ساله است.

در بیانیه بانک مرکزی انگلستان به صراحت به شیوع ویروس کرونا به عنوان دلیل این اقدام اشاره شده است. در این بیانیه آمده است:

اگرچه بزرگیِ شوک اقتصادیِ ناشی از شیوع کویید – ۱۹ تا حد زیادی نامعلوم است، به طور کلی طی ماه‌های آینده فعالیت‌ [اقتصادی] در انگلستان تضعیف می‌شود. اختلال موقت، اما شدید در زنجیره‌های تأمین و فعالیت ضعیف‌تر می‌تواند جریان‌های نقدی را با چالش مواجه کند و تقاضا برای اعتبارات کوتاه‌مدت را از سوی خانوارها و شرکت‌ها برای سرمایه کار، افزایش دهد. احتمالاً چنین مشکلاتی برای کسب و کارهای کوچک‌تر حادتر باشد.

هفته گذشته هم بانک مرکزی آمریکا برای مواجه با شوک ویروس کرونا، نرخ بهره بانکی را ۵۰ صدم درصد کاهش داد و به بازه ۱ تا ۱.۲۵ درصد رساند.

guest

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط غیرمجاز است.

دیدگاه‌هایی که از قوانین فوق تخطی کرده باشند، تأیید نمی‌شوند و حساب کاربران خاطی ممکن است مسدود شود.

در صورت وقوع کلاهبرداری یا فریب، ارزدیجیتال این حق را دارد که از مراجع قضایی پیگیری کند یا با این نهادها همکاری داشته باشد.

0 دیدگاه
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.