بریتانیا در حال بررسی امکان اجرای قانون انتقال اطلاعات برای ارزهای دیجیتال است

بریتانیا در حال بررسی امکان اجرای قانون انتقال اطلاعات برای ارزهای دیجیتال است

دولت بریتانیا در حال آغاز روند اجرای قانون انتقال اطلاعات گروه ویژه اقدام مالی (FATF) برای دارایی‌های دیجیتال است. به گفته خزانه‌داری بریتانیا، این قانون صرف‌نظر از فناوری به کار رفته در تسهیل نقل و انتقالات، باید به‌طور گسترده در صنعت ارائه خدمات مالی اعمال شود.

به گزارش کوین دسک، بر اساس استانداردهای FATF، برای جلوگیری از پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم، مبدأ و گیرنده وجوه منتقل‌شده باید شناسایی شود.

وزارت خزانه‌داری بریتانیا در سند رایزنی که روز پنجشنبه منتشر کرد گفت:

این قانون صرف‌نظر از فناوری به کار رفته برای تسهیل نقل و انتقالات، باید به‌طور مداوم در صنعت ارائه خدمات مالی اعمال شود.

در این سند گفته شده است که مقررات موجود به‌ دلیل ویژگی‌های ارز دیجیتال به‌راحتی به این بخش منتقل نمی‌شود و باید تطبیق داده شوند.

بر اساس آنچه که در این سند آمده است، شرکت‌های فعال در زمینه ارز دیجیتال باید سیستم‌های مناسبی ایجاد کنند تا از انتقال و دریافت اطلاعات شخصی فرستنده و گیرنده مربوط به هر تراکنش اطمینان حاصل شود.

سند مذکور شامل طرح‌های پیشنهادی متعددی از میان طرح‌های FATF است. در بین این موارد طرحی وجود دارد که در صورت درج نشدن اطلاعات موردنیاز برای هر انتقال، گیرندگان را از برداشت مبالغ بالای ۱,۰۰۰ پوند منع می‌کند.

گفتنی است که نتیجه این رایزنی‌ها باید تا ۱۴ اکتبر (۲۲ مهر) اعلام شود.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
Anti mage
Anti mage
2 سال و 8 ماه قبل

مبارزه با پولشویی یا محدود کردن و تحریم کردن ارز های دیجیتال برای کشور های مورد نظر ؟ سوال اینجاست ...