طرح دعوی علیه EOS؛ ۲۰۰ میلیون دلار از پول سرمایه‌گذاران باید پس داده شود!

طرح دعوی علیه EOS؛ ۲۰۰ میلیون دلار از پول سرمایه‌گذاران باید پس داده شود!

طی شکایتی که صبح امروز علیه بلاک وان (Block.one) ثبت شد، این شرکت متهم شده است که عرضه ایاس را بدون پایبندی به قوانین اوراق بهادار در آمریکا انجام داده است و حالا مسئول جبران ضررهای شهروندان این کشور است. بلاک وان شرکتی است که مسئولیت توسعه و عرضه ایاس را بر عهده داشته است.

به گزارش کوین تلگراف، بر طبق این شکایت، سرمایه‌گذاران بیشتری خواهان بازگشت سرمایه‌هایی هستند که از طریق عرضه اولیه سکه ایاس (EOS)، سرمایه‌گذاری کرده‌اند. ایاس توانست طی عرضه اولیه سکه خود، چیزی در حدود ۴ میلیارد دلار سرمایه جذب کند که در نوع خود یک رکورد به حساب می‌آید. به گفته وکلای شاکیان، آنها مدعی ۲۰۰ میلیون سرمایه‌ای هستند که به صورت غیرقانونی جذب شده است.

شکایت مطرح‌شده عنوان می‌کند که ایاس، اوراق بهادار ثبت‌نشده‌ای بوده که توسط بلاک وان به سرمایه‌گذاران عرضه شده است. بلاک وان شرکتی است که مسئولیت توسعه، عرضه و فروش توکن‌های ایاس را بر عهده دارد. بسیاری گمان می‌کردند که ایاس، روشی برای سرمایه‌گذاری در شرکت بلاک وان بوده است.

در توافق ایاس و سرمایه‌گذاران (قبل از فروش) آمده بود که سرمایه‌گذاران آمریکایی حق شرکت در دوره‌های مختلف جذب سرمایه را ندارند. این اقدام ایاس به‌منظور جلوگیری از درگیر شدن آنها با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) صورت گرفته بود. گفته می‌شود که عرضه ایاس توسط بلاک وان به عنوان عرضه اوراق بهادار ثبت نشده بوده است و این شرکت از هیچ یک از بندهای معافیت نیز استفاده نکرده است. به عبارت دیگر، بلاک وان با خط زدن شهروندان آمریکایی از شرکت در عرضه اولیه سکه ایاس، به دنبال آن بوده است تا مانعی با عنوان کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا را دور بزند و آن را به نوعی پیروی از قوانین آمریکا به حساب آورده است.

این در حالی است که شهروندان آمریکایی در این عرضه اولیه شرکت داشته‌اند و از همین رو بلاک وان با کمیسیون بورس و اوراق بهادار این کشور روبه‌رو شد. ماه سپتامبر سال ۲۰۱۹ (شهریور ۹۸)، بلاک وان و SEC با توافقی به ارزش ۲۴ میلیون دلار، به این غائله خاتمه دادند.

در شکایت جدید، بلاک وان متهم شده است که عمدا به دنبال جذب سرمایه‌گذاران آمریکایی بوده است. لازم به ذکر است که بلاک وان در هنگ کنگ و بلکسبورگ در ایالت ویرجینیا دفتر دارد. در متن شکایت آمده است:

از سال ۲۰۱۷ تا به اینجا، به‌منظور ایجاد تقاضا برای اوراق بهادار ایاس، مدعیان علیه به دفعات به دنبال جذب سرمایه‌گذاران در آمریکا بوده‌اند. بلاک وان اولین بار در ماه می ۲۰۱۷ (اردیبهشت ۹۶)، در کنفرانسی در شهر نیویورک خود را معرفی کرد. در آن زمان فضای تبلیغاتی بسیار بزرگی نیز در تابلوی تبلیغاتی میدان تایمز در اختیار بلاک وان بود.

جیمز کوتولاس (James Koutoulas)، یکی از وکلای شاکیان، در مصاحبه‌ای اعلام کرد که طبق برآوردها حداقل مبلغ ضررها برای شهروندان آمریکا ۲۰۰ میلیون دلار است.

در بخش دیگری از متن شکایت آمده است که بلاک وان در خصوص ادعای خود مبنی بر کار بر روی تمرکززدایی دروغ می‌گوید.

این اولین بار نیست که بلاک وان با چنین شکایاتی مواجه می‌شود. اوایل ماه آوریل (فروردین)، شرکت حقوقی «روش سیرولنیک فریدمن» (Roche Cyrulnik Freedman) با ثبت شکایت علیه چندین شرکت از جمله بلاک وان، آنها را به دلایل مشابهی متهم کرد. در حال حاضر طرفین هر دو پرونده در تلاش‌اند تا آنها را در قالب یک پرونده در دست بگیرند. در نهایت یکی از شرکت‌های حقوقی می‌تواند به عنوان وکیل اصلی، رهبری رسیدگی به روند پرونده را در دست بگیرد.

تیم حقوقی بلاک وان، هنوز به اتهامات وارده واکنشی نشان نداده است.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.